Sport ;de test voor het WK gvlieger Mintal sms't einde interlandloopbaan Basketbalkampioen onder voorbehoud iJHH EEC Van Bommel mist potentieel slotduel Wielerbondscoach schaamt zich beetje Dinsdag 2 juni 2009 [39 Ik wil alleen mensen knippen als ik zin heb. Staat de deur open dan zijn de klanten welkom. In alle andere gevallen ben ik iets leukers aan het doen." Sprinter Churandy Martina wil na zijn carrière een kap perszaak beginnen. In De Telegraaf. „Ik heb bij Gerolsteiner twee keer de Ronde van Spanje gereden zonder een concreet doel. Daar word je op een gegeven moment wel heel flauw van, hoor. Dit, het verdedigen van een trui, vraagt veel meer van je." Tom Stamsnijder was knecht van winnaar Denis Mentsjov in de Giro. In AD. „Ik sta iedere dag op de lopende band en ben topfit. Dat hoop ik nu eens een tijdje te blijven. Moyes is een waardeloze vent die me probeerde kapot te maken, maar dat is hem dus niet gelukt, hè. Schrijf me nog niet af." Andy van der Meyde kijkt na mislukte jaren bij Everton uit naar een nieuw avontuur. In De Telegraaf. „Mijn vrouw attendeerde me een paar dagen geleden op een inter view met Michael Boogerd in het blad Helden. 'Het is net of ik een verhaal over jou lees', zei ze. Sikkeneurig zijn, onrust, het gevoel datje niet alles uitje carrière hebt gehaald." Heerenveen-keeper Hans Vonk over zijn terugkeer. In VI. „Je zult echt de Franse taal moeten spreken. Daarnaast hangt alles natuurlijk af van de prestaties. Als je wint, maakt het niet uit ofje nu met negen of met twee Walen speelt." Voetbaltrainer Sef Vergoossen over de nieuwe bonds coach van België, Dick Advocaat. In De Pers. De Slowaakse aanvaller Ma- rek Mintal heeft de bondscoach van het nationale elftal per sms laten weten dat hij niet meer beschikbaar is. De 31-jarige speler van Nürn- berg stopt per direct als inter national. Slowakije heeft als nummer twee in groep 3 nog alle kans op plaatsing voor het WK. Toch wil Mintal daar niet meer voor strijden. „Ik heb de bondscoach Vladi mir Weiss per sms gevraagd om mij niet meer op te roe pen", zei hij. „Er zijn genoeg jonge spelers die nu mijn plek kunnen overnemen." De basketballers van Eclip sejet MyGuide Amster dam hebben zondhg de lands titel veroverd. Onder voorbe houd, want protesten over een van de duels moeten nog worden behandeld. De spe lers van Amsterdam ontvin gen na hun zege in het beslis sende duel op EiffelTowers uit Den Bosch geen kam pioensbeker. Ze knipten des ondanks het netje van de bas ket af, ten teken dat zij zich de ware kampioen voelden. De onzekerheid betreft de do- pingzaak rond Orien Greene, die geschorst zou zijn maar toch meespeelde. Fortuna heeft zondag een vriendschappelijk duel van Bayem München verlo ren: 2-0. Het was in Sittard mogelijk het laatste duel van Fortuna. De KNVB trok on langs de licentie van de club in. Fortuna vecht die beslis sing langs juridische weg aan. De rechter beslist in de ko mende maand definitief over de toekomst van de club uit Limburg. Er waren 8000 toe schouwers op het duel afgeko men. Mark van Bommel, oud-speler van Fortuna, deed niet mee bij de Duitsers. Hij heeft een lichte blessure. Eelke van der Wal is sinds begin dit jaar bondscoach aangepaste sporters van de wielerunie KNWU. Tot deze categorie behoren onder meer de visueel gehandicap ten, de handbikers, de licha melijk gehandicapten maar ook de ID-renners die zater dag in 's-Heer Arendskerke streden om de nationale ti tels. Voor Van der Wal was het zaterdag pas de eerste wedstrijd die hij zag van de ID-renners. „Ik moet me ei genlijk wel een beetje scha men dat het nu pas de eerste maal is dat ik hen op de weg aan het werk zie." 32 Diego Forlan is zondag topscorer van Europa geworden. De aanvaller van Atletico Madrid wordt daarom onderschei den met de Gouden Schoen. Forlan scoorde dit seizoen 32 keer in de Primiera Division. Marc Janko van Salzburg had hem zondag nog kunnen achterhalen, maar slaagde er niet in een doelpunt te maken. Forlan scoorde zaterdag eenmaal te gen Almeira. Door de zege (3-0) plaatste Atletico Madrid zich voor de kwalificatie van de Champions League. In 2005 won Forlan de Gouden Schoen ook al eens. De Uru- guayaan moest de onderscheiding destijds delen van Thierry Henry. Forlan speelde destijds bij Villarreal. Nederlands topscorer Mounir el Hamdaoui eindigde met 23 goals op de 25e plaats. miet moet voldoen. Ik ben naar hier gekomen om te kijken hoe het lichaam zou reageren op de trainingen in Amerika. Dan is 62.98 meter (zijn winnende po ging) gewoon goed. Zeker gezien het feit dat de wind niet echt opti maal stond. De wind kwam van links voor. Dat is niet echt de juis te richting." De atleet van Prins Hendrik uit Vught mikt tijdens het WK op een finaleplaats. De eerste drie worpen in Berlijn worden cru ciaal, beseft hij. „Je moet door de kwalificatie heen zien te raken. De beste twaalf gaan naar de finale, maar ik wil bij de beste acht ho ren. Dat moet mogelijk zijn. In Amerika was ik in vorm. Het was ook mijn bedoeling óm heel vroeg in het seizoen te pieken, maar het ging toen gewoon allemaal heel soepel. Ik heb er echt niet veel moeite voor moeten doen. Ik ben ook vooral tevreden over hoe con stant ik toen wierp." De Brabander, die zich ruim twee jaar geleden ten koste van zijn stu die volledig op atletiek toelegde, werkt op Papendal met tien tot elf trainingen per week naar de be langrijkste wedstrijd van het sei zoen. Cadée, nuchter en realist, durft ook te dromen. „Als junior ben ik Europees kampioen gewor den. Ik heb tweeënhalf jaar gele den niet voor niks voor gekozen om fulltime atleet te worden. Mijn ultieme doel is een medaille halen. Daar wil ik voor gaan." Opvallende prestaties waren er tij dens het Pinkstergala volop. Johan van de Berg van Ilion uit Zoeter- meer sprong als enige twee keer iets meer dan zeven meter ver. De Belg Wim Blondeel schreef het ko gelstoten op zijn naam. De 3000 meter werd gedomineerd door Zuid-Afrikaanse atleten. Etienne Plaatjies won, voor zijn ploegge noot Lioyd Bosman. Luc Schout werd derde, Rik van Laarhoven achtste. De Belgische Elke Boge- mans won zowel de 100 als 200 meter. Dat gold ook voor de Rot terdammer Steven de Jesus. Alex Zwolle (AV'56) leverde als A-ju nior op de 800 meter in 1.56.20 een verdienstelijke prestatie. vooral om hoe intensief je traint. Ik ben lid van twee verenigingen en heb gespecialiseerde trainers. Met Halestra uit Aalter train ik in Maldegem. Ik train één keer voor het hoogspringen, één keer voor het verspringen en één keer op de sprint en hordentraining. Horden is belangrijk voor je lenigheid. Sprinten is vooral goed voor de aanloop bij het verspringen. Ik vind het mooi om telkens weer iets verder en hoger te springen. Over een paar maanden ga ik naar het Nederlands kampioenschap in Emmeloord. Ik moet met de bes ten van Nederland kunnen mee doen, wil graag Nederlands kam pioen worden en wil proberen aan het Europees kampioenschap mee te doen." Joeri van der Hooft verbeterde zijn persoonlijk record met maar liefst der tien centimeter naar 1.83 meter en deed alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. foto Camile Schelstraete Baanrecords in Hulst foto Camile Schelstraete De Rotterdammer Steven de Jesus won zowel de 100 als 200 meter. Tijdens het Pinkstergala atle tiek in Hulst verbeterden tallo ze atleten hun persoonlijk re cord. Jan van Laarhoven keek namens de organisatie tevre den terug: „Prachtig weer, veel toeschouwers, 315 deelne mers. En er is ondanks de stevi ge wind door de atleten goed gescoord." Bregje Crolla (AV Unitas) verbe terde bij het speerwerpen haar eigen baanrecord. Brenda Baar was bij het verspringen goed voor een baanrecord. Ver der waren er bij de senioren baanrecords voor Wim Blon deel (kogelstoten), Eric Cadée (discuswerpen), Johan van den Berg (verspringen) en de jonge Belg Jan van den Broeck (800 meter). ►-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73