GM maakt doorstart waarheid als het moet Taliban gijzelen Pakistani Britain's Got Talent-zangeres Susan Boyle uitgeput naar kliniek HOEï Regering VS steekt weer miljoenen in autofabrikant. Strijd om macht woedt voort buiten Swatvallei na offensief leger. Dinsdag 2 juni 2009 9 Kantoorinrichting van hoek tot hoek GOES - YERSEKE showroom T 0113 -57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl Peugeot Bipper. International Van Of The Year 2009. Rep.- en Onderhoudscontract I ct/km. Financial Lease tegen 5,9% een doorstart te maken. Het aandeel CM werd gelijk meer waard op Wall Street. foto Justin Lane/EPA WASHINGTON - General Motors, ooit het symbool van industrieel Amerika, wordt een staatsbedrijf! De autoreus vroeg gisteren sur séance van betaling aan voorde be drijfsonderdelen in de VS. Met der tig miljard dollar van de regering Obama en nog eens 9,5 miljard dollar van de Canadese overheid, maakt GM binnen drie maanden een doorstart. Eerder had de autofabrikant al twintig miljard dollar aan lenin gen gekregen van de regering. De bedoeling is dat GM in afge slankte vorm beter kan opboksen tegen de concurrentie, zei topman Fritz Henderson. Het concern zal zich meer toeleggen op de produc tie van kleinere auto's. De Hum mer zal tot het verleden behoren. De Amerikaanse overheid heeft straks 60 procent van de aandelen van het bedrijf in handen, Canada 12,5 procent. De rest komt bij de werknemers en obligatiehouders. President Obama zei dat hij na de banken ook GM redt met belasting geld, omdat 'het overleven van De regeringen van de VS en Canada steken miljoenen in Ge neral Motors. Het autobedrijf moet in afgeslankte vorm een doorstart maken. LONDEN - De begaafde Schotse amateurzangeres Susan Boyle, die zaterdag naast de hoofdprijs van ta lentenjacht Britain's Got Talent greep, is zondag uitgeput per am bulance naar een gezondheidskli niek gebracht. De 48-jarige weinig glamoureuze huisvrouw werd in GM ook cruciaal is voor het overle ven van de Amerikaanse econo mie'. Obama: „De Verenigde Staten moeten een land blijven dat nog steeds dingen maakt." Als grootaandeelhouder zegt hij zich niet te bemoeien met de leiding van het bedrijf. De overheid stelt zich wel garant voor de garantie die het nieuwe GM kopers geeft. GM gaat alleen verder met de mer ken Chevrolet, Buick, Cadillac en GMC. Het aantal fabrieken in de VS gaat van 47 naar 33. Meer dan een derde van de werknemers, 21.000 man, verliest zijn baan. Het nieuwe bedrijf wordt winstgevend als het meer dan tien miljoen au to's per jaar verkoopt. Nu ligt dat omslagpunt op zestien miljoen. GM verkocht vorig jaar wereldwijd nog geen 8,5 miljoen auto's, inclu sief Opel en Saab, die worden afge stoten. In Duitsland is de reddings operatie voor Opel positief ontvan gen. Met 1,5 miljard euro over heidssteun wordt Opel overgedaan aan onderdelenfabrikant Magna. Voorzitter Jaap Timmers van de Europese vereniging van Opel- dealers is blij met de keus voor Magna en niet voor de andere over namekandidaat Fiat. „Fiat was 'n logische partner maar brengt al leen maar schulden mee. En het is goed dat we los zijn van GM." ALm pagina 10: Opel gered, maar s voor hoe lang? korte tijd wereldberoemd door haar vertolking van het nummer I Dreamed a Dream uit de musical Les Misérables, dat ze op televisie zong in een eerdere aflevering van de talentenjacht. Boyle werd zater dag in de finale verrassend versla gen door de dansgroep Diversity. PESHAWAR - In het onrustige noordwesten van Pakistan hebben strijders van de taliban zo'n drie honderd studenten, leraren en hun familie in gijzeling genomen. Dat heeft de politie gemeld. Het le ger begon een maand geleden een offensief tegen de taliban. De taliban stopten het konvooi van minibusjes waarin de slachtof fers reden en namen alle inzitten mee. Een busje wist te ontsnap pen. De inzittenden lichtten daar na de politie in over de ontvoering door de taliban, aldus Razaq Khan, een agent in Bakka Kheil na bij het onrustige Noord-Wazi- ristan. Het leger vermoedt dat de ontvoe ring onderdeel is van pogingen van de taliban om de aandacht van het leger af te leiden van de Swatvallei. Daar zijn de extremis ten uit de stad Mingora verdreven en maakt het leger zich op om an dere plaatsen te zuiveren. Volgens een legerwoordvoerder is verplaat sing van het offensief naar Noord of Zuid-Waziristan niet aan de or de. Door het oorlogsgeweld in de Swatvallei zijn de afgelopen twee maanden meer dan 2,3 miljoen mensen op de vlucht geslagen. De taliban plegen meer vergel dingsaanslagen buiten het strijdge bied. Zo werden gisteren bij een bomaanslag op een busstation in Kohat ten minste twee mensen ge dood en raakten er zeker achttien gewond. tot inbeslagname en een huiszoe king bij de fotograaf Berlusconi's advocaat Ghedini, tevens parle mentariër van Berlusconi's partij Volk van de Vrijheid, zei dat 'er niets te verbergen valt maar dat de privacy moet worden beschermd'. Er zouden wat topless meisjes te zien zijn, maar geen minderjari gen en geen amoureuze scènes, schreef Berlusconi's krant II Gior- nale, die gisteren in negen pagina's de premier verdedigde. De ware reden voor al het gefeest op Sardinië, zo onthulde Berlusco ni's journalistieke rechterhand Emilio Fede gisteren, is dat de pre mier warmte en gezelschap zoekt omdat zijn vrouw is afgehaakt. Het past bij het groot gebrachte nieuws dat Veronica Lario een ver houding heeft met haar body guard. De Italianen moeten geloven dat niet Silvio, maar Veronica het kwaad vertegenwoordigt. www.peugeot.nl 'Mijn klanten moeten op mij kunnen rekenen en sinds ik een Peugeot heb kan dat ook." - S. van Amerongen, verwar rningsmonteur Peugeot Bedrijfsauto's. Heel betrouwbaar. Een bedrijfsauto van Peugeot is nu eenmaal heel betrouwbaar. Zo kunt u uw klanten zonder problemen de service bieden die u ze graag wilt bieden. Tijdelijk biedt de Peugeot-dealer extreem veel voordeel op onder andere de Bipper, de Partner en op de Expert. Denkt u daarbij aan zeer voordelige Reparatie- en Onderhoudscontracten en een zeer gunstig Financial Lease-tarief van 5,9%. Bovendien zijn alle modellen momenteel uit voorraad leverbaar. Kijk voor interessante aanbiedingen per model verder op deze pagina en voor de voorwaarden op peugeot.nl. Of ga snel langs voor een proefrit bij de Peugeot-dealer. PEUGEOT BEDRIJFSAUTO'S. VAN PROFESSIONALS. VOOR PROFESSIONALS. De Peugeot Bipper is er al vanaf 8.990.-. de Peugeot Partner is er al vanaf 10.990.-, de Peugeot Expert is er al vanaf 16.900.- en de Peugeot Boxer is er al vanaf 17.990,- exd. btw. bpm, kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en leges Operational adviesleasepnjs vanaf 289,- voor de Bipper. 318,- voor de Partner, 409,- voor de Expert en 435,- voor de Boxer. excl. btw, excl. vervangend vervoer, looptijd 48 mnd/20.000 km per jaar. Uiterste registratiedatum 30 juni 2009 en indien uit voorraad leverbaar. Wijzigingen voorbehouden. Kijk voor de voorwaarden op www.peugeot.nl. Silvio Berlusconi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9