Sluis moet jeugd meer bij cultuur betrekken Alleen goed ingespeeld Hardrijders in Kanaalzone zijn rijbewijs kwijt Gemeentebestuur moet prioriteiten stellen en visie op cultuur tonen. Achttien bazen en twintig honden proberen een kwartet schapen op perfecte wijze over het parkoers - een weiland bij de voormalige vlasfabriek - te drijven Rugklachten na Hoofdwond na eenzijdig auto-ongeval aanrijding tegen boom Twitteren 1 1 2 Dinsdag 2 juni 2009 SLUIS - De gemeente Sluis moet haar cultuurbeleid vooral op jonge ren richten. Niet afwachten, maar prioriteiten stellen. En vooral door gaan met het aanbieden van cul tuurmenu's aan jongeren. Dat advies gaf J. Wielakker (PvdA) burgemeester en wethouders mee tijdens de laatste raadsvergadering. Wielakker was het met andere raadsleden eens dat jongeren nau welijks meer in de bibliotheek zijn te vinden. Voor werkstukken en spreekbeurten halen nog maar wei nig kinderen boeken; de meesten halen al hun informatie van het in ternet. Dat laat onverlet dat er wel ruimte moet zijn om aan het cultu rele leven deel te nemen. Peter Loonen (Helder Zeeuws) maakte zich sterk voor de amateu ristische kunstbeoefening. Hij vond het vreemd dat muziekvere nigingen de afgelopen vier jaar eerst extra geld kregen en nu op hun subsidies worden gekort. Ove rigens vond Loonen de anderhalf miljoen euro die Sluis tussen 2004 en 2008 aan reguliere culturele ac tiviteiten uitgaf'een behoorlijk be drag'. Zijn verzoek om te duiden hoe effi ciënt dat geld is besteed, kon wet houder Maria le Roy niet inwilli gen. „Het rendement van cultuur is moeilijk in getallen te vangen of hard te maken. Als college vinden we dat cultuur een wezenlijke waarde vertegenwoordigd, we gelo ven dat cultuur een belangrijke bij drage levert aan het welbehagen van de mensen." Enkele raadsle den drongen aan op een wat dui delijkere beleidsvisie op cultuur. De gemeente moet geen culturele festiviteiten opleggen of aandra gen, maar moet activiteiten onder steunen die vanuit de gemeen schap zelf komen. BRESKENS - Een 18-jarige vrouw uit Breda is zondagavond met rug klachten in het ziekenhuis beland na een auto-ongeval op de Delta- hoek in Breskens. De vrouw zat naast haar even oude vriend in diens auto. De jongen schrok van een tegemoetkomende auto en trapte op de koppeling in plaats van op de rem. De auto schoot de weg over en kwam tussen twee be drijven tot stilstand. Naast de ge heel vernielde auto liep alleen een verkeersbord schade op. IJZENDIJKE - Bij een eenzijdig onge val op de Mauritsweg bij IJzendij- ke is een 41-jarige inwoner van de gemeente Sluis gistermorgen om streeks zeven uur gewond geraakt. De bestuurder reed met zijn auto door onbekende oorzaak tegen een boom naast de rijbaan. De man had onder meer een hoofd wond, die door ambulancemede werkers is behandeld. Hij is daarna naar het ziekenhuis in Brugge over gebracht. Over verder letsel was de politie gistermiddag niets bekend. 0118-552010 ZEEUWSE Die familie in Westkapelle zat ge zellig aan de dis. Alle familieleden waren present, inclusief aanhang en kleinkinderen. Het eten smaakte goed en het gesprek was geani meerd. Vele onderwerpen passeer den de revue en na verloop van tijd kwam ook het internet, en dan in het bijzonder het verschijnsel twitteren, ter sprake. Enkele fami- Tip? redactie@pzc.nl lieleden keken vertwijfeld om zich heen; ze moesten toegeven dat ze niet wisten wat twitteren was. De 59-jarige moeder was zekerder van haar zaak. „Twitteren?", zei ze re soluut. „Dat is toch als mannen met hun geslachtsdeel ergens tegen aan slaan?" „Bijna goed moeder", klonk 't bijna in koor, „dat heet swajfelen." SAS VAN CENT - Twee Zeeuws- Vlaamse automobilisten moesten zaterdagmiddag hun rijbewijs inle veren, omdat ze veel te hard re den. Een 24-jarige bestuurder uit de gemeente Sluis reed omstreeks half vijf met 164 kilometer per uur over de rijksweg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Hij werd op de Westkade in Sas van Gent aangehouden en moest mee naar het bureau in Terneuzen toen hij onder invloed van alcohol bleek te zijn. Een kwartiertje eer der werd een 20-jarige automobi list uit Terneuzen op de Koegors- straat bij Sluiskil aangehouden. Hij reed 115 kilometer per uur waar 60 is toegestaan. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen t Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag iille 13 letters en ga naar www.efteling.coni Garagedeuren Ook voor uw garagedeuren zijn wij het aangewezen adres! PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Zonweringen Kozijnen - zonweringen tuinmeubelen horren - rolluiken dakramen garagedeuren Disney rent om de schapen heen om hen in de pen (de schapenkooi) naast baasje Jacqueline Pronk te drijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42