Sikkens koppel drijft schapen in de pen NU 20% KORTING i n m m Werkstraf voor boetiekhouder na aanranding Een moment van onachtzaamheid en een eigenwijs schaap loopt 'Verkeerde of te late beslissingen kunnen schapen de gelegenheid 1 langs de pen, de kooi waarin de hond de schapen moet zetten geven te ontsnappen en van net parkoers af te wijken' BUITENVERF BUITENGEWONE wmÊtm Feesten en pinkstermarkten groot succes ondanks prachtig strandweer ZDinsdag 2 juni 2009 1 3 DEN HAAG - Een 24-jarige boetiek houder uit Sluis is ook in hoger be roep door het Haagse gerechtshof veroordeeld wegens ontucht met een 16-jarige stagiair. Hij kreeg een werkstraf van 80 uur waarvan 30 uur voorwaardelijk op gelegd. De rechtbank in Middel burg veroordeelde de man eerder tot 80 uur werkstraf De man was in hoger beroep gegaan omdat de verhalen van het meisje niet zou den kloppen. Het meisje werkte twee jaar gele den amper drie dagen als stagiair in de kledingzaak. Zij beschuldig de de eigenaar van de zaak dat hij haar borsten aanraakte en zijn pe nis tegen haar billen drukte. VERT& Verf in alle soorten en kleuren Daarvoor bent u bij TMC Verf Wand aan het juiste adres. Niet alleen bieden wij u een uitgebreid verfassortiment voor de doe-het-zelver, maar ook de professionele schilder kan bij ons zijn hart ophalen. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl Rubbol Primer plus Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen (j)PC Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Spiegels Arnesteinweg 27, Middelburg www.versluisenwilleboer.nl foto Camile Schelstraete De elfde Stuikerfeesten in Heikant brachten een mas sa mensen op de been. Een rommel- en boekenmarkt, ten toonstellingen in de kerk, optre dens van de muziekvereniging en een spellenkamp trokken niet al leen belangstelling van dorpelin gen, maar ook van publiek uit de wijde omgeving. Het spijkerbroekhangen bracht de opgeschoten lokale jongeren res pect voor oude spelsoorten bij. De meeste deelnemers dachten 'wel even' een kwartiertje te blijven hangen. Uiteindelijk volgde er groot applaus voor de winnaar die het net geen twee minuten vol hield. Een roofvogelshow en de eerste Stuikertrial (schapendrijf- wedstrijden) lokten ook bewoners van omliggende dorpen en de an dere kant van de grens naar Hei kant. Optredens van muziekvereni ging Heikant en Ambras op de Stuikerplaza, het pleintje bij dorps huis 't Heike, en dans van de Free Country Dancers zorgden voor een losse, vrolijke sfeer. De pinkstermarkten in Breskens en Cadzand hadden op tweede pinksterdag ook al niet te lijden onder het strandweer. Dorpelin gen, streekbewoners, dagjesmen sen en toeristen kwamen massaal toegestroomd. „Die automobilis ten zijn inventief Ik wist niet dat we zoveel parkeerruimte in Bres kens hadden", zei een oudere be woonster half bewonderend, half geërgerd. Ze kon haar auto niet voor de deur kwijt, maar moest de wagen straten verderop parkeren. De meeste feesten en festiviteiten trokken dus ondanks het warme weer veel volk. Alleen op de Feest- markt in Oostburg was het zater dag niet echt druk. Uitblazen zat er voor deze muzikanten niet in tijdens de Stuikerfeesten. Vrachtauto trekken, direct na het concert. foto Camile Schelstraete Hondenschoolhouder Henry Weesie uit Heikant hield tijdens de Stuikerfeesten de eerste wedstrijd schapendrij- ven. De Stuikertrial moet een mooie traditie worden. door René Hoonhorst Paniek is uit den boze. Een nerveuze of boze baas ver stoort de band met zijn hond. Onzeker gedrag van de hond leidt tot stress bij de scha pen. „En dan heb je het zitten. Want als de schapen in de stress schie ten, heb je er het hele parkoers last van", weet Henk Verhoeven. Hon denkenner Verhoeven, ook schrij ver van boeken over (schapendrij- vende) border collies, is wedstrijd leider en jurylid bij de eerste Stui kertrial. Gestresste schapen ziet hij op eerste pinksterdag niet, be zweert Henry Weesie. De schapen van de hondenschoolhouder zijn kooi van drie hekken, die de her der afsluit met een vierde hek als de schapen er in staan. Van de weeromstuit komen de andere drie ook weer uit de pen, waarna Balto flink wat moeite heeft de die ren met zijn vieren in de kooi te drijven. Haar man verwacht direct na de 'run' dat er niet al te veel punten worden afgetrokken, om dat de schapen uiteindelijk in de pen zijn beiand. Astrid zeifis min- gewend aan honden. „Maar ver keerde beslissingen of aarzelingen van de handiers (de baasjes van de honden, red.) kunnen schapen de gelegenheid geven te ontsnappen en van het parkoers af te wijken. En dan is het moeilijk om ze weer in het gareel te krijgen." Op het weiland bij de voormalige vlasfabriek van Heikant proberen achttien bazen met twintig hon den (biggetje 'Babe' heeft geen na volging gekregen) een kwartet scha- \Yedstrijd schapendrijven wordt vast onderdeel van pen op perfecte I J wijze over een par- Stuikerjeesten als het aan Henry Weesie ligt koers te drijven. De schapen moe ten - achter elkaar in rechte lijn - een grote ronde lopen, tussen en kele hekjes doorlopen, in de kraal (een grote ring) samenkomen, in twee koppeltjes van twee worden gesplitst en met zijn allen in de pen worden gezet. Op wat kleine schoonheidsfoutjes na lopen Astrid Bax uit 's-Heeren- hoek en haar hond Balto een mooi parkoers. Een moment van onachtzaamheid en een eigenwijs schaap loopt langs de pen: een der zeker. Bij haar voorgangster Tania Hei vers en haar hond Ejay uit het Vlaamse Ranst liep het wat voor spoediger bij de pen. Maar Tania is dan ook al tien jaar bezig, terwijl Astrid pas twee jaar fanatiek oe fent. Astrid heeft net een paar maanden een pup als tweede hond, maar Tania heeft al een ken- neltje van zes. Beide vrouwen ne men vooral voor de lol aan wed strijden deel, hoewel ze ook alle bei wel ambitie hebben om hoger op te presteren. Wat Verhoeven be treft mag Heivers het best eens een niveau hoger proberen. „Ze vormt een goed koppel met haar hond. Ze moet het gewoon eens aandurven." Henk Verhoeven is bijna altijd po sitief naar kandidaten en wil hen op hun gemak stellen. „Het kan na tuurlijk gebeuren, dat het een keer niet gaat. Dan moet je iemand op beuren en rustig vertellen wat hij of zij beter kan doen. Het is voor mensen een hob by en die moet je hen niet ontnemen." Astrid en Balto eindigen uiteinde lijk als vijfde, Tania en Ejay pak ken de tweede prijs. De dames voorspelden al dat Brabander René Overklift met hond Jack be slag zouden leggen op de eerste prijs. Verhoeven is het met hen eens. Weesie complimenteert alle deelnemers. Hij prijst sommigen juist omdat ze de run voortijdig durfden te beëindigen om hond en schapen te ontzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43