Zeeland Kleurrijke Afrikaanse Running Team Tholen zet goede sportieve prestatie neer Ringstekers uit Oostkapelle presteren het best in Westkapelle Starterslenmg wordt verruimd Snuffelen tussen de oude auto's 12 Dinsdag 2 juni 2009 Titel: New Culture. Ontwerper: Jeanne van Lieshout uit Tilburg. Titel: Lady Cameroon. Ontwerper: Mieke de Moor uit Dordrecht. fft: *«S8B Titel: Precious. Ontwerper: Margreet Woertman uit Zutphen. Goes staat een heel jaar in het teken van Afrika. Een mooie reden om weer eens een hoedenparade te houden. Deze keer met Afrikaanse hoofddeksels. door Rob Paardekam De vorige hoedenshow, tijdens het 6oo-jarig be staan van Goes, was een enorm succes. Toch was het maar afwachten of dat deze keer weer zo zou zijn. „Zeker omdat het zulk prachtig weer was", zegt de Goese hoeden- ontwerper Monique Domman- schet, die het evenement op touw had gezet. „Dan hebben veel men sen andere dingen te doen, zou je denken." Niets bleek minder waar. De Grote Kerk in Goes stroomde zaterdagmiddag vol. Op de catwalk kwamen ongeveer veertig hoeden voorbij, die waren ontworpen door hoedenmakers uit heel Nederland en België. Na afloop van de show in de kerk trokken de modellen én het pu bliek, dat ook massaal met hoed was gekomen, door de binnenstad voor een parade. De trommelaars die voorop liepen, zorgden ervoor dat het een vrolijke boel werd. Hiermee is het overigens nog niet gedaan. Om te beginnen worden de hoeden vanaf morgen tentoon gesteld in het Goese stadskantoor. „Maar er komt ook nog een vei ling", vertelt Monique Domman- schet. „Alle ontwerpers hebben hun hoed daarvoor beschikbaar ge steld. Ik ben nu nog op zoek naar bijvoorbeeld een serviceclub, die zijn naam aan de veiling wil ver binden. Een hoed is een product dat niet zo heel gemakkelijk ver koopt, dus om het nou zomaar te gaan doen... dat lijkt me niet zo heel erg slim." Dommanschet is met enkele clubs aan het onder handelen en hoopt zo snel moge lijk met een plaats en datum voor de veiling te komen. De opbrengst zal in elk geval naar de stichting Adavoc gaan. Die zet zich in voor weduwen en kansarmen in Oost-Congo. I kijk voor een video van de para de op www.pzc.nl/bevelanden ROTTERDAM - Het Running Team Tholen heeft de afgelopen drie da gen een prima prestatie neergezet tijdens de Roparun. Het team, dat voor de tweede keer deelnam, zet te de 41ste tijd neer in een deelne mersveld van 273 ploegen. Het wedstrijdelement is overigens vooral leuk voor de teams zelf. Het gaat uiteindelijk om wat ze in de aanloop naar het evenement aan sponsorgeld bijeen hebben ge bracht. Dit staat helemaal los van het sportieve element van de esta fette. Die ging zoals voorgaande ja ren weer van Parijs naar Rotter dam. Een team bestaat uit een aan tal lopers en fietsers en wat men sen daaromheen. Het Running Team Tholen haalde vorig jaar 8500 euro op. Of dat dit jaar meer is, was gisteren nog niet duidelijk. De bedragen die de teams hebben opgehaald, worden later bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor projecten ten bate van mensen met kanker. Als het om de sportieve prestatie gaat deed een ander Zeeuws team, de Cegelec Runners uit Vlissingen, het nog beter dan het Thoolse. Ze zetten de tweede tijd neer. WESTKAPELLE - Na een spannende wedstrijd waarbij na vijftien beur ten Koudekerke 2 drie ringen voor sprong had op de drietallen van Oostkapelle en Nieuwland besliste Oostkapelle in de laatste vijftien beurten de wedstrijd. Hierin miste Oostkapelle namelijk geen enkele ring meer en werd de achterstand omgebogen in een voorsprong van vier ringen. De 82 ringen werden gestoken door Michiel Joziasse (30), Kevin Mal- jaars (27) en Jan Willem Poppe (25). De strijd om de tweede pro motieplaats werd in de laatste vijf beurten en na een kamp beslist. De vier drietallen van Nieuwland, Zuid-Beveland, Koudekerke en Big- gekerke stonden op gelijke hoogte, maar na 30 beurten mochten Big- gekerke en Koudekerke strijden om de reservetitel en dus ook pro motie naar de ereklas. Koudekerke won. De persoonlijke titel voor de meeste ringen, ging naar Michiel Joziasse van Oostkapelle, die alle dertig ringen stak. HEINKENSZAND - Veel belangstellenden kwamen zondagmiddag af op een oldtimer openluchtbeurs op industrieterrein Noordland in Heinkenszand. Daar waren niet alleen auto's, maar ook solexen, tractoren en motorfietsen te zien. De circa driehonderd oldtimers, die deelnamen aan de jaarlijkse mo lentocht, maakten dit jaar hun eindstop in Heinkenszand. foto Willem Mieras Garagedeuren Ook voor uw garagedeuren zijn wij het aangewezen adres! THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen hebben besloten de starterslening uit te breiden. Zo moet deze meer in trek komen. Tot nu toe klopten nog niet zoveel mensen aan bij de gemeente voor een extra lening bovenop het maxi male bedrag dat de bank verstrekt. Door de regeling wat ruimer toe te passen, komen meer jonge Thole- naren in aanmerking voor de star terslening. Zo wordt het maxi mumbedrag dat hun woning mag kosten verhoogd van 160.000 tot 180.000 euro. Ook kunnen ze maximaal 30.000 euro van de ge meente lenen. Dat is op het mo ment nog 10.000 euro minder. De gemeenteraad moet nog wel ak koord gaat met het verruimen van de startersregeling. PAC Zonweringen qi p MarieCurieweg 154389WB Vlissingen rAL Zonweringen Tel.: 0118 - 552010 Til.' Kozijnen-zonweringen-tuinmeubelen www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58