Sport Veel voetballers blijven zitten Stuivertje wisselen in cross Rilland Terneuzen laat het liggen Motorcrosser Steven Ovaa luistert comeback op met tweede plaats 40 Dinsdag 2 juni 2009 Erik van der Wekken laat alleen kruimels over in MXi-klasse. zt*. msitéfr1 -én"* Stefan Hage snelste senior op circuit van Wemeldinge. Zeeuws-Vlaamse ploeg verliest in Halsteren en blijft tweedeklasser. W door Herman Heuvink RILLAND - Erik van der Wekken uit Zierikzee in de MXi en Ron Bos uit Goes bij de veteranen wonnen hun klasse tijdens de clubmotor cross in Rilland. Marco Pennings uit Tholen moest na geweldige strijd in de MX 2 genoegen nemen met de tweede plaats. In de MXi-klasse kende Van der Wekken geen enkel medelijden. Hij legde vanaf het begin de zweep erover en niemand kon hem bedreigen. René Weterings uit Zundert bleef als enige in de buurt. Enige strijd was er verderop in het veld tussen ]an Peter van de Weele uit Brouwershaven en Ro nald Melse uit Meliskerke. Tegen het eind bleek de Walchenaar de sterkste. Van de Weele moest het tempo laten zakken toen een in Wemeldinge opgelopen schouder blessure begon op te spelen. Bij de veteranen was het erg span nend. Geen enkele coureur reed beide manches foutloos, waardoor iedereen punten liet liggen. Zo kon het gebeuren dat Bos met een tweede en vierde plaats genoeg punten verzamelde voor de dag winst. Bij de MX2 was het aan de top in beide manches een gevecht van jewelste. Vier rijders, Erik Koote (Sommelsdijk), Rinnie van Linden (Putte), Marco Pennings (Tholen) en Rik Pijnen (Ossendrecht) stre den om de winst. De eerste man che won Koote, voor Pennings en de sterk teruggekomen Van Lin den. De Tholenaar werd ook in de tweede manche tweede. Nu moest hij niet alleen de manchewinst maar ook de dagwinst aan Van Linden laten. Koote viel in leiden de positie uit met een onwillige motor. Danny ter Sfeege (midden, hier voor Vlissingen in actie), speelt komend seizoen voor Zeeiandia Middelburg. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De Pinkstercross in Wemeldinge was gisteren een suc ces. De organisatie van de MC de Sproeier had vooraf veel moeite ge daan om het stof op de baan te be teugelen. In de pauze werd de baan opnieuw besproeid. Te nat en daardoor te glad, vonden som migen. Er werd wat langer gewacht en daarna konden de tweede man ches probleemloos worden verre den. Stefan Hage uit Goes werd de gro te winnaar bij de senioren, ge volgd door Steven Ovaa. De laatste stond door de ziekte van Pfeiffer acht maanden op non-actief en maakte aan de Oude Polderweg zijn rentree. Het circuit in Wemeldinge is voor al geschikt voor de jeugd en in die categorieën waren dan ook prachti ge wedstrijden te zien. Zo was het een genot om te kijken naar de 12-jarige Brian Bogers uit Eindho ven. De Nederlands kampioen van 2008 in de kleine wielen was door de rest niet bij te benen. Even mocht Mike Beekers uit Et- ten-Leur in de tweede manche aan de leiding rijden, maar daarna stelde de Suzuki-rijder orde op za ken. Beste Zeeuw was Björn Oreel uit Oost-Souburg. Hij deed het met twee derde plaatsen erg goed. PTC Motorcrosser Steven Ovaa maakt in Wemeldinge na acht maanden zijn rentree na de ziek te van Pfeiffer. Hij eindigt fraai als tweede. Oreel had zich de hele week niet lekker gevoeld maar presteerde pri ma. In de klasse 65 cc reden de Zeeuw se rijders Troy van de Ketterij, Stan Brons en Rik van Belzen sterk. Ze konden echter niet ver hinderen dat Pim van Strien uit Dirksland met de hoofdprijs naar huis ging. De 50 cc mini-klasse werd gewon nen door de 7-jarige jayden Hoek uit Oost-Souburg. De KTM-rijder kende in de tweede manche een mindere start en moest hard knok ken om zich naar voren te werken. Een tweetal ronden voor het eind wist hij nog Joris Lampio en Mike Meedendorp te achterhalen. Hij werd na de winst in de eerste heat nu tweede en dat was voldoende voor de dagwinst. Koploper Roy Hartemink, uitgeval len in de eerste manche, was niet meer te achterhalen. door Barry van der Hooft HALSTEREN - Terwijl de spelers van IFC op handen en knieën een fees tende trein vormden, zocht Dwight van Hulle troost bij zijn vriendin en zoontje. De verdedi ger van Terneuzen liet zijn tranen de vrije loop, nadat hij met zijn ploeg naast promotie naar de eer ste klasse van het zondagvoetbal had gegrepen. Van Hulle keert deze zomer terug naar Aardenburg, maar gaf in zijn laatste competitiewedstrijd nog al les voor Terneuzen. Dat hij het na afloop niet droog hield, was begrij pelijk. IFC-Terneuzen was een fina le met twee gezichten, waarin de Zeeuws-Vlaamse ploeg voor rust de onderliggende partij was. In de tweede helft, met Ryan de Regt als invaller binnen de lijnen en wat tactische omzettingen, was het een klasse beter. Toch stapten de spelers van Terneuzen als verlie zers van het veld (2-0). Dat het gisteren in Halsteren niet promoveerde naar de eerste klasse had de ploeg vooral aan zichzelf te danken. In de tweede helft kreeg Terneuzen kans op kans om op ge lijke hoogte te komen, maar het ontbrak vooral aan kundig afwer ken en geluk. Eén ding werd wel duidelijk: als het doelpunt was ge vallen, had Terneuzen vrijwel ze ker over IFC heen gedenderd. De ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht j liet voor rust zien een goed voet ballende formatie te zijn. Maar toen het eenmaal onder druk kwam te staan, bleef daar niets meer van over. Vooral Erik-Jan Naudts kreeg kan sen om Terneuzen op gelijke hoog te te schieten. Maar wat de aanval lende middenvelder ook verzon; de bal wilde er niet in. „Of ik nu hard schoot of de bal plaatste, het maakte niks uit", zei Naudts na af loop. „Dit was echt zo'n dag waar-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74