Sport Nieuwdorp toont opnieuw zijn klasse Kay Wisse Zeeuws kampioene tennis Niels Mesu net niet op het podium in 't Veld 42 Dinsdag 2 juni 2009 Zeeuwse nieuwelingen op podium bij districtskampioenschap. Vincent Kommers zorgt voor verrassing bij de jongens, Erwin Mesu rijdt niet mee na zijn val in Staphorst vorige week. door.Wim de Vos OUDENBOSCH - Ze wonen amper zeven, acht kilometer bij elkaar vandaan. Tijdens het districtskam pioenschap wielrennen bij de be loften in Oudenbosch gingen Alex Gresnigt' uit Kapelle en Nick Nieuwdorp uit Yerseke even bij el kaar buurten. Het bleef niet bij even, maar het werd een excercitie die duurde tot in de slotronde. Toen vond Nieuwdorp het welle tjes en reed hij bij zijn medevluch ter weg om de districtstitel voor zich op te eisen. Gresnigt werd tweede. Bij de amateurs A ging de overwin ning naar een oud-Zeeuw: Bas Raas kwam daar als eerste over de finishlijn. Nick Nieuwdorp heeft een verbluf fend debuut gemaakt bij de belof ten. De achttienjarige Yersekenaar, uitkomend voor wielervereniging De Jonge Renner uit Oosterhout, verraste al eerder met de overwin ning in de klassieke Altena Biesbo- schronde in Werkendam. Verder reed Nieuwdorp ook een verras sende Olympia's Tour met twee maal een klassering bij de eerste tien. „Het was heel verrassend dat ik in die klassieker iedereen achter me kon laten", vertelde Nieuw dorp in Oudenbosch. Het is opval- Het was gisteren een indrukwekkend moment op de Markt van Oudenbosch. Vlak voor de start van het districts kampioenschap wielrennen bij de elites en de beloften werd de vorige week overleden Niek Rentmeester her dacht. De renners van de ZRTC Theo Middelkamp stonden op de eerste rij met in hun gedachten Rentmeester. Uit piëteit voor de overleden renner (hij zou deelnemen aan de titelstrijd) had de organisatie een foto met daarbij het aan hem toegekende rugnummer aan de startlijn geplaatst. foto Cindy Joos lend dat het overstappen van de ene categorie naar de andere hem bijzonder goed af gaat. „In mijn eerste jaar bij de nieuwelingen reed ik met verschillende goede uitslagen en dat was ook het geval bij de junioren. Nu dus weer", al dus Nieuwdorp, die ook al verschil lende plaatsen op het erepodium bij elkaar heeft gereden. Ook giste ren dus, toen hij met Alex Gres nigt vooruit kwam te zitten en in de slotronde van vijf kilometer zijn streekgenoot in de steek liet. „Ik had het idee dat Alex kapot zat", gaf Nieuwdorp aan. Zijn op ponent beaamde dat. „Ik zat er he lemaal door. Ik kon niet meer en heb Nick laten gaan", zei Gresnigt, die aangaf zijn doelstelling te heb ben behaald. „Ik ben gekomen om me te plaatsen voor het NK en door mijn tweede plek ben ik daar in geslaagd. Al was een eerste plaats ook welkom geweest." Gres nigt gaat zich nu voorbereiden op de nationale titelstrijd die op 27 juni in Zuid-Limburg wordt ge houden. Bij de elites eindigden Sander Stie- gelis uit Sluiskil en Johnny van der Klooster uit Lewedorp met respec tievelijk een vierde en vijfde plaats net naast het erepodium. De zege ging naar Ruud Aerts uit Riel. Bas Raas verraste vriend en vijand door de districtstitel bij de ama teurs A voor zich op te eisen. „Vori ge week zaterdag reed ik mijn eer ste criterium. Dat leverde al een overwinning op en nu dus deze ze ge. Ik mag niet klagen met deze herstart", aldus de tegenwoordig in Eindhoven woonachtige Raas, die enkele jaren geleden ook al eens de Nederlandse titel bij vrije renners wist te winnen. George van Koeveringe uit Kapelle eindigde als tweede bij de nieuwe lingen, zijn plaatsgenote Birgit La- vrijssen werd derde bij de ju nior-vrouwen. door Sven Bakker HULST - Kay Wisse heeft op de ten nisbanen van Hulster Ambacht de Zeeuwse tennistitel bij de meisjes tot en met zestien jaar gepakt. De als tweede geplaatste Wisse had te gen favoriete Kiki Vonck een lange driesetter nodig, maar won wel: 4-6 6-3 7-5. In Hulst was ook Esmee Vleugel succesvol, maar dan een leeftijdsca tegorie lager. Vleugel won bij de meisjes tot en met veertien jaar in de finale van Anne Flohil. Ook dat ging niet zonder slag of stoot, want er moesten drie sets aan te pas komen. Vleugel won uiteindelijk met 6-3 1-6 6-3. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar was het Sherryl Kom mers die in de eindstrijd eenvou dig won van Sharon Coone. Het werd 6-1 6-2. Bij de jongens tot en mét zestien jaar was er een zege voor Vincent Kommers, die als derde was ge plaatst. In de halve eindstrijd had Kommers nog met 6-1 7-5 afgere kend met Rowin Tazelaar en in de finale trok hij die goede lijn door. Kommers klopte in de eindstrijd Ruud Martens, de favoriet voor de titel, met 6-3 6-4. Jonas Patist was de beste in de leef tijdscategorie tot en met veertien jaar. Met tweemaal 6-2 was hij te sterk voor Wessel Geus. Bij de jon gens tot en met twaalf jaar ging Mitchell de Keijzer met de zege aan de haal door met 6-3 6-1 van Jordi Stevens te winnen. 't Veld - Skeeleraar Niels Mesu is gisteren tijdens een wedstrijd van de World on Wheelscompetitie in 't Veld op de vierde plaats geëin digd. De belofte uit Middelburger reed voortdurend voorin mee. Uit eindelijk ontstond een kopgroep waar ook de winnaar uit voort kwam. Wim Dillen uit Genemui- den won. Op het hoogste landelijke skeeler niveau, de A-rijders, verscheen Er- win Mesu niet aan de start. De oudere broer van Niels ondervond nog te veel hinder van een valpar tij vorige week donderdag tijdens een wedstrijd in Staphorst. Hij was sinds twee weken hersteld van een knieblessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76