Meedenkend karakter, nuchter Wyatt pakt brons op het EK jiu-jitsu Mirakel blijft uit in de bekerstrijd Stroosnijder stapt over naar de beloften Goese maakt tijdens titelstrijd tactisch verkeerde keuzes. Delta dicht bij een stuntje tegen de latere kampioen. 36 I Dinsdag 2 juni 2009 MIDDELBURG - Lindsay Wyatt uit Goes heeft genoegen moeten ne men met de bronzen medaille bij het Europees kampioenschap jiu jitsu in Montenegro. Ze kwam uit in de klasse -70 kilogram. Wyatt belandde door een neder laag tegen de Franse Lavis in de herkansingen. Daarin won ze twee keer en mocht ze alleen nog strij den om brons. Het gevecht om de derde plaats won Wyatt van de Spaanse Margarita Gonzales. Wyatt was blij met haar medaille, maar ook teleurgesteld dat ze geen goud had gepakt. „Want je gaat toch met bepaalde verwachtingen naar het EK toe. Het lag aan mezelf. In mijn eerste gevecht vocht ik ge\voon niet goed. Tactisch heb ik de verkeerde keuzes gemaakt." Lindsay Wyatt Stephan Hazeleger neemt met Mister Paddy de derde hindernis in de waterbak. foto Lex de Meester door Frits Bakker RIJSBERGEN - In de biljartarena van Snelle in Rijsbergen werd al voor zichtig over een klein mirakel ge sproken. De driebanders van Delta/Frans Bevers, die in de voor ronden een kleurloze middenmo ter waren, kregen in de kruisfinale tegen bekerhouder Van Donge De Roo, met Dick Jaspers en Torb- jöm Blomdahl, een plotselinge kans om te stunten. Eddy Leppens had Blomdahl ogen schijnlijk in zijn greep met een 2-o-voorsprong in sets en Dick Jas pers stond wel met 2-0 voor tegen Jean Paul de Bruijn, maar één setje van de Hulstenaar zou kunnen vol staan om Delta naar de finale te helpen. Het leek op een sensatio nele ontknoping uit te draaien. De omslag in de partij kwam eerst van de hand van Dick Jaspers, die op 14-6 achter de set tegen De Bruijn uitspeelde met een briljan te serie van negen. Daar stond het dus al 3-0 voor Jaspers. Bijna tege lijkertijd sprak Blomdahl tegen Leppens ook zijn nog altijd impo nerende klasse aan. De Zweed zet te een hachelijke situatie recht, maakte 2-1 en gaf het publiek nog een toegift die zelden is vertoond. In een recordtempo, op intuïtie en gevoel, speelde hij Leppens van het biljart met twee sets van 15-0. De deceptie bij de biljarters van Delta maakte snel plaats voor be rusting. „Het is bovenaards wat Jas pers en Blomdahl lieten zien", klonk het in het kamp van de uit geschakelde Zeeuwen. Eddy Lep pens zocht snel de bar op. „Wij zijn er zó dicht bij geweest", maak te de Belg de balans op. „Maar op zo'n belangrijk moment, ik moet het toegeven, komt de klasse van Blomdahl en Jaspers altijd boven drijven. Dat is het verschil tussen die paar echte topspelers en sup- toppers zoals wij zijn." Het was een soort trance, waarin Jaspers naar het biljart kwam, zoals hij dat vorig jaar ook had in het Agipi toernooi in Strasbourg, waar hij in de voorronden kansloos leek tegen de Fransman Bury bij een achter stand van 30-15. Drie beurten la ter, na series van 7, 6 en 22, kreeg Jaspers als winnaar een staande ovatie van het thuispubliek. De Nederlandse bekerfinale kreeg zaterdag ook een glimp van die on verstoorbaar scorende Jaspers te zien. En na die zinderende aan loop ging het gevecht om het goud gewoon weer tussen de twee beste teams van de eredivisie. De Neder landse kampioen Van Donge&De Roo, met Jaspers, Blomdahl, Hom en Van Erp, speelde de finale te gen Crystal Kelly, met Caudron, Van Kuyk, Burgman en Raymond Ceulemans. Het werd een anticli max (8-0). Jaspers en Horn legden al snel de basis voor de eindover winning, daarna wonnen ook Blomdahl nog van Caudron en Jean van Erp van Ceulemans. door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - De overwin ning bij de amateurs A in 's-Heer Arendskerke gaf hem een steuntje in de rug. Michel Stroosnijder uit Hansweert had voor de aanvang van het huidige wielerseizoen al min of meer de beslissing geno men om bij de start van het ko mende wielerjaar over te stappen naar de KNWU. Na zijn fraaie overwinning zaterdagavond - hij klopte medevluchter Richard Slab- bekoorn in de spurt - werd zijn voornemen alleen maar versterkt. Wat was Stroosnijder blij met zijn eerste overwinning in deze catego rie. Die kwam er in zijn derde jaar als actief wielrenner. Hij begon een paar jaar geleden in de S/P-klasse, de opstapcategorie van TMZ. In zijn debuutjaar behaalde Stroosnijder in die categorie overi gens ook reeds een zege. „Maar de ze is natuurlijk veel mooier. Hij past bovendien in mijn streven om volgend jaar bij de beloften van de KNWU te gaan rijden. Ik heb al een paar maal in elitewed strijden meegedaan", vertelde de pas 19-jarige Stroosnijder na de huldiging. Stroosnijder begon zijn wielerloop- baan nadat zijn knieën bij het voet ballen volledig kapot waren ge gaan. Een paar operaties weerhiel den hem er maanden van om ac tief te sporten. „Toen ik genezen was van die operaties was het niet meer mogelijk om te voetballen en daarom ben ik gaan wielren nen. In die paar jaar ben ik enorm vooruitgegaan. Dat geeft uiteraard veel voldoening en daarom ga ik me er helemaal op toeleggen", al dus Stroosnijder die uitkomt voor de ploeg van Kasper uit Wemeldin- ge waar onder anderen ook de broertjes Vleugel en Joeri Kasper voor uitkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48