ASSEPOESTER Routiniers nemen Yerseke op PZC Van de Plasse vliegt terug voor finale Terneuzen laat het liggen in de finale tegen IFC Kruiningen heeft nog één kans op promotie: tegen Groot Ammers. Spui naar de derde klasse v.a. 6 juni verkrijgbaar Zeeuws-Vlaamse ploeg verliest in Halsteren en blijft tweedeklasser. 34 Dinsdag 2 juni 2009 B door Rudy Boogert HANSWEERT - De finale tegen zijn oude club Yerseke wilde Adriaan van de Plasse voor geen goud mis sen. Al moest hij ervoor terugko men van vakantie. En dat deed hij ook. Vrijdagavond keerde de aan valler van Kruiningen terug van Gran Canaria, zaterdag verloor hij de finale en zondagochtend ging hij weer terug naar zijn vrouw en kinderen op Gran Canaria. Het tekende het belang van de sta tionsderby. Het is al een pu bliekstrekker in de reguliere com petitie, laat staan in de finale van de nacompetitie. Zo'n 750 kijkers waren afgekomen op de kraker. En ze kregen een wedstrijd voorge schoteld die van begin tot eind boeide. Niet zozeer door het goe de voetbal, maar wel door de span ning, de kerende kansen en de ge miste kansen. Maar liefst twintig keren kwamen beide ploegen kansrijk voor het doel. Kruiningen veelal door de driehoek Van de Plasse, Van Hou- te en Van Hekelen (allen ex-Yerse- ke), Yerseke met name door het driemanschap Van Steveninck, De Schipper en De Koeijer. Lankmoe dig verdedigen speelde ook geen onbelangrijke rol. Dat er slechts drie keer gescoord werd uit die veelvoud aan kansen, was enerzijds te danken aan knap keeperswerk van Ramon Boone (Yerseke) en Edgar Verhage (Krui ningen), anderzijds aan slap afwer ken. Met een vrij veld voor zich probeerde Van Steveninck bijvoor beeld twee keer van verre te lob ben. „Het enige dat ik mijn ploeg kan verwijten is dat ze zoveel kansen hebben gemist", constateerde Krui- ningen-trainer John Tahapary. „Dit seizoen hebben we twee keer met 4-1 verloren van Yerseke, maar we kruipen steeds dichterbij. Dat zie je vandaag weer." Kruiningen krijgt zaterdag een tweede promotiekans, tegen Groot Ammers. „Ik hoef de jongens niet op te peppen", denkt Tahapary. „Ze staan er wel. Ze zijn ook toe aan de derde klasse." O ja, Adriaan van de Plasse doet ook tegen Groot Ammers mee. Morgen keert hij met zijn gezin te rug van Gran Canaria. Gewoon volgens planning. HALSTEREN - Spui heeft zaterdag de finale van de nacompetitie gewon nen en speelt volgend jaar in de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Op neutraal terrein in Halste ren werd het Zuid-Hollandse Groot Ammers vanaf de penal tystip verslagen. Spui leek door een goal van Erik Loof het karwei in de reguliere speeltijd te klaren, maar een omhaal van Patrick van der Horst in de 94e minuut bracht de stand weer in evenwicht. Bij de strafschoppenserie vertolkte doel man Jeroen Bottinga een hoofdrol. Bart van Steveninck viert de gelijkmaker van Yerseke met de supporters. Anthonis Riedijk (links) zou in blessuretijd de kroon op het werk zetten met de winnende 2-1foto Willem Mieras door Barry van der Hooft HALSTEREN - Terwijl de spelers van IFC tien meter verderop op han den en knieën een feestende trein vormden, zocht Dwight van Hulle troost bij zijn vriendin en zoontje. De verdediger van Terneuzen liet zijn tranen de vrije loop, nadat hij met zijn ploeg naast promotie naar de eerste klasse van het zon dagvoetbal had gegrepen. Van Hulle keert deze zomer terug naar Aardenburg, maar gaf in zijn laatste competitiewedstrijd nog al les voor Terneuzen. Dat hij het na afloop niet droog hield, was ge zien het beeld van de wedstrijd be grijpelijk. Want IFC-Terneuzen was een finale met twee gezich ten, waarin de Zeeuws-Vlaamse ploeg voor rust de onderliggende partij was. In de tweede helft, met Ryan de Regt als invaller binnen de lijnen en wat tactische omzet tingen, was het een klasse beter. Toch stapten de spelers van Ter neuzen als verliezers van het veld (2-0). Dat het gisteren in Halsteren niet promoveerde naar de eerste klasse had de ploeg vooral aan zichzelf te wijten. In de tweede helft kreeg Terneuzen kans op kans om op ge lijke hoogte te komen, maar het ontbrak vooral aan kundig afwer ken en geluk. Eén ding werd wel duidelijk: Als het doelpunt was ge vallen, had Terneuzen vrijwel ze ker over IFC heen gedenderd. De ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht liet voor rust zien een goed voet ballende formatie te zijn. Maar toen het eenmaal onder druk kwam te staan, bleef daar niets meer van over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62