Zealand PZC 'Oude schuur mag woning worden' Paarden showen krachten 11 Jan de Nooijervof Bevolking Hoek kan eigen vlag Geen rijbewijs uitsteken tijdens D'Oekse Feesten drankrijders ZEEUWS-VLAANDEREN 12 12 Meerderheid Sluise raad vindt dat woning bij wallen mag komen. Alleen goed ingespeeld koppel drijft schapen in de pen Gemeente Sluis moet jeugd meer bij cultuur betrekken Dinsdag 2 juni 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - Erik van Hou ten en Marta Roelofs uit Cadzand zijn blij dat een grote meerderheid in de Sluise gemeenteraad hen graag ziet verhuizen naar een schuur aan de Killedijk bij de wal len van Retranchement. De meeste raadsfracties vinden de door het kunstenaarsechtpaar voorgestelde verfraaiing van de schuur zodanig de moeite waard dat ze tegen het dwingende advies van de dagelijkse besturen van pro vincie en gemeente in gaan. Beide colleges zouden de regels te strikt handhaven en daardoor uit het oog verliezen dat het buitengebied alleen opknapt als Van Houten en Roelofs hun plannen verwezenlij ken. De schilder annex beeldhou wer en de muzikante annex diri- gente willen de oude vervallen schuur ombouwen tot een woning met atelier en gehoorzaal. Het bouwblok wordt niet groter, de vorm van het gebouw blijft intact en van een afstandje blijft de wo ning er ook als schuur uitzien door het gebruik van speciale ma terialen. Het echtpaar heeft de complete raad voor zich gewon nen, omdat de schuur nu oud en vervallen is en bovendien asbest bevat. Het Omgevingsplan mag een woning in het buitengebied op die plek wel verbieden, maar er staan al meer woningen aan de dijk, ook dichter bij de wallen. Zelfs natuurbeschermers hebben Het Omgevingsplan kant zich te- gen huizen in het buitengebied, maar er staan huizen dichter te gen de wallen aan, stelt de meer derheid in de gemeenteraad. geen bezwaren tegen het omvor men van de schuur tot woning. Ook al niet omdat het kunstenaars echtpaar in samenspraak met hen de kikkerput wil uitbreiden en een beplantingsinrichtingsplan op stelt. Argumenten genoeg om met een gerust hart een gerechtelijke uit spraak tegemoet te zien, zei fractie voorzitter Robert Evers tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering. Erik van Houten is bereid om naar de rechter te stappen, maar hoopt dat het niet zo ver hoeft te komen. Nu bijna heel de raad zijn plannen steunt, hoopt hij dat GS en B en W van Sluis een oplossing zoeken. Wethouder Carien Bolijn zag die oplossing niet. Zij verwacht dat Ge deputeerde Staten geen toestem ming geven voor de verbouwing tot woning. De wethouder meldde wel dat gedeputeerde Harry van Waveren een alternatief zoekt. Van Houten had dit weekeind ech ter nog niets gehoord over een 'handreiking'. Hij ziet overigens geen betere oplossing dan zijn ei gen voorstel. De raad sloot zich bij hem aan. Alleen D 8t T schaarde zich achter het collegevoorstel om 'geen valse verwachtingen te wek ken' bij het kunstenaarsechtpaar. EEDE - Vele honderden belangstel lenden verdrongen zich op eerste pinksterdag rond het parkoers voor de twaalfde paardentrekwed- strijd in Eede. Dertig stoere, prachtige, veelal Bel gische, trekpaarden met fraaie na men als Princes van Balgaroek, Mierza du Paradis en Rembrandt deden hun best om de slee vol ge wichten over een afstand van 25 meter te trekken. Toen de finale moest beginnen, waren er nog maar weinig afvallers. Uiteindelijk was merrie Sparta van Martin de Stoop uit Beernem (B) de sterkste. Zij trok 1580 kilo over een afstand van 7,90 meter ge volgd door merrie Elbie van plaats genoot August Maenhout met een gelijk gewicht over 5,20 meter. Goede derde werd Carlos Geldof uit Ingelmunster (B) met de ruin Gino. Die trok 1500 kilo over een afstand van 18,20 meter. Spreekstalmeester en jurylid Pol van de Vijver kreeg deze keer assis tentie van echtgenote Mieke en zoon Mark. Carlos Celdof moedigt de 6-jarige merrie Lotte (eigenaar Frans den Boot) aan om een vracht van 820 kilo in beweging te krijgen, foto Camiie Schelstraete Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com Ufnninn.pn mpiihplctnffpprilpr Woning-en meubelstoffeerder r Langstraat 79 Arnemuiden, tel: 0118-602937 O www.jandenooljervof.nl De ideale manier om uw insecten buiten te houden is de plissé hordeur, ook voor uw schuifpui! Wij komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! MYoTFRlp Voor uw complete meubelstoffering kunt u bij ons terecht! Wij leveren vakwerk voor een betaalbare prijs! Wij leveren o.a. meubelen, verlichting, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, etc. door René Hoonhorst HOEK - Niet alleen regio's en stad jes houden van vlagvertoon, ook inwoners van dorpen met een rij ke historie wapperen graag met een eigen dundoek. Stichting D'Oekse Feesten presenteerde za terdag de eigen gevelvlag met het wapen van de voormalige gemeen te Hoek. Vijftien mensen die de vlag bij voorintekening aanschaften, mar cheerden van de Molendijk naar het Dorpshuis om het bestuur een vlag aan te bieden. „Het Dorps huis is het sociaal-culturele hart van Hoek. Onze eigen vlag mag daar natuurlijk niet ontbreken", stelde penningmeester Andre Jon- gekrijg van D'Oekse Feesten. Van de tweehonderd vlaggen die de stichting liet maken, zijn er nog maar enkele tientallen over. Die zijn vóór D'Oekse Feesten - die van vrijdag 11 tot en met zaterdag 13 juni worden gehouden - weg, verwacht Jongekrijg. „Mocht het hard gaan dan bestellen we ge woon een nieuwe voorraad. Ons doel is tenslotte dat bij elke festivi teit in Hoek aan alle gevels een dorpsvlag hangt." Op de witte vlag is het in felle kleuren uitgevoerde wapen van de voormalige gemeente Hoek te vin den: een toren van het Fort Hoek van prins Maurits (gesymboliseerd door een M op de witte baan van de Nederlandse vlag die-van de to ren wappert). Twee bomen staan voor de verdronken dorpen Vrem- dijke en Willemskerke. SLUIS - Twee Belgen raakten zon dag hun rijbewijs kwijt omdat ze te diep in het glas keken. Een bestuurder uit Berlare werd op de Axelse Kinderdijk aangehou den, terwijl hij vier keer zoveel had gedronken als is toegestaan Een Vlaming uit Sint Pieters Leeuw liep tijdens een controle op de rondweg bij Sluis tegen de lamp, terwijl hij ruim drie keer het maximale alcoholpromillage in zijn bloed had. Bij dezelfde contro le werd ook een chauffeur uit Oost kamp gesnapt. Hij kwam er vanaf met 450 euro boete. Bij de Sluise controle namen zeven agenten tus sen 17.00 en 21.00 uur 200 blaastes- ten af Van enkele bestuurders werd een kleine hoeveelheid soft drugs in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41