Zierikzee krijgt landschapsterp Zeeland PZC! 11 Ruiter gewond na val van paard SCHOUWEN-DUIVELAND 12 15 BaggerbufFer wordt in toekomst misschien voor recreatie ingericht. Twitteren Jan de Nooijervof Dinsdag 2 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland®pzc.nl 'Het enige moment dat ik denk 'nooit meer' is direct na de finish Weekeinde vol actie voor reddingsboten De ideale manier om uw insecten buiten te houden is de piissé hordeur, ook voor uw schuifpui! Wij' komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! Voor uw complete meubelstoffering kunt u bij ons terecht! Wij leveren vakwerk voor een betaalbare prijs! Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com door Esme Soesman ZIERIKZEE - Als de gemeenteraad akkoord gaat, krijgt Zierikzee een landschapsterp aan de Straalweg, De terp wordt in de loop van een jaar of twaalf opgebouwd met 'niet-verspreidbare' bagger. In de toekomst wordt de heuvel wellicht nog voor recreatieve doeleinden in gericht. De uiteindelijke terp zal zo'n 6o meter breed en 6 tot 7 meter hoog zijn. De buffer komt langs de zui delijke grens (over een lengte van circa 500 meter) te liggen van het te ontwikkelen bedrijventerrein aan de Straalweg. Het gaat volgens de gemeente om 'betrekkelijk scho ne grond' (organisch materiaal en eventueel licht verontreinigde grond) waardoor geen bescherm laag tussen bodem en bagger hoeft te worden aangebracht. Zwaar ver ontreinigde grond is niet toege staan. Is de baggerberg 'vol' dan wordt hij afgedekt met een leeflaag van minimaal een halve meter. Dan ook wordt gekeken of en hoe de landschapsterp voor recreatieve doeleinden (bijvoorbeeld een wan delgebied) kan worden ingericht. Aan dit plan is een haalbaarheids onderzoek voorafgegaan. In de zoektocht naar afvoerplaatsen voor licht verontreinigde specie hebben provincie Zeeland, ge meente Schouwen-Duiveland en Waterschap Zeeuwse Eilanden de handen enkele jaren geleden al in- PH De Zierikzeese landschapsterp dient als baggerstort, draagt bij aan een betere landschappelijke inpassing en dient in de toe komst misschien de recreatie. een geslagen. Als tegenhanger van de bekende uitdrukking nimby not in my backyardhebben zij de haalbaarheid van een zogenaamde pimby (please in my backyard) on derzocht. De pimby moet verschillende func ties gaan combineren. Behalve als afvoerplaats voor bagger (die dan niet meer naar elders hoeft te wor den afgevoerd) dient de land schapsterp als geluidswal tussen bedrijventerrein en het aangren zende natuurgebied. Bovendien draagt de terp bij, is de redenering van het gemeentebestuur, aan een betere landschappelijke inpassing van de bedrijfsgebouwen aan de zuidkant van Zierikzee. Het nu 'onsamenhangende en rommelig' ogende gebied gaat dan groten deels verscholen achter een groene wal. Ook fietsers komende vanaf de Zeelandbrug worden met een aangenamer beeld geconfronteerd. In eerste instantie moet er voor dit project door gemeente en wa terschap 157.000 euro op tafel wor den gelegd. Inclusief afwerking hangt er aan de terp een prijskaart je van circa 1, 4 miljoen. Tegelijker tijd wordt er geld bespaard: er hoeft geen bagger meer naar el ders worden afgevoerd. zernw$zimmMÊÊK&& -J1— Tip? redactie@pzc.nl Die familie in Westkapelle zat ge zellig aan de dis. Alle familieleden waren present, inclusief aanhang en kleinkinderen. Het eten smaakte goed en het gesprek was geani meerd. Vele onderwerpen passeer den de revue en na verloop van tijd kwam ook het internet, en dan in het bijzonder het verschijnsel twitteren, ter sprake. Enkele fami lieleden keken vertwijfeld om zich heen; ze moesten toegeven dat ze niet wisten wat twitteren was. De 59-jarige moeder was echter ze ker van haar zaak. „Twitteren?", sprak ze resoluut. „Dat is toch als mannen met hun geslachtsdeel ergens tegenaan slaan?" „Bijna goed moeder", klonk het bijna in koor. „Dat heet swaffe- len." RENESSE - Een 16-jarige jongen uit Overasselt is zondagmiddag ge wond geraakt nadat hij op de Lao- ne in Renesse van zijn paard viel. Het paard schrok ergens van en bokte, waarna de ruiter op de grond viel. Daarna stapte het paard op zijn hoofd. Huisarts, am bulance en traumahelikopter kwa men ter plaatse. De jongen, die al die tijd aanspreekbaar is gebleven, is met hoofdletsel naar het zieken huis afgevoerd. zijn in verband hiermee naar Torentijd overgebracht. Zij schopten deuken in een busje van de Duitse toeristen. Toen de Duitsers daar wat van zeiden, resulteerde dat in een vechtpartij. Het slachtoffer is een tand kwijt en liep een kaakfractuur en gezwollen oogkas op. Het leed in Renesse bleef verder vooral beperkt tot kleinere za ken als wildplassen, baldadigheid en openbare dronken schap. foto Oirk-Jan Cjeltema RENESSE - Loeidruk én loeigezellig. De Renessetour, het driedaagse pinksterevenement in het vakantiedorp, bracht een groot aantal mensen op de been. Er werd vooral gefeest. Opmerkelijk was het grote aantal vrijge- zellenfeestjes (foto) dat door Duitsers werd gehouden. Niet alles verliep echter vlekkeloos. Een 25-jarige Duit ser uit Wesseling heeft flink letsel opgelopen na een vechtpartij. Vier mannen uit Hellevoetsluis en Brielle Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden. tel: 0118-602937 www.jandenooijervof.nl Wij leveren o.a meubelen, verlichting, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, etc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49