Ztelanci 'Het enige moment dat ik denk 'nooit Snelheid is niet ultieme doel van Roparun Redders in weer met kitesurfers en kwallen 'Kippenvel als je door zo'n dorp komt en er staan duizenden mensen te juichen Co de Feijter, teamcaptain Walchers team Cegelec Runners haalt tweede plaats bij estafetteloop. PAC Zonweringen 12 Dinsdag 2 juni 2009S De voeten en spieren voe len pijnlijk, maar het hoofd kan trots rechtop. De twee Schouwen-Duivelandse Roparunteams hebben hun sportieve missie volbracht. door Esme Soesman Kippenvel. Co de Feijter, teamcaptain van de Schouwen-Duiveland Runners, heeft er geen ander woord voor. „Als je dan door een dorp of stadje loopt en er staan duizenden mensen te jui chen. Gewoon om twee uur 's och tends hè. Ja, dat doet je wel wat." Met zijn in oranje shirts gehulde team keerde De Feijter gistermid dag moe maar vol daan terug op Schouwen-Duive land. Evenals de in gele shirts gesto ken collegasporters van Bru's Run ning Team. Beide teams deden de afgelopen dagen mee aan de Ro- parun: een estafetteloop van Parijs naar Rotterdam. Met als doel geld binnen te halen voor mensen (en hun geliefden) die zijn getroffen door kanker. „Daar doe je het uit eindelijk voor", geeft teamcaptain Hans Bos van Bru's Running Team aan. Want hoe snel zijn team was? „Dat weet ik niet pre cies. Wel sneller dan de 11,8 die we hadden opgegeven, maar dan moet je even op de site kijken. Voor ons is het een beetje hoe het komt. Staat de brug open? Jam mer. Langzame wissel? Jammer. De één loopt lekker op n, de an der op 16. Je moet je eigen tempo aanhouden, anders draai je de ver nieling in. Iedereen moet gewoon zijn eigen ding doen." En dan nog worden er topprestaties geleverd. Onder meer door het 62-jarig teamlid Wim Rosbergen, die in ja nuari een nieuwe pacemaker kreeg. „Die beste man liep lachend over de finish", blikt Bos terug. Al leen maar dikke pret is de 530 kilo meter lange tocht - die door lopers en fietsers wordt afgelegd - niet. De temperaturen liepen zondag flink op. Verzuring en blessures speelden een aantal sporters par ten. De Feijter: „Het zwaarste mo ment voor mij? Dat ik de eerste sessie niet mee kon doen. Ik had last van mijn knie. Dat is een oude blessure die tijdens een training drie weken geleden weer op is ko men zetten. Nou, tranen in mijn ogen hoor. Dat vond ik echt erg." 'Missie volbracht' jubelt een team lid op de website van Bru's Run ning Team. Nou niet echt eigen lijk, blijkt uit de verhalen. „Mor gen verder. De boel opruimen, au to's leeghalen, schoonmaken en in leveren. Maar ja, dat is goede re den om elkaar gelijk weer even te zien", aldus De Feijter. Daarna kan er nog altijd geen definitieve streep onder de editie 2009 wor den gezet. Vóór de slotavond voor alle Roparunners, 19 juni in Put- tershoek, moeten alle financien op orde zijn. Om voldoende geld bin nen te halen, doen de sporters ge durende het jaar van alles en nog wat. Bos: „De Roparun doe je ei genlijk een jaarrond." Want schrijf je je als team in voor volgend jaar dan moet opnieuw geld worden gevonden, moet er opnieuw strak getraind en moet er wederom een logistiek plan (van slaapplekken tot masseurs; alles wordt door de deelnemers zelf ge regeld) worden ontwikkeld. Zijn de Schouwen-Duiveland Runners toch weer van de partij? „Als het zo geweldig is, zeg je meteen ja. Maar we wachten september af Kijken wie er nog steeds wil als de euforie inmiddels gezakt is." De Feij ter zelf (hij deed voor de zesde keer mee) twijfelt. „Met die blessure? Het is niet eer lijk naar de rest van het team, vind ik. Maar dat doet wel pijn." Het Bru's Running Team zegt vooralsnog 'ja'. „Er is maar één mo ment dat ik denk 'nooit meer'", zegt Bos. „Direct na de finish. Heel gek. Een soort anticlimax. Je komt over de finish, valt elkaar in de armen en je donderstraalt in el kaar. Dan valt er toch een last van je af Maar dat is zo weer over." Het vertrek van de Schouwen-Duiveland Runners uit Dreischor. foto Esme Soesman De leden van Bru's Running Team nemen afscheid voor het vertrek naar Pa rijs. foto Dirk-Jan Gjeltema ROTTERDAM - De Walcherse Cege lec Runners (team 9) zijn tweede geworden bij de Roparun. Het Walcherse team heeft een gemid delde snelheid van 16,35 kilometer per uur gehaald. Winnaar team 17 Op Herhaling haalde de 16,5 kilometer per uur. Burgemeester Ahmed Aboutaleb reikte gistermiddag de prijzen uit op de Coolsingel in Rotterdam. Daar stond de boel vanaf twaalf uur 's middags op de kop. Vanaf dat moment ploegden de circa 270 deelnemende Roparunteams over de finish. Rond een uur of vijf had den alle deelnemende teams gefi nisht. Het startschot klonk een dag eerder, zaterdagmiddag vier uur, in Parijs. Vanaf dat moment startte elk team op een eigen tijd, afhankelijk van de aan de organisa tie opgegeven snelheid. Die snelheid is overigens niet het ultieme doel van de estafetteloop. Onder het motto 'trachten leven toe te voegen aan de dagen waar geen dagen meer toegevoegd kun nen worden aan het leven' wordt geld ingezameld om de zorg voor kankerpatiënten te verbeteren. Ge durende de eerdere zeventien edi ties van het evenement is in totaal al bijna 30 miljoen euro opge haald. Het eindbedrag per editie wordt bekendgemaakt op de slotavond, vertelt teamcaptain Co de Feijter van de Schouwen-Duiveland Run ners. „Vorig jaar was dat een be- Het Walcherse team Cegelec Run- ners is het op een na snelste team van de Roparun. Met deze estafetteloop wordt geld ingeza meld voor mensen met kanker. drag van 3,2 miljoen euro. Dat moet er dit jaar haast wel boven zitten, want er doen meer teams mee." Beide teams van Schou wen-Duiveland zijn praktisch het hele jaar in de weer om geld in te zamelen voor het goede doel. Di verse bedrijven sponsoren. Met prachtig resultaat. Het Bruse team brengt dit jaar zo'n 25.000 euro voor het goede doel in. De teller van de Schouwen-Duiveland Run ners staat rond de 41.000 euro. Van dat geld vloeit dit jaar in ieder geval een deel naar de Oosterschel- deziekenhuizen voor de aanschaf van een hoofdhuidkoeler en naar het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland voor een extra cap voor zo'n zelfde soort apparaat. Het Walcherse Ziekenhuis kan een bijdrage tegemoet zien voor het programma Herstel en Balans. In de loop van het jaar worden nog meer bestemmingen bekend gemaakt. Q Meer informatie via www.schou- wen-duivelandrunners.nl en www.bru.nu O Op de website van de PZC zijn twee filmpjes te zien: - www.pzc.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.cont Garagedeuren Ook voor uw garagedeuren zijn wij het aangewezen adres! ■ir k? A V*; Ar -tj A-. A- R 17 ztr - gb 2A -j 552010 RENESSE - Moegestreden kitesur fers langs de Brouwersdam en een aardig aantal kwallenbeten bij de post Westenschouwen. De leden van de Strandreddingsbrigade Westerschouwen hebben dankzij het mooie weer de afgelopen da gen flink moeten aanpoten. De drie posten omvattende brigade heeft het vanuit de post aan de Jan van Renesseweg vooral druk ge had met kiters die (nog onvoldoen de getraind) niet meer op eigen kracht aan de kant konden ko men. Bij Westenschouwen wer den vooral veel kwallenbeten en wat snijwondjes behandeld. Zon dagmiddag verleenden de redders hulp bij een epilepsieaanval. Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen torren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50