Zeeland PZC Geluid blijft probleem bij gedenkteken 11 Auto rijdt door na aanrijding BEVELANDEN-THOLEN 12 12 Raad wil tijdklok om kunstwerk op zondag te doen zwijgen. Jan de Nooijervof Een kijkje in het kasteel WÊÊÊÊËÈÊÊËESÊÊÊÊ Twitteren Kleurrijke Afrikaanse hoeden sieren de binnenstad Running Team Tholen zet goede sportieve prestatie neer Dinsdag 2 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Het geluid van het gedenkteken voor de verdronken dorpen, dat bij Colijnsplaat moet verrijzen, blijft inzet van discussie. Hoewel een meerderheid in de Noord-Bevelandse gemeenteraad voor de plaatsing is, gaan stem men op om een tijdklok in de luid sprekers aan te brengen, zodat die op zondag zouden zwijgen. Het gedenkteken, een ontwerp van Lydia Schouten, is gemaakt in opdracht van de provincie. Vanuit een zeven meter hoge torenspits, die op een terpje van twee meter moet komen te staan, klinkt van tijd tot tijd het geluid van storm, gebeier van klokken en ge schreeuw van mensen. Het monu ment moet eraan herinneren dat sinds de tiende eeuw minstens 117 dorpen in Zeeland door de zee zijn verzwolgen. Met de stemmen van PvdA en NBB tegen, heeft de gemeenteraad een plek aan de buitenkant van de Oosterscheldedijk, ten oosten van Colijnsplaat, planologisch geschikt gemaakt voor het monument. Een deel van de voorstemmers, CDA, WD en SGP, voelde echter wel voor de suggestie van een omwo nende, een tegenstander: „Zet op z'n minst een tijdklok op dat ding om de zondagsrust te garanderen." Die suggestie lokte bij de tegen- ra^ Bij het ontwerp zijn de eilanders niet betrokken en in de inspraak stuitten ze op weerstand van de kunstenares. Zij ziet ingrepen als een inbreuk op haar kunstwerk. standers heftige reacties uit. Cor Quinten (PvdA) herinnerde eraan dat een eerdere poging om het ge luid helemaal te schrappen, op gro te weerstand bij de kunstenares stuitte. „Met grote moeite is het wat zachter geworden, maar ze heeft verklaard dat verder gesleutel aan het kunstwerk betekent dat ze het terugneemt. Mij goed, natuur lijk, maar we blijven dan wel met de kosten zitten." Eerdere plannen, om het monu ment bij Kats te plaatsen, liepen ook al stuk op bezwaren van om wonenden, vooral ook tegen het geluid. Bij de tegenstemmers onder de raadsleden leeft vooral de indruk dat het gedenkteken de Noord-Be velanders door de strot wordt ge duwd. Bij het ontwerp zijn de ei landers niet betrokken en in de in spraak stuitten ze öp onverzette lijkheid bij de kunstenares, die el ke ingreep ziet als een inbreuk op de integriteit van haar ontwerp. Tegenstander Ron Meuldijk (Pv- .da) kan zich daar wel iets bij voor stellen. „Je krijgt opdracht, steekt er je ziel en zaligheid in en dan gaat iedereen zich plotseling met je werk bemoeien." Ook Meuldijk is overigens tegen de plaatsing. De voorstanders menen dat het met de geluidsoverlast wel mee zal vallen. Bovendien zijn ze ingeno men met het fietspad dat op de kruin van de dijk tussen het dorp en de plaats van het gedenkteken zal worden aangelegd. Daar, vijftig meter ten oosten van de plek waar de Molenweg op de zeedijkweg aansluit, komt een bankje en een informatiepaneel. Toeristen en Noord-Bevelanders kunnen zich daar een voorstelling maken van waar de verdronken dorpen lagen. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com De ideale manier om uw insecten buiten te houden is de plissé hordeur, ook voor uw schuifpui! Wij komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! Voor uw complete meubelstoffering kunt u bij ons terecht! Wij leveren vakwerk voor een betaalbare prijs! Wij leveren o.a. meubelen, verlichting, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, etc. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden, tel: 0118-602937 www.jandenooijervof.nl BAARLAND - Slot Baarland opende gisteren de deuren ons land gingen ook kastelen, ruïnes, kasteeltuinen en voor het publiek. Kinderen konden een rondvaart ma- buitenplaatsen open. Zo konden in Kloetinge de histori- ken door de gracht en er waren muzikanten'in zeven- sche tuinen van de buitenplaats aan het Marktveld wor- tiende eeuwse kledij. Op zo'n tachtig andere plaatsen in den bekeken. foto Willem Mieras GOES - Een automobilist is er in de nacht van zaterdag op zondag van door gegaan, nadat hij in de Goese Koningstraat een 17-jarige fietser had aangereden. De jongen fietste richting de Grote Markt toen hij achter zich opeens een auto hoor de aankomen. Deze reed hem van achter aan om vervolgens gas te ge ven. Het slachtoffer liep schaaf wonden op aan zijn been. De poli tie is op zoek naar getuigen. Tip? redactie@pzc.nl Die familie in Westkapelle zat ge zellig aan de dis. Alle familieleden waren present, inclusief aanhang en kleinkinderen. Het eten smaakte goed en het gesprek was geani meerd. Vele onderwerpen passeer den de revue en na verloop van tijd kwam ook het internet, en dan in het bijzonder het verschijnsel twitteren, ter sprake. Enkele familieleden keken vertwij feld om zich heen; ze moesten toe geven dat ze niet wisten wat twit teren was. De 59-jarige moeder was echter ze ker van haar zaak. „Twitteren?", sprak ze resoluut. „Dat is toch als mannen met hun geslachtsdeel er gens tegenaan slaan?" „Bijna goed moeder", klonk het bijna in koor. „Dat heet swaffe- len."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57