mUmlmê Berlusconi corrigeert de Geweld tussen Fatah en Harnas laait op na schietpartij Brand doodt 36 illegale gouddelvers Verdachte van moord op abortusarts gepakt Voor zes miljoen euro aan juwelen geroofd Foto's in beslag genomen van uitspattingen in villa. Laatste opvarende Titanic overleden www.hz.nl Hogeschool Zeeland brengt je vérder! groetjes uit Noo-rwegeri! vön 8 I Dinsdag 2 juni 2009 JOHANNESBURG - In Zuid-Afrika zijn in het weekeinde zeker 36 mensen door brand omgekomen die illegaal naar goud zochten in een mijn die niet meer in gebruik is. Dat maakte Harmony Gold Mi ning Co. gisteren bekend. Volgens het bedrijf zijn 294 illegale goud delvers bij de Eland-mijn in de pro vincie Vrijstaat opgepakt. Mogelijk zijn meer gouddelvers gestorven, maar het is te gevaarlijk in de mijn om verder te zoeken. WICHITA - De politie van Kansas heeft een verdachte opgepakt van de moord op abortusarts George Tiller. Dat heeft de politie gisteren gezegd. De 67-jarige Tiller werd zondagochtend tijdens een kerk dienst in Wichita gedood. Drie uur later werd in Kansas City, zo'n 275 kilometer verderop, een ver dachte gearresteerd. Tiller behoor de tot een klein aantal abortusart sen dat zwangerschappen in een laat stadium uitvoert. PARIJS - Dieven hebben zaterdag voor zeker zes miljoen euro aan ju welen buitgemaakt tijdens een overval op een juwelierszaak in Pa rijs. Het is de tweede grote juwe lenroof in Parijs in een halfjaar tijd. De dieven sloegen toe bij een vestiging van het wereldberoemde juwelenmerk Chopard. In decem ber was de grootste juwelenroof in Frankrijk ooit. Vier dieven maak ten toen sieraden en juwelen ter waarde van 85 miljoen euro buit. Bestuursvoorzitter Fritz Henderson van General Motors (GM) wordt onder vraagd door de pers. Het Amerikaanse autoconcern krijgt extra geld om Peugeot Expert. Gratis luchtvering t.w.v, 600.' Airco voor slechts C 600,* Rep.- en Onderhoudscontract 1,5 ct./km. I 200,- MHieupremie op diesel met FA F NABLUS - De spanning tussen de Palestijnse facties Fatah en Harnas is flink opgelopen na een schietpar tij op de Westelijke Jordaanoever, waarbij zes doden vielen. Het was een van de ergste geweldsuitbars tingen tussen de twee partijen van de afgelopen jaren. De schietpartij brak zondag uit, toen aan Fatah loyale politieman nen twee leden van de militaire tak van Harnas wilden arresteren. Bij het vuurgevecht kwamen drie agenten, de twee Hamasstrijders en de eigenaar van het huis om het leven. Twee andere agenten raakten gewond. Een van de omge komen Hamasleden was Moham mad Samman, een belangrijke commandant van de militaire vleu gel van de radicaalislamitische be weging die ook door Israël werd jÉ gezocht. Harnas reageerde furieus. Volgens een woordvoerder zijn de veiligheidskrachten van Fatah 'een rode lijn' overgegaan. De verhou dingen tussen de rivaliserende par tijen zijn slecht, sinds Hamas in juni 2007 met geweld de macht greep in de Gazastrook. Het door het Westen gesteunde Fatah van president Mahmoud Abbas heeft alleen nog de Westelijke Jordaan oever in handen. De Amerikaanse regering over weegt stappen te nemen tegen Is raël als dat land niet stopt met de uitbreiding van de nederzettingen op de bezefte Westelijke Jordaan oever. Dat meldde The New York Times gisteren. Het bericht komt aan de vooravond van president Obama's eerste bezoek aan het Midden-Oosten. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Ook invloedrijke buiten landse kranten als de Britse Times en Financial Times, maken deel uit van 'een complot dat de Itali aanse linkse oppositie heeft georga niseerd', zei Silvio Berlusconi giste ren. De Italiaanse premier liet zijn woe de de vrije loop over de felle kri tiek vanuit het buitenland op zijn veronderstelde immorele gedrag. De Times riep er zelfs toe op dat de Europese partners van Italië maar eens moeten ingrijpen, wan neer de Italianen zelf daar niet toe bereid zijn. Nieuwe druk op Silvio Berlusconi, die zich met al zijn mediamacht en populariteit in eigen land nog steeds onaantastbaar waant. In Ita lië blijft hij zijn waarheid uitdra gen en als het moet weet hij die snel te 'corrigeren'. De laatste correctie was de inbe slagname van honderden foto's die zouden bewijzen dat de pre mier inderdaad minderjarigen had uitgenodigd op zijn beroemde fees ten in zijn villa op Sardinië, en daarbij oneigenlijk gebruik maakt van militaire vliegtuigen. De fotograaf Antonello Zappadu had Berlusconi al eens vereeuwigd in de tuin van de bewuste villa sa men met zes verschillende jonge vrouwen. Te zien is hoe hij met twee van hen hand in hand loopt, twee an deren heeft hij op schoot, waarbij de handen van Berlusconi niet he lemaal op de juiste plaats blijven. Het schandaal ebde snel weg, ook omdat Berlusconi toen geen pre mier was en de 'zaak-Noemi' nog moest komen. LONDEN - Millvina Dean, de laatste overlevende van de scheepsramp met de Titanic in 1912, is gisteren overleden. Ze stierf op 97-jarige in een verpleeghuis in Engeland. Dean was baby toen ze met haar ouders met de Titanic reisde om te emigreren naar de VS. Sinds premier Berlusconi in een obscure wijk van Napels het ver jaardagsfeestje bezocht van Noemi Letizia en mevrouw Berlusconi daarna liet weten te willen schei den omdat haar man 'problemen heeft' en 'verblijd wordt met maag- 'Er valt niets te verbergen maar de privacy moet worden beschermd' den', is alles anders geworden. Het staat inmiddels vast dat ook Noe mi - zonder ouders - te gast is ge weest in de Sardijnse villa. De vraag die iedereen zich nu stelt, is wat zich daar heeft afge speeld. Fotograaf Antonello Zappadu had nog wat materiaal liggen, maar toen hij het aanbood aan een weekblad dat behoort tot Berlusco ni's mediaconcern, werd besloten Peugeot Partner. Rep,- en Onderhoudscontract 1,25 ct./km, Financial Lease tegen 5,9% 800,- Milieupremie op diesel met FAP HogeschoolJ^YZedand "Ik studeer op het moment aan de Hogskolen I Oslo. Ik volg lessen én loop stage. Ik doe de cursus 'Multicultural Identity in a Global World', met Engelse lessen over onder andere children's rights, culture ft language en childhood identity. Ondertussen heb ik hier stage I gelopen op twee kinderdagverblijven en een basisschool. Ik vond het best eng om alleen naar Oslo te gaan, maar ben heel blij dat ik deze kans heb gegrepen. Je maakt snel vrienden. En ondertussen heb I ik ook veel in Scandinavië rondgereisd!" Ook je grenzen verleggen? Kom naar de info-avond op 9 juni!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8