447 2E Retardé Buitenland France ooit gekend heeft' kpn Palermo bedolven onder het vuilnis 'Door onweer alleen stort hij niet neer' Ruim tienduizend gevallen Mexicaanse griep in VS Gratis toestel uit de BuffelCollectie bij de BedrijfsBundel van KPN. Dinsdag 2 juni 2009 7 kozy. „We hebben zonder enige twijfel te maken met een vlie gramp", zegt Air France-topman Pierre-Henri Gourgeon op een persconferentie. De Franse minister voor Leefmi lieu Jean-Louis Borloo voegt daar aan toe dat 'we kunnen uitgaan van het allerergste'. Op dat moment had het toestel ei genlijk weer binnen het bereik van de radar moeten zijn. „Er is niets te zien op de Spaanse radar, niets op de Marokkaanse radar, niets op de Franse radar", zei mi nister Borloo. De pers wordt op afstand gehou den. Van tijd tot tijd zet een bus bekenden van de passagiers af bij het crisiscentrum. Met handen voor de mond of tra nen in de ogen begeven ze zich langs de camera's, waar ze voor zo ver waarneembaar niet worden las tiggevallen met vragen. Onwetend heid overheerst op de luchthaven. In de meeste vertrekhallen komen en gaan passagiers alsof er niets aan de hand is. Op het treinstation weet een man achter de informa tiebalie niet dat er een vliegtuig vermist is, laat staan dat hij kan vertellen waar het crisiscentrum zich bevindt. Politieagenten weten niets en per soneel van informatiebalies even- PALERMO - Na de afvalcrisis in Na pels worden nu de straten van de Siciliaanse hoofdstad Palermo be dolven onder het huisvuil. Reden is dat de ophalers al een week ge deeltelijk staken, meldden Italiaan se media gisteren. Op veel plaat sen in Palermo ligt het huisvuil in middels metershoog op straat. Mede door het warme weer is de stank enorm. De brandweer moest al vele malen uitrukken van wege brandjes die in het huisvuil waren ontstaan. De vuilnisman nen voeren actie omdat ze vrezen dat hun bedrijf hen niet meer kan betalen. Het bedrijf verkeert in fi nanciële moeilijkheden. Burge meester Cammarata noemde de staking 'onverantwoordelijk'. Het gemeentebestuur wil het pro bleem verhelpen door de afvalhef- fing met 30 procent te verhogen, maar de oppositie is hier fel op te gen. ,mn min. Aan het begin van de avond verklaart Sarkozy tegenover de pers ook nog niet precies te weten wat er is gebeurd. Wel spreekt hij spreekt van de 'ergste catastrofe die Air France ooit gekend heeft'. Hij heeft familieleden en vrienden van de (naar alle waarschijnlijk heid) nabestaanden ontmoet en toont waardering voor de waardig heid waarmee zij het slechte nieuws tot zich hebben genomen. Sarkozy: „Iedereen kan zich voor stellen wat een moeder kan voelen op het moment dat ze haar doch ter heeft verloren of een verloofde die haar toekomstige echtgenoot verliest." DEN HAAG - De gisteren hoogst waarschijnlijk neergestorte Airbus had vermoedelijk te kampen met kortsluiting door blikseminslag, al dus Air France. Maar bliksem al leen kan nooit de oorzaak zijn ge weest, denkt oud-verkeersvlieger Benno Baksteen. Hij kan zich niet herinneren dat ooit een modern verkeersvliegtuig als gevolg van bliksem is neerge stort. „Natuurlijk probeert een vliegtuig te allen tijde onweer te vermijden. Er wordt ook honder den kilometers voor omgevlogen, al is niet elke bui te voorspellen. Een vliegtuig is weliswaar bestand tegen hevig onweer, maar het is wel bijzonder oncomfortabel en vervelend," zegt Baksteen. Alle vliegtuigen, ook de Airbus 330-200, zijn tegenwoordig gron dig voorbereid op blikseminsla gen. Ze zijn vooral gemaakt van aluminium. Dat geleidt elektrici teit erg goed, en voorkomt dat de bliksem naar binnen slaat. WASHINGTON - Het aantal gevallen van de Mexicaanse griep in de Ver enigde Staten is opgelopen tot bo ven de tienduizend. Volgens cijfers die de Amerikaanse ziektebestrij ding CDC gisteren vrijgaf, hebben 10.053 mensen in het land het vi rus onder de leden. De CDC gaat ervan uit dat het wer kelijke aantal besmettingen nog veel hoger ligt. Slechts bij een op de twintig gevallen wordt de ziek te daadwerkelijk geconstateerd, al dus de dienst. Dat zou betekenen dat in werkelijkheid meer dan 200.000 Amerikanen zijn besmet. Samsung Ultra TOUCH Met touchscreen Nokia 6220 Classic De BedrijfsBundel van KPN. Eén tegoed voor mobiel bellen, sms, e-mail en internet. Vanaf €22,50 (excl. BTW), Verkrijgbaar via kpn.com/bundel 0800-0105 I BelCompany sluit je aan van passagiers. Enkele uren later wordt foto Lucas Dolega/EPA BRAZILIË Frans vliegtuig vermist Een Airbus A330 van Air France met 228 mensen aan boord, is verdwenen boven de Atlantische Oceaan. De Braziliaanse luchtmacht voert een zoek-en reddingsoperatie uit in de buurt van het eiland Fernando de Noronha. Verwachte aankomst FRANKk in Parijs om 11.1 5 uur KAAPVERDISCHE EILANDEN infographic: CN Vliegtuig vertrekt vanuit Rio de Janeiro om 00.19 uur m FERNANDO DENORONHA ATLANTISCHE Ml OCEAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7