1115 Rio International AF 'Ergste catastrofe die Air Dalai lama heeft steeds minder vrienden KRA5.NL Rondreis Best of CHINA Rondreis Onbekend CHINA Rondreis CHINA YANGTZE Cruise Rondreis Verrassend CHINA 6 l Dinsdag 2 juni 2009 waarom zou je meer betalen Politici willen China niet tegen zich in het harnas jagen. BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm Vertrek var Brussel! personen Extra voordelig! Inclusief vele maaltijden en excursies! Vertrekdata: 18-25 juni en 9"—21 juli. Gegarandeerde vertrekdata. Supervoordeel China! Deze absolute topaanbieding bestaat uit een 15-daagse rondreis inclusief vliegreis vanaf Brussel, vele maaltijden en excursies met Nederlands sprekende reisleiding en is al te boeken vanaf slechts 1095! Tijdens deze rondreis wandelen we over de Grote Muur, ontdekt u de vele bezienswaardigheden van de keizerlijke hoofdstad Beijing, bezoeken we de moderne metropool Shanghai en het befaamde Terracottaleger in Xi'an. En wat te denken van de minder bekende, maar zeker niet minder mooie steden Luoyang, Nanjing, Suzhou en Hangzhou? Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25980 Vertrekdata: woensdag 29/7*, 19/8, 2-16*/9 en 14/10. 'Gegarandeerde vertrekdata. Populaire rondreis! Vanaf slechts 1399 neemt KRAS.NL u mee naar het nog onbekende zuiden van fascinerend China. In het ongerepte Zuid-China vindt u de vrouwenculturen van Naxi en unieke berglandschappen. Indrukwekkende en krachtige natuurpracht bewonderen we in Lijiang bij de Kloof van de Springende Tijger, waar de watermassa van de Yangtze- rivier zich een weg baant tussen twee gigantische bergen en in het Stenen Woud met bizar gevormde rotsformaties. Bij Dali zien we het heldere Erhai-meer tegen een achtergrond van besneeuwde bergtoppen en een kraakheldere lucht. Kortom een pracht reis! Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25121 Vertrekdata: maandag 27*/7, 24*/8, 14*—28/9 en 12*—19/10. 'Gegarandeerd vertrek. Ideale combinatiereis! Boek vanaf slechts 1679 een unieke rondreis en Yangtze- cruise door China. De reis begint met een kennismaking door de hoofdstad Beijing. Natuurlijk staan hier o.a. de Verboden Stad en de machtige Grote Muur centraal. Daarna reizen we naar de moderne metropool Shanghai, met zijn wereldberoemde skyline. Aansluitend gaat vanuit Yichang onze cruise over de Yangtze van start. Geniet van het imposante berglandschap, de immense Drie Kloven Dam en we brengen een bezoek aan de karakteristieke oude stad Ciquikou, rijk aan theehuizen. Een echte aanrader! Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25208 Vrienden en familie van passagiers op de vermiste vlucht tussen Rio de Janeiro en Parijs beleefden gisteren angstige uren in een crisiscentrum op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs. Hun hoop bleek tevergeefs. Van onze correspondent Olivier van Beemen Airbus A330-200 De A330-200 is een verkorte versie van de A330. Het is een tweemotorig toestel voor lan ge afstanden, dat 253 tot 293 passagiers kan vervoeren. Het is 58,8 meter lang en kan 12.500 kilometer vliegen zon der bij te tanken. Sinds 1998 zijn er 341 exem plaren van in gebruik geno men. Behalve Air France, KLM en Northwest Airlines vliegen ook Jet Airways, Turkish Airli nes, Air China en China Southern Airlines met het toe stel. Volgens het Aviation Safety Network is er nog nooit een dodelijk ongeluk met dit vlieg tuigtype gebeurd, behalve in 1994 tijdens een proefvlucht. De gezagvoerder van het veron gelukte toestel had 11.000 vlieguren achter zijn naam staan, waarvan 1.700 op de A330-200. Het in 2005 ge bouwde toestel, waarmee ruim 18.000 uren was gevlogen, had in april nog een grote onder houdsbeurt gehad. De onrust in de aan komsthal begint rond het middaguur, wanneer luidspre kers en het scherm met aankomsttijden aangeven dat vlucht 447 van Air France een on bepaalde vertraging heeft. Uit beelden van de Franse nieuws zender i-Télé blijkt dat niemand op de luchthaven een idee heeft wat er aan de hand is. Het vlieg tuig had om tien over elf moeten landen de Parijse luchthaven Rois- sy - Charles de Gaulle, waar de rei zigers aan zouden komen op termi nal 2E. Als duidelijk is dat het toestel bij de luchtverkeersleidingen geheel uit beeld is verdwenen, worden vrienden en familie die hun naas ten opwachten, ingelicht. Air France en de luchthaven rich ten in alle haast een crisiscentrum in waar dokters en psychologen eerste hulp verlenen. Al vroeg in de middag wordt duidelijk dat de kans op een gunstige afloop bijzon der klein is, zeker wanneer het vliegtuig al zoveel te laat is, dat in elk geval de kerosine al op moet zijn. De eerste geruchten over een blik seminslag druppelen binnen. Drie ministers arriveren, niet veel later gevolgd door president Nicolas Sar- Op vliegveld Charles de Gaulle bij Roissy vlakbij Parijs arriveren vrienden en fa hun hoop de grond in geboord. Vertrekdata: 18/8*, l-15*/9, 15-27/10 en 10-24/11. 'Gegarandeerd vertrek Afwisselende rondreis! Vanaf slechts 1683 bezoekt u bekende highlights en het verrassend mooie Zuid-China. Beijing waar natuurlijk aandacht wordt besteedt aan de Grote Muur en Xi'an vormen het begin van deze reis. Na een week alle bezienswaardigheden van deze steden te hebben bezocht, reizen we naar Zuid-China. Hier nemen we een kijkje in fascinerend Lijiang, een verzamelplaats voor bergvolkeren, het hooggelegen Dali, de 'Stad van de Eeuwige Lente' Kunming, het unieke natuurpark het Stenen Woud en Guilin, omgeven door de fotogenieke Karstbergen. Deze afwisselende reis moet u beleven! Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, ziejAiww.kras.nl/25204 ENSCHEDE - De 'Oceaan der Wijs heid', beter bekend als de dalai la ma, wordt bij zijn bezoek aan Ne derland donderdag en vrijdag zorg vuldig gemeden door premier Bal kenende. Het tekent de internatio nale positie van de inmiddels 73-ja- rige geestelijk leider: het Westen bewijst lippendienst aan de Tibe taanse strijd tegen de Chinese on derdrukking, maar wil zijn relaties met het machtige China niet op het spel zetten. Bij het westerse publiek is Tenzin Gyatso, de veertiende dalai lama, echter nog altijd erg populair. Maar onder de eigen Tibetaanse bevolking neemt zijn invloed af Door zijn verzet tegen harde acties tegen de Chinezen hebben de jon geren het vertrouwen in hem ver loren. Toch vereren en aanbidden zijn landgenoten hem nog altijd als de 'God-Koning' van Tibet. Die status bereikte hij al op nauwelijks 15-jari- ge leeftijd toen de Tibetaanse rege ring hem dwong de functie van staatshoofd op zich te nemen. Ti bet werd op dat moment gean nexeerd door China, en de jonge leider moest in 1959, na een mis lukte volksopstand te voet over de Himalaya vluchten naar India, waarvandaan hij zijn decennialan ge strijd voor een vrij Tibet begon. In Tibet zijn de boeddhistische tra dities inmiddels grotendeels uitge roeid en de helft van de bevolking bestaat uit etnische Han-Chine- zen. Niet alleen als politiek leider, maar ook als religieus leider begint de tijd voor de dalai lama te drin gen. Tenzin Gyatso zou wel eens de laatste 'God-Koning' van Tibet kunnen zijn. Volgens de traditie wijst de panchen lama, de tweede man in het Tibetaanse boeddhis me, de nieuwe incarnatie (weder geboorte) van de dalai lama aan. China is daar op vooruitgelopen door in 1995 de nu 19-jarige Gyain- cain Norbu als de reïncarnatie van de tiende panchen lama aan te wij zen. De 20-jarige jongen die door de dalai lama zelf als de reïncarna tie van de panchen lama is uitver koren, is onder curatele van Pe king gesteld en spoorloos verdwe nen. Tibetaanse boeddhisten vre zen dat na het overlijden van Ten zin Gyatso de Chinezen zullen pro beren via 'hun' panchen lama de nieuwe dalai lama aan te wijzen. Niet gegarandeerd vertrek! Personen Met gegarand vertrek! Personert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6