kan niet goed rekenen Rehro Branche werkt hard aan terugwinnen vertrouwen 5,38 miljoen voor herstel mosselbanken Verdachte hommelding Delta nog vast Vier gewonden bij ongeval op Zeelandbrug A Stuur uw eigen nieuwsfoto's in *S| g%| 2 flessen V-f www.pzc.nl/foto Dinsdag 2 juni 2009 3 www.saabtuningdagen.nl Op 4, 5 en 6 juni vanaf 150 pk tot 470 pk/580 nm 50 Saabs op voorraad Autobedrijf Tholen B.V. Gagelbosiaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164 - 247 636 DELFZIJL - Tijdens de Waddentoog- dag in Delfzijl (zaterdag) heeft mi nister Cramer van Ruimte en Mi lieu 5,38 miljoen euro toegezegd voor herstel van de mosselbanken in de Waddenzee (project 'Mossel wad'. In totaal gaat er 23 miljoen euro naar projecten die een bijdrage le veren aan het vergroten en verster ken van natuur en landschap en duurzame economische en ener gie-projecten. Het geld voor pro ject 'Mosselwad', dat tot 2014 loopt, gaat naar de Vereniging Kust Zee. Die werkt in dit her stelproject samen met het NIOO in Yerseke, Imares (Wageningen), de Universiteit van Utrecht en het NIOZ en Sovon (Texel). Wat be treft de visserij is verder nog 0,43 miljoen euro voor verduurzaming van de garnalenvisserij toegezegd. MIDDELBURG - De 55-jarige Terneu- zenaar die vrijdag de politie belde met de mededeling dat er een bom geplaatst was bij Delta, han delde hoogstwaarschijnlijk uit frus tratie. Hij gaf tijdens het verhoor zaterdag aan dat een financieel ge schil aanleiding was tot zijn daad. De man werd dezelfde dag nog aangehouden in zijn woning. Dat het zo snel ging, is niet verwonder lijk, gezien het feit dat de Terneu- zenaar belde met het alarmnum mer. Hoewel politiewoordvoerder Alwin Don dat niet wilde bevesti gen, is het algemeen bekend dat de politie werkt met nummerher kenning en telefoongesprekken op neemt. De Terneuzenaar wordt vandaag of morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris, die zal be slissen of er reden is de man nog langer vast te houden. Piet Platteeuw neemt na dertig jaar afscheid van de Nationale Hypotheek Beurs in Vlissingen: „In 1990 kon iedereen nog adviseren. Nu moet je erkend hy potheekadviseur zijn, en dat is een pittig examen." foto Lex de Meester Vertrouwensherstel vergt for se investering, staat op het rapport 'Financiële Inter mediairs 2009', van Van Es Marke- tingservices. Excessen als de 'Woe- kerpolisaffaire', berichtgeving over buitensporige provisies, de crisis in de huizenmarkt, instortende beurzen en de economische crisis hebben het vertrouwen van de consument in de financiële sector ernstig aangetast. De klanten zijn terughoudend, prijsbewuster en kritisch en willen meer en beter geïnformeerd worden. Dat vertaalt zich voor de tussen personen in frequentere en inten sievere contacten met klanten. Daarbij komt dat de wetgever zich nadrukkelijk met de financiële tus senpersonen is gaan bemoeien en meer eisen stelt aan administratie en opleidingsniveau. Financiële tussenpersonen zijn nu aanzienlijk meer tijd kwijt aan bij scholing en het invullen van rap portages dan voorheen het geval was. De branche wordt daarnaast nog eens geplaagd door de kredietcri sis, die de onderlinge concurrentie scherper heeft gemaakt. Het rapport van Van Es Marketing- services voorspelt een sanering van het aantal tussenpersonen door de grotere concurrentiedruk en de toename van wet- en regelge ving. Met name kleine kantoren zullen in de problemen komen. Schaalvergroting en ketenintegra tie zijn manieren om het tij te ke ren; 22 procent van de kantoren denkt aan een fusie of samenwer king met andere partijen; 9 pro cent overweegt aansluiting bij een inkooporganisatie of serviceprovi- der, 6 procent overweegt aanslui ting bij een formule of keten. Acht procent denkt aan verkoop van het bedrijf en 2 procent wil de zaak misschien helemaal opdoe ken. In de eerste drie maanden van 2009 was vooral bij die hypo theekbemiddelaars een sterke da ling te zien: 117 tussenpersonen stopten ermee, een daling van 7 procent ten opzichte van januari. Er zijn er nu 1.386. De situatie in Zeeland wijkt niet af van dit landelijke beeld. ZIERIKZEE - Bij een frontale bot sing op de Zeelandbrug zijn giste ren eind van de middag vier ge wonden gevallen. Eén van de be trokken auto's belandde door een nog onbekende oorzaak op de ver keerde weghelft. Volgens politiewoordvoerder Es ther Boot was er geen alcohol in het spel. Over de aard van de ver wondingen is nog niets bekendge maakt. De opgeroepen traumaheli kopter is gaande de hulpverlening afgemeld. De slachtoffers zijn per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd: drie naar Goes en één naar Dirksland. Om kwart over vijf is de brug weer vrijgegeven. Vliegreis Vertrek dinsdag en zaterdag: 06/06 t/m 27/06 8 dagen vanaf... 359 15 dagen vanaf... 539 Malgrat de Mar- Hotel Reymar o.b.v. halfpension Busreis Vertrek maandag en vrijdag: 05/06 t/m 22/06 10 dagen vanaf... 159 17 dagen vanaf... 279 Vliegreis Vertrek dinsdag en zaterdag: 06/06 t/m 23/06 8 dagen vanaf... 279 15 dagen vanaf... 379 Busreizen exclusief 25,- Royal Class toeslag Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233 ML Salou - 3-sterren hotel op indeling o.b.v. volpension Busreis Vertrek maandag en vrijdag: 05/06 t/m 26/06 10 dagen vanaf... 239 17 dagen vanaf... 449 Dinsdag 2 juni t/m zaterdag 6 juni ALLEEN WOENSDAG 3 JUNI Domaine Lamourié Rosé Kom naar de winkel of kijk op galLnt voor alle dagaanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3