Terneuzen laat het zelf liggen AZW strandt opnieuw in het zicht van de haven Jong Ambon redt het weer niet in de nacompetitie Yerseke in de blessuretijd langs Kruiningen Promotie Dauwendaele naar tweede klasse na 2-0-zege op Axelaars. 34 Dinsdag 2 juni 2009 Z KAPELLE - Honderdtachtig tellen scheidden Jong Ambon van de der de klasse, toen Esmir Kustura na mens MOC'17 alsnog een verlen ging afdwong. Daarin ging het fout voor Jong Ambon, dat na een 2-1-nederlaag ook volgend seizoen uitkomt in de vierde klasse zon dag. Vorig seizoen hield FC Bergen de Walchenaren na strafschoppen uit de derde klasse. Gistermiddag was Jong Ambon in Kapelle lange tijd de bovenliggen de partij. De ploeg kwam verdiend op een i-o-voorsprong via een strafschop van Daniël Pattynama na een overtreding op Jair To- masoa binnen de zestienmeter. In de 67e minuut verzuimde Tim van de Vlies het duel te beslissen, maar alleen voor doelman Corné van Hoof faalde de Jong Ambon-spe- ler. Een dure misser, zo bleek later, want in de 87e minuut kopte Kustura de 1-1 binnen. In de twee de verlenging kopte Lars Lienden Rijkeboer MOC'17 naar de winst. HANSWEERT - Tonis Riedijk bezorg de Yerseke zaterdag in blessuretijd een 2-1-overwinning op Kruinin gen. De mosseldorpbewoners pro moveerden daardoor naar de der de klasse van het zaterdagvoetbal. Op het veld van Hansweert ging Yerseke door tot het gaatje. De ploeg gaf niet op toen Kruiningen via Urvin van Hekelen vlak na de rust op voorsprong was gekomen, de pjoeg gaf niet op toen Kruinin gen gewoonweg het beste van het spel had en de ploeg gaf niet op toen ver in blessuretijd bij 1-1 (ge lijkmaker van Bart van Steveninck in de 65e minuut) de verlenging onontkoombaar leek. Door de promotie krijgt Yerseke weer kleur op de wangen. In 1997 was Yerseke nog eersteklasser, maar acht jaar later was de club ge degradeerd tot vierdeklasser. Terneuzen-doelman Dennis Wondergem zit er verslagen bij. Op de achtergrond viert IFC de promotie naar de eerste klasse. foto Peter van Trijen door René van Stee NIEUWDORP - Ook de zesde poging van AZW om via de nacompeti tie promotie af te dwingen leverde geen succes op. De ploeg van trai ner Eddy van der Hooft ging zater dag in Nieuwdorp met 2-0 onder uit in de finale tegen Dauwendae le. De Middelburgers spelen daardoor volgend seizoen in de tweéde klas se, het niveau waarop AZW bin nen één jaar hoopte terug te ke ren. Voor de Axelaars, bij wie de selectie zo goed als intact blijft, rest niets anders dan de goede lijn van de voorbije zes maanden door te trekken. Een teleurgestelde Van der Hooft had - begrijpelijkerwijs - vlak na afloop van het duel wei nig behoefte om daar op vooruit te blikken. „We moeten eerst dit maar eens zien te verwerken. Natuurlijk ben ik trots op de jongens, maar ik blijf toch met een kater zitten. M'n hoofd staat ook nog helemaal niet naar het nieuwe seizoen. Ik snap best dat er op basis van dit jaar heel veel van ons wordt verwacht. Maar je zult van mij echt niet ho ren dat we eventjes kampioen zul len worden." De oefenmeester van AZW, dat vanaf januari nog slechts één competitieduel verloor (1-3 tegen Colijnsplaatse Boys) en vervolgens acht keer op rij won, durfde echter wel de stelling aan dat zijn jonge elftal volgend sei zoen zeker iets te zoeken zou heb ben gehad in de tweede klasse. „Sterker nog, ik denk dat we met de ploeg van dit jaar vorig seizoen niet eens zouden zijn gedegra deerd. En ook toen ging het trou wens pas fout in de nacompetitie", aldus Van der Hooft. Tegen Dauwendaele kwam AZW vooral na rust tekort. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer kreeg gaandeweg meer grip op het mid denveld, waardoor de Zeeuws-Vla mingen achteruit moesten. In die fase van het duel werd voorin vooral de snelheid en de balvast heid van de geschorste Kana da Ro sa Bernardo gemist. Bovendien moest de altijd via de flank drei gende middenvelder Gert-Jan Ko- lijn in verband met een blessure verstek laten gaan. „Mede daar door waren we niet bij machte om de omzettingen te doen die een wedstrijd kunnen doen kantelen", verklaarde Van der Hooft. De sterk spelende middenvelder Gert-Jan van Leiden brak in de 77e minuut de ban voor Dauwendaele. Hij kopte bij de tweede paal een vrije trap vanaf rechts van Joran Moes binnen. „We waren daar vooraf nog uitdrukkelijk voor ge waarschuwd. En dan gebeurt het toch", stak AZW'er Michael Pe ters daarover zijn verbazing en er gernis niet onder stoelen of ban ken. De 20-jarige (inksback was echter al heel snel over zijn teleur stelling heen. „Volgend jaar gaan we gewoon voor de titel", klonk het heel wat zelfbewuster dan zijn trainer. Ruim in blessuretijd schoot Fran cis Langemaire, de nestor van Dau- wedaele vierde zijn 39e verjaardag, de Middelburgers vanaf elf meter definitief in veilige haven. De strafschop werd toegekend na dat Emanuel Pauwels in de zestien meter een overtreding beging op de sterk ingevallen Dauwendae- Karakteristiek le-aanvaller Peter van Gorsel. In de eerste helft was het duel het aankijken nauwelijks waard. De i beste kans in het eerste bedrijf was voor AZW, maar Ludovico Cantoro vond Dauwendaele-doel- man Koen Meijers op zijn weg. Ook een kopbal van Mustafa Yil- maz was vlak na de rust een prooi voor Meijers. AZW probeerde er nog wel een offensief uit te per sen, maar verder dan goed gepa reerde schoten uit de tweede lijn van Michiel Standaert en Carlo Huijser kwam de ploeg niet. AZW-Dauwendaele 0-2 (0-0). 77. Gert-Jan van Leiden 0-1, 90+4. Fran cis Langemaire 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinis- se). Gele kaart: Emanuel Pauwels (AZW). Aantal toeschouwers: 750. AZW: Niels Meesen; Michael Peters, Nico Langendoen, Emanuel Pauw els, Enime Yousef (73. Jordy Mortier); Michiel Standaert, Wouter Boeye (80. Carlo Huijser), Corné Langendoen; Bert Apperlo, Ludovico Cantoro en Mustafa Yilmaz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46