Sport sleeptouw FC Dauwendaele is weer tweedeklasser G-voetballers SSV'65 dolblij met primeur Doelpunt van Riedijk zorgt in de blessuretijd voor zege en promotie. Gouden Peer is schot in de roos bij toernooi in Goes. Verrassingen genoeg in Micha-toernooi Zegers en Bakker gaan beach voetvolleyen Tessa van Meerkerk wint KAN-toernooi Weinig verrassingen in Hackenberg Cup Middelburgers zijn in beslissingswedstrijd te sterk voor AZW: 2-0. MÊmMp Dinsdag 2 juni 2009 35 door Rudy Boogert HANSWEERT - Op zijn tandvlees trok Tonis Riedijk nog maar 's naar voren. In blessuretijd dook de centrale verdediger van Yerseke in het braakliggende gebied aan de linkerkant. Zijn ploegmaat Arjen de Koeijer zag hem lopen en trans porteerde de counter door naar Riedijk. Oog in oog met de doel man van Kruiningen faalde Rie dijk niet: 2-1. Na vier seizoenen keert Yerseke daardoor terug in de derde klasse. Met een pilsje en een fles cham pagne in de hand liet Riedijk het successcenario nog 's voorbijko men. „Mijn taak was Urvin (van Hekelen) uitschakelen. Aanvallend hoefde ik niks te doen. Aan het einde zag ik dat Urvin kapot zat. Ik ook, maar met de laatste restjes dacht ik: ik probeer het nog één keer. En het lukte. Ik wist dat de keeper snel naar de grond zou gaan en stiftte de bal binnen." Die tot-het-gaatje-mentaliteit sleepte Yerseke door de finale. De ploeg gaf niet op toen Kruiningen via Van Hekelen op voorsprong was gekomen, de ploeg gaf niet op toen Kruiningen gewoonweg het beste van het spel had en de ploeg gaf niet op toen ver in blessuretijd bij 1-1 de verlenging onontkoom baar leek. De 29-jarige Riedijk - ge stopt door zijn drukke werkzaam heden in zijn stratenmakersbe- drijf, maar door trainer Jaimy van Bloppoel geprikkeld tot een ren tree - personifieerde die instelling. Door de promotie krijgt Yerseke weer kleur op de wangen. De club zakte het afgelopen decennium steeds verder weg. In 1997 was Yer seke nog eersteklasser, maar acht jaar later was de club gedegradeerd tot vierdeklasser. „Kees de Smit heeft toen als trainer echt goed Yerseke keert na vier jaar in de vierde klasse te hebben vertoefd terug in de derde klasse. In de na- competitiefinale wordt Kruinin gen in extremis afgetroefd. werk gedaan", vond Riedijk. „Hij had alleen de pech van een smalle selectie. Toen was de jeugd nog niet klaar voor de overstap." Nu wel. De routine in de selectie komt van topscorer Bart van Steve- ninck, aanvoerder Elco de Schip per, doelman Ramon Boone en de teruggehaalde Riedijk. De rest van het team is nog A-junior of eerste jaars senior. „Maar je moet ze op stellen om ze beter te maken", zei Van Bloppoel. „De ouderen heb ben daardoor minder kans gekre gen." Riedijk: „De ervaren jongens zijn de sturende krachten om de jeugd beter te maken." De routiniers namen Yerseke zater dag in Hansweert ook bij de hand. Met een stijlvolle en krachtige kop bal zorgde Van Steveninck na 65 minuten voor de gelijkmaker. In de blessuretijd, die dertien minu ten bedroeg, stiftte Riedijk zijn ploeg naar de derde klasse. Bij bei de doelpunten was 'Yeses' num mer 9, Arjen de Koeijer, de aange ver. In de winterstop is hij doorge schoven vanuit de A-junioren. Yerseke-Kruiningen 2-1 (0-0). 50. Ur vin van Hekelen 1-0, 65. Bart van Steve ninck 1-1, 90+4. Tonis Riedijk 2-1. Scheidsrechter: R.J. Collé Gele kaart: Arco van Dixhoorn (Yerseke), Bowling Karapun (Kruiningen). Aantal toeschou wers: 750. Promotie bij debuut Door de promotie met Yerseke heeft Jaimy van Bloppoel in zijn debuutseizoen als senioren trainer meteen een hoofdprijs gepakt. »- Kruiningen moest het in de fi nale stellen zonder Job Sinke. Op de laatste training ging hij door zijn enkel en volgde het duel zaterdag vanaf de zijlijn met krukken. Om het gevaar Elco de Schip per (Yerseke) op het midden veld te beteugelen, had Kruinin- gen-trainer John Tahapary zijn vaste laatste man Jimmy Fens doorgeschoven. Bart van Steveninck maakte zijn 26e seizoensgoal, waarvan vier in de nacompetitie. Dion Karreman, Patrick Nuijens, Martin Koolhoven en keeper Aad Bou- wense (van links naar rechts) vieren de 1-0-zege van SSV'65 op het Bel gische Turnhout. foto Willem Mieras GOES - De G-voetballers van SSV'65 wisten niet waar ze het moesten zoeken. Zó blij waren ze. Tien jaar doen ze al mee aan toer nooien, maar zaterdag waren ze voor de allereerste keer de beste. En dat nog wel op het eigen toer nooi in Goes. Dolgelukkig waren ze. SSV'65 toonde zich het beste team in de A-poule waarin het Walche ren, Turnhout, Olympia Haarlem, Rijen en CW Zwervers achter zich liet. In de B-poule ging Ter- neuzense Boys met de hoogste eer strijken, vóór het tweede van Turn hout, Bavel, TOGB en het tweede van SSV'65. De rode draad in het toernooi was de strijd om de Gouden Peer. Wie het hardste schoot, kreeg de gou den peer. Aan de hand van een snelheidsmeter werd de schot kracht van spelers van alle teams gemeten. Lange tijd stond SSV-spe- ler Martin Koolhoven aan de lei ding met een schot van 115 km/u. Hij werd uiteindelijk nog voorbij gestoken door Wesley Roos van CW Zwervers, die een verwoes tende knal van 120,3 km/u uit zijn voet toverde. De grootste beker ('extravagant groot', zei mede-organisator Tim Joosse met een knipoog) was voor Rijen, dat zich de sportiefste ploeg van het toernooi mocht noemen. Joosse, die samen met Dirk-Jan Rooze, de regie voerde, verzekerde dat het toernooi volgend jaar een vervolg krijgt. WEMELDINGE - De handicaps staan in het Micha-biljarttoernooi ga rant voor verrassingen. Erik Nieu- wenhuijse, Nico Domisse, Ferdi nand Impens en Rinus Schouwe- naar werden uitgeschakeld. Ri chard de Bruin overleefde on danks een wereld van verschil in te maken caramboles (180 om 12). Jos de Blok maakte er 11, maar gaat als beste verliezer door. VOGELWAARDE - Ralph Zegers en Jordy Bakker willen deze zomer meedoen aan grote landelijke be- achvoetvolleytoernooien. De spe lers van Zaamslag eindigden zon dag op de tweede plaats op het be- achvoetvolleytoernooi in Vogel waarde. Zo wil het duo inschrij ven voor de grote toernooien in Werkendam en Rijswijk, waaraan ook profvoetballers (o.a. Geert den Ouden) en ex-profs meedoen. ARNHEM - Tessa van Meerkerk (Ju do Goes, -17 jaar) heeft het sterk bezette internationale KAN-judo- toernooi in Arnhem gewonnen. De Kloetingse was 's ochtends bij de weging te zwaar voor haar ei gen gewichtsklasse tot 63 kilo en schoof daarom door naar de klasse boven de 63 kilo. Clubgenote Amber Rijn (-15 jaar) behaalde brons in de klasse tot 40 kilo. ARNEMUIDEN - De halve finales van de Hackenberg Cup leverden geen grote verrassingen op. In de finale van komende vrijdag staan vijf spe lers van het organiserende Arne- muiden en spelers van TTCM. Emiel de Rijke (TTCM) was verras send sterk. Hij versloeg onder meer vijfvoudig winnaar Stefan de Groot (Arnemuiden). Michel Sper ling (TTCM) plaatste zich met de hakken over de sloot. door René van Stee NIEUWDORP - Het mooiste verjaar dagscadeau dat hij ooit had gekre gen. Zo omschreef middenvelder Francis Langemaire van Dauwen daele de promotie van zijn ploeg naar de tweede klasse van het za terdagvoetbal. De 2-0-overwin- ning op AZW in de finale van de nacompetitie kreeg zaterdag in Nieuwdorp een extra feestelijk tintje voor de jarige job. De 39-jari- ge nestor van de ploeg maakte in de blessuretijd van de tweede helft uit een strafschop de 2-0. „Leuker kun je het haast niet be denken", zei een blije Langemaire. Aangezien hij het in de jonge ploeg van Dauwendaele reuze naar zijn zin heeft, plakt de mid denvelder er nog een seizoen aan vast. „Ik wil een klasse hoger nog een jaartje meepikken. Daarna zien we het wel weer." Dauwendaele, dat ook van 1996 tot en met 2003 tweedeklasser was, boekte een verdiende zege. Vooral na de rust had de ploeg van trainer Gérard de Nooijer het middenveld stevig in handen, waardoor AZW achteruit moest. Een schot vanaf links van de sterk spelende Gert-Jan van Leiden en een vrije trap van Joran Moes van af rechts waren de eerste waarschu wingen voor de Zeeuws-Vlamin gen. In de 77e minuut brak Van Leiden de ban. Hij kopte bij de tweede paal een vrije trap vanaf rechts van Moes binnen. Ook na die tref fer bleef Dauwendaele de betere ploeg. Francis Langemaire schoot zijn ploeg vanaf elf meter defini tief in veilige haven. De strafschop werd toegekend nadat Emanuel Pauwels in de zestienmeter een overtreding beging op de prima in gevallen Peter van Gorsel. FC Dauwendaele viert na feest na winst in de finale van de nacompetitie. foto Mario Lawalata In de eerste helft was het duel het aankijken nauwelijks waard. De beste kans in het eerste bedrijf was voor AZW, maar Ludovico Cantoro vond Dauwendae- le-keeper Koen Meijers op zijn weg. Ook een kopbal van Mustafa Yilmaz. was vlak na de rust een prooi voor een sterke Meijers, die eerste doelman Bennie de Looff vanwege een migraine-aanval ver ving. Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer had veel lof voor zijn ploeg, ook al was hij niet tevreden over het eerste bedrijf „Ik heb in de rust tegen de jongens gezegd dat ze de tweede helft maar eens écht moesten laten zien wat ze konden. Dat pikten ze heel goed op", aldus De Nooijer die de pro motie een bekroning noemt voor het consistente beleid dat Dauwen daele al jarenlang voert. „Dat wil zeggen met de inbreng van zo veel mogelijk eigen jongens, zonder veel kouwe drukte en met veel aan dacht voor de jeugdopleiding." AZW-Dauwendaele 0-2 (0-0). 77 Gert-Jan van Leiden 0-1, 90+4. Francis Langemaire 0-2 (strafschop). Scheids rechter: J. van den Berge (Bruinisse). Gele kaart: Gert-Jan van Leiden (Dau wendaele), Emanuel Pauwels (AZW). Aantal toeschouwers: 750.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63