Bovag wil bonus Weekend zonder crisis van de reepe Duopassagier motor 190 meter gelanceerd 'Lezen sms'jes door AIVD mag niet' 'Harlingen' laatste hoop OM r O Joost 8eeft e'mailles in Nepal 4 I Dinsdag 2 juni 2009 'Provincies moeten voorbeeld Amsterdam en Den Haag volgen.' In strandtenten is weinig te merken van de recessie. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Papegaaistraat b Goes www.vandereepe.nl PETER AN STRAATEN SCHOENMODE I Wdlky Think! El Naturalista www.pzc.nl/blog/joostbosman hou oy ,eo. Pof (,/ewee. oolc lETr A-rtAJ -JE COMDIT/E. Lui. Nederland kende tijdens het pinksterweekeinde even geen cri sis. Stranden, meubelboulevards, attractieparken en evenementen werden druk bezocht. door Bert de jong DEN HAAG - Provincies moeten een bonus leggen op de sloopregeling voor oude auto's. Daarmee zou den ze de vrijdag van kracht ge worden regeling een extra impuls geven en bovendien een grote bij drage leveren aan het schoner en zuiniger rijden. Dat bepleit voorzit ter Jan Ploeg van de autobranche vereniging Bovag. Zijn pleidooi komt op de dag dat minister Jacqueline Cramer het startsein heeft gegeven voor de sloopregeling. Wie een oude perso nenauto inruilt voor een nieuwer en energiezuiniger exemplaar - bouwjaar vanaf 2001 - krijgt een bonus van 750 tot 1.000 euro. Voor een bestelwagen kan de premie op lopen tot 1.750 euro. Gemeenten als Den Haag en Amsterdam heb ben al een bonus bovenop de slooppremie aangekondigd. Provincie Friesland heeft een 'posi tieve grondhouding' over het plan. „Vooral aan de milieu-aspecten zit ten interessante kanten", laat gede puteerde Sjoerd Galema weten. „Al is het wel zo dat wij dit in eer ste aanleg niet tot de taken van de provincie rekenen." De financiering hoeft voor de pro vincie helemaal geen probleem te zijn, vindt Ploeg. „Elke provincie heft provinciale opcenten en die zijn de laatste jaren vaak flink ver hoogd." Volgens het IPO, de belan genvereniging van provincies, is RIJSWIJK - Veel Nederlanders heb ben in het pinksterweekeinde hun vertier buitenshuis gezocht. Door het zonnige weer was het strand een favoriete plek, hetgeen leidde tot drukte op de wegen naar de kust. Strandtentenhouders meld den 'topdrukte' en dat gold vooral op tweede pinksterdag. „Alle strandtenten hebben vol gezeten. Vandaag was er van de recessie ze ker niets te merken", zei Paul Zon neveld van de Nederlandse Vereni ging van Strandpaviljoenhouders gisteren. Volgens de ANWB zijn er in het pinksterweekeinde 750.000 Nederlanders op uitgetrok ken. Behalve het strand waren ook de attractieparken in trek. De over koepelende organisatie Club van Elf'sprak jubelend over een zo mers feest voor de aangesloten par ken. Bekende attracties als De Efte- ling in Kaatsheuvel, Ouwehands Dierenpark in Rhenen, het Dieren park Emmen en Madurodam in Den Haag meldden vrijwel zonder uitzondering goede zaken te heb ben gedaan. De bezoekersaantal len lagen in veel gevallen hoger dan vorig jaar. Duizenden Nederlanders hielden een zekere traditie hoog door op tweede pinksterdag een meubel boulevard te bezoeken. Zowel Alexandrium Woonmall in Rotter dam als Villa Arena Woonmall in Amsterdam lieten weten tevreden te zijn over de bezoekersaantallen die rond de zesduizend schommel den. Het christelijke feest Opwekking bij Biddinghuizen trok een record aantal bezoekers. Het aantal lag 'ver boven de 50.000', liet direc teur Joop Gankema van de organi serende stichting weten. Zoveel christenen uit verschillende kerkge meenten die samenkomen, dat is heel bijzonder, aldus Gankema. „Want het is geen popconcert. We gaan met mensen de diepte in." Het vakantieverkeer heeft gisteren geleid tot drukte op de Nederland se wegen. De langste files stonden op de A28 vanuit het noorden van het land richting Amersfoort en Utrecht. LANDGRAAF - Ondanks dat ze op het allerlaatste moment aan het pro gramma waren toegevoegd, kreeg Krezip op Pinkpop het hele veld op zijn kop. Pinkpopbaas Jan Smeets bedankte het publiek na afloop voor hun enthousiasme en fantas tische reactie op de band. „Dit was ons laatste partijtje op Pinkpop", al dus zangeres Jacqueline Covaert (fo to). Krezip geeft eind juni nog twee af- SCHIPHOL - Een motorfiets met daarop twee Fransen is in de nacht van zondag op maandag op de A4 bij Schiphol zó hard op een voorligger geknald, dat de duopas sagier 190 meter werd gelanceerd. Daarna werd hij nog eens aangere den door de auto die ze hadden ge ramd, zo meldde een politiewoord voerder. De 23-jarige duopassagier hield aan het ongeluk slechts ge broken polsen over. De 42-jarige bestuurder had pols- en ribfractu- ren. De automobilist kampte met nekklachten. Volgens ooggetuigen reed de motor ruim 200 kilometer per uur. De klap was zo groot dat de motor op de achterbank van de wagen belandde. DEN HAAG - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en de politie krijgen ten onrechte de inhoud van sms'jes te zien. De Commissie van Toezicht betreffende de Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (CITV) heeft daar bezwaar tegen, omdat dat ge beurt zonder toestemming van de minister van Binnenlandse Zaken. Dat meldt NRC/Handelsblad in een interview met CITV-voorzit- ter Irene Michiels van Kessenich. De opsporingsdiensten kunnen bij telecomproviders verkeersgevens opvragen: wie met wie gebeld of gemaild heeft. Daarbij mag het hiet om de inhoud gaan. Het CITV heeft de zaak aangekaart bij minster Guusje ter Horst. AMSTERDAM - Als het Openbaar Ministerie (OM) deze maand weer bot vangt in zijn strijd tegen de Hells Angels, gooit het voorlopig de handdoek in de ring. Een woordvoerder van het OM heeft dat bevestigd. De Hoge Raad doet in juni uitspraak in de zaak waar bij justitie heeft gevraagd om het verbod op het chapter Harlingen van de motorclub. Volgens het OM gaat het om een criminele or ganisatie. Het beroep lijkt de laat ste strohalm waaraan het OM zich nog kan vasthouden, nadat een ja renlange strijd het ene na het ande re verloren proces opleverde. CDA-Tweede Kamerlid Sybrand van Haersma Buma wil dat de mi nister onderzoekt of de regels zijn aan te passen 'waardoor in Neder land op dezelfde wijze tegen de Hells Angels kan worden opgetre den als in Duitsland': '■jdÉfe - Het Sprookjesbos is in rep en roer! De gemene heks heeft diep in de nacht de volmaakte verdwijning uitgevoerd. In de ketel zien we haar de grote ldok in 't land verstoppen, maar waar? Gebruik de aanwijzing en red het Sprookjesbos op www.efteling.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4