Sport Wembley c Martina doorbreekt magische grens Help je loopbaan Neem een (Mt»1 baan! NAC pakt hoofdprijs met complicaties Ontwikkel je talent Met een (C3IJ heb je meer kans op een nieuwe -ID Guus Hiddink sluit i periode bij Chelsea af t met winnen FA Cup. Panathinaikos in voorronde CL Kijk op CareerlD.nl J Kijk op CareerlD.nl Werder Bremen wint de Duitse beker Experiment Uefa met extra scheidsrechters Bredase club moet op 16 juli alweer aantreden voor Europa League. Voor het eerst onder de tien seconden in Nederland. met een Kijk op CareerlD.nl Japan verplettert Belgen in Tokio Dinsdag 2 juni 2009 33 door Barry van der Hooft DEN HAAG/LONDEN - Guus Hiddink is een groot liefhebber van ballet en moderne dans. In de catacom ben van Wembley liet hij zaterdag zien dat zijn eigen heupen ook nog niet stroef zijn. Samen met Chelsea-eigenaar Roman Abramo- vitsj vormde de 62-jarige succes- coach het middelpunt van een Afrikaanse dans, na het winnen van de FA Cup. Met het tafereel sloot Hiddink het zoveelste mooie hoofdstuk in zijn carrière af Het waren emotionele minuten, bekende de trainer later. Onder aanvoering van Michael Essien, Jo hn Obi Mikel en Didier Drogba dansten spelers, staf en eigenaar door de kleedkamer. Kort daarna riep Hiddink iedereen bij elkaar. In een vijf minuten durende speech sprak hij zijn dank uit voor de heerlijke periode in Londen, die kort maar krachtig was. Van de selectie kreeg hij een horloge met inscriptie plus een gesigneerd shirt, na een serie van 22 duels waarin Chelsea slechts één keer verloor. Gearriveerde vedetten als John Ter ry en Frank Lampard wezen het succes volledig toe aan de Neder landse coach. Hiddink was 'slechts' 104 dagen in dienst van Chelsea, maar maakte tijdens die drieënhalve maand wel indruk. Hij zorgde voor duidelijkheid en wees de spelers vanaf dag één voor al op hun verantwoordelijkheid. Drogba, onder Hiddinks voorgan ger Luiz Felipe Scolari op een zij spoor beland, werd weer de be langrijkste aanvaller. De Ivoriaan betaalde het vertrouwen van de coach terug met belangrijke goals en werkte zich week in week uit een slag in de rondte. Drogba slaagde er een maand gele- Trainer Guus Hiddink neemt met een hoofdprijs afscheid van Chel sea. De succesvolle oefenmees- ter wint met zijn club in de finale van de FA Cup van Everton (2-1). den echter niet in te scoren tegen Barcelona. Desondanks leek Chel sea toen op weg naar de finale van de Champions League, tot Andres Iniesta de droom in de slotsecon den aan diggelen schoot. Voor Hid dink was dat het enige smetje op zijn periode bij Chelsea. In de Pre mier League bleek Manchester Uni ted niet meer in te halen, maar de doelstelling - bij de eerste drie ein digen - werd bereikt. En aan het eind van de rit vertrok Hiddink alsnog met een prijs. „Het winnen van de FA Cup op Wembley, in het Mekka van het mondiale voetbal, vind ik één van de mooiste prestaties in mijn car rière." Hiddink bekende óók, dat hij het eerste doelpunt in de finale niet eens had gezien. Dat was niet zo heel vreemd, omdat Louis Saha zijn ploeg Everton al na 25 secon den op voorsprong schoot. Het was de snelste goal ooit in 128 FA-Cupfinales. Chelsea raakte er niet door van slag op het met bijna 90.000 toe schouwers afgeladen Wembley. Het domineerde de wedstrijd, kwam dankzij een krachtige kop bal van Drogba op gelijke hoogte en maakte na een wissel van Hid dink het verschil. Michael Ballack verving na een uur de meer defen sief ingestelde Essien. Tien minu ten later stelde Lampard met een zondagsschot de beker veilig (2-1). Dankzij dat doelpunt pakte Chel sea de eerste prijs sinds 2007. Het winnen van de FA Cup leverde de club ook twee miljoen pond aan prijzengeld op. Zondag pakte Guus Hiddink zijn koffers en trok hij de deur van zijn Londense appartement achter zich dicht. Na een korte tussenstop in Nederland was Moskou de volgen de halte. Daar concentreert hij zich weer op de Russische ploeg, waarmee hij in de race is voor een plek op het WK in Zuid-Afrika. Volgende week woensdag is het Finland-Rusland in Helsinki. Met Chelsea zal hij zich tussendoor ook nog wel bemoeien, als advi seur. En misschien keert hij er nog een keer terug als coach. „Want ik ben geraakt door het werken in de Premier League." ATHENE - Trainer Henk ten Cate heeft in de Griekse voetbalcompe titie met Panathinaikos een plaats in de voorronde van de Cham pions League veiliggesteld. Panathi naikos won zondag met 2-0 van stadgenoot AEK Athene in de play-offs om Europees voetbal. BERLIJN - Werder Bremen heeft za terdag de Duitse beker gewonnen. De verliezend finalist van de Uefa Cup versloeg in de eindstrijd Bayer Leverkusen (1-0). Mesut ÈÓ- zil maakte in de 58e minuut het enige doelpunt van de eindstrijd. Werder Bremen verzekerde zich met de zege van een ticket voor de Europa League van volgend sei zoen. De club presteerde wisselval lig in de competitie en eindigde uiteindelijk als tiende. Werder Bre men bewaarde de beste wedstrij den voor de Uefa Cup. Sjachtar Donetsk was in de finale echter net iets te sterk (2-1). Diego speelde zijn laatste wedstrijd voor Werder. Hij gaat naar Juventus. NASSAU - De wedstrijden in de Eu ropa League staan komend sei zoen onder leiding van twee extra arbiters. Dat is een experiment van de UEFA, dat daarvoor de goedkeuring heeft gekregen van wereldvoetbalbond Fifa. Bij de duels krijgt de scheidsrech ter hulp van twee extra assisten ten, naast de al bestaande grens rechters. Zij staan beiden in de buurt van een doelgebied. De assis tenten kunnen de scheisrechter zo helpen bij situaties die voor het doel plaatsvinden. Een belangrijke taak zal bijvoor beeld zijn om bij twijfelsituaties aan te geven of een bal de doellijn is gepasseerd of niet. GRONINGEN - NAC verzekerde zich zondag als zesde en laatste Neder landse club van Europees voetbal in het volgende seizoen. De club uit Breda won de uitwedstrijd bij FC Groningen met 2-0. Het eerste duel in de finale van de play-offs in Breda leverde donderdag geen winnaar op (1-1). Matthew Amoah en invaller Csaba Fehér waren na rust de scherprech ters voor NAC, dat na een slopend seizoen net iets fitter oogde dan de tegenstander. De eerstgenoem de spits kopte in de 62e minuut op aangeven van Joonas Kolkka raak (0-1). Fehér besliste de finale van de play-offs om Europees voetbal in de 86e minuut (0-2). Het was opvallend dat NAC aan het einde van de competitie net iets meer adem had dan FC Gro ningen. Voor de club uit Breda duurde het seizoen bijna een ka lenderjaar. NAC speelde vorig jaar juli al in de Intertoto tegen Rosen borg. De formatie neemt het op 16 juli alweer op tegen de eerste op ponent in de tweede ronde van de Europa League. „Daarom noem ik dit een hoofd prijs met complicaties", stelde de winnende -trainer Rober Maas kant. „We trainen op 16 juni al weer voor de eerste keer. We heb ben dit seizoen bewezen dat dit geen nadeel hoeft te zijn." De verliezende trainer Ron Jans noemde de kans klein dat NAC de groepsfase van de Europa League haalt. „Dat was FC Groningen waarschijnlijk ook niet gelukt. We hadden de- eerste wedstrijd zelfs zonder onze internationals ge speeld. FC Groningen staat name lijk op het standpunt dat iedereen minimaal drie weken vakantie moet vieren. Het neemt niet weg dat we dolgraag met NAC willen ruilen. Al duurt de vakantie op die manier wel heel kort." Groningen en NAC gaven elkaar net als afgelopen donderdag in Bre da weinig toe. „Het was duidelijk dat degene die het eerst zou sco ren ook zou winnen", stelde Maas kant, die zijn ploeg vergeleken met het duel van donderdag net als col lega Jans op één positie wijzigde. Bij FC Groningen speelde aanval ler Martijn Meerdink voor de ge schorste Koen van de Laak. Trai ner Robert Maaskant van NAC wisselde de geschorste Anthony Lurling voor de weer fitte Amoah. FC Groningen probeerde het spel te maken en koesterde het meeste balbezit. NAC koos met succes voor de strategie die eerder in de play-offs een verrassend grote uit zege bij Feyenoord (0-4) oplever de. De formatie groepeerde Zich bij balverlies voor het eigen straf schopgebied. Eenmaal in balbezit werd het spel zo snel mogelijk ver legd naar de drie rappe spitsen. door Wilko Voordouw HENGELO - Sprinter Churandy Mar tina heeft gisteren tijdens de FBK-games in Hengelo voor het eerst op Nederlandse bodem op de 100 meter de magische grens van tien seconden gebroken. De at leet van Curasao kwam tot een tijd van 9,97 seconden. „Wauw man, ik ben trots", grijnsde de 24-jarige atleet van oor tot oor. De wedstrijd in Hengelo was voor Martina een soort van revanche. Hij nam het weer eens op tegen Shawn Crawford, de Amerikaan die in Peking zijn olympische me daille op de 200 meter kreeg, na dat Martina was gediskwalificeerd omdat hij enkele passen buiten zijn baan had gezet. Crawford wil de die medaille niet, en stuurde het eremetaal naar de Nederlandse Antillen. „Die medaille is van mij. Hij wil hem niet, ik heb hem ge wonnen en hij ligt thuis. Veilig in de kluis", aldus de Antilliaan die in El Paso studeert en sport. Zijn tijd van 9,97 seconden was niet alleen een unicum op Neder landse bodem, het betekende ook dat Martina nu de wereldranglijst aanvoert. „Dat is wel leuk", zegt Martina, die er zelf ook verbaasd over is dat hij al zo vroeg in het sei zoen in bloedvorm steekt. „Het be wijst dat ik op de goede weg ben." 'Hij moet gewoon hard doortrainen. Maar dat moeten we allemaal' Crawford denkt zelfs dat Martina de komende jaren een serieuze concurrent kan worden voor Usain Bolt, het Jamaicaanse sprint- wonder. „Zeker. Hij moet gewoon hard doortrainen. Maar dat moe Churandy Martina lacht zijn tanden bloot na zijn snelle tijd op de 100 me ter in Hengelo. foto Olaf Kraak/ANP ten we allemaal." De fraaie tijd on der de tien seconden in Hengelo is een streep door de rekening voor de organisatoren van de Keien Meeting in Uden. Op de Mon- do-baan hoopte men voor het eerst in Nederland onder de tien seconden op de 100 meter te ko men. Die eer gaat nu dus naar de FBK-games. Tokio - Het Japanse voetbalelftal heeft in het toernooi om de Kirin Cup overtuigend gewonnen van België. De Japanners, in voorberei ding op een WK-kwalificatiewed- strijd tegen Oezbekistan, waren in Tokio met 4-0 de sterkste. Franky Vercauteren stelde bij België veel spelers uit de Nederlandse compe titie op: Simons (PSV), Swerts, Martens en Pocognoli (AZ), Ver- maelen en Alderweireld (Ajax).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61