Sport in de kop Bouthoorn en Van Raateland winnen dressuurproeven bij Stal de Kroo Duinkerke heerst ondanks een moeizame voorbereiding )E VUSG6R Marcelle de Kam met Solid Touch tweede in Vrouwenpolder. Doelvrouwe Brouwer gaat naar Smerdiek Vier medailles voor mountainbikers op NK JeffHeijstek het sterkst in beide proeven in klasse ZZ Zwaar. Van Assche en Van Minde buiten toptien Nieuw record voor atleet Wouter Jansen Niek van der Linde wint surfwedstrijd Pieter Israel vijfde in wielerwedstrijd België Wielrenner prolongeert nationale titel bij ID-renners. Dinsdag2 juni 2009 I 37 door Koen de Vries VROUWENPOLDER - Het paard luis tert naar de fraaie naam Solid Tou ch maar deed zijn naam zaterdag even geen eer aan. In de waterbak luisterde de io-jarige merrie niet naar berijdster Marcelle de Kam en plofte met haar buik bovenop een hindernis. Afgezien van een deuk in de polyester balk bleef de harde aanraking zonder gevolgen. Amazone en paard eindigden, knap als tweede in de hoogste klas se van de samengestelde wedstrijd in Vrouwenpolder. De Kam baalde desondanks, voor al omdat de escapade commentaar opleverde van wat 'kenners'. Dat was echter niet nodig. De 32-jarige Domburgse reed een sterke wed strijd en de tweede plaats beteken de een evenaring van haar beste prestatie enkele jaren geleden, toen ze in Vrouwenpolder met lbouche tweede werd. Ondanks de onzachte aanraking was het een 'perfect day', met dank aan het fraaie weer, het mooie par koers en de goede organisatie. De tweede plaats leverde De Kam ook de Zeeuwse titel op, maar dat was niets bijzonders. Er was geen concurrentie in de klasse Z, omdat Mara Klaver uit Wissenkerke haar paard Oeterma met een blessure op stal moest laten staan. Even leek het erop dat De Kam concur rentie van zichzelf zou krijgen met Pampam, maar ze liet de ruin thuis omdat hij aan rust toe was. De Kam is er een jaartje uitge weest in verband met zwanger schap. Nu ze moeder is van een stevige zoon zijn haar sportieve ambities helemaal terug. „Eigenlijk ben ik nog fanatieker dan voor m'n zwangerschap. Ik heb mijn sport dat ene jaar heel erg gemist." Ze streeft: nog steeds naar het aller hoogste. Dat heeft tijd nodig nu haar toppaard lbouche met pen sioen is. Aanvankelijk dacht de Domburgse dat Pampam haar nieuwe toppaard zou worden, maar daar twijfelt ze steeds sterker over. Solid Touch had wat aanloop problemen, maar de merrie doet het de laatste tijd steeds beter. Ze heeft niet het atletische lijf van an dere toppers, een geweldig karater compenseert echter veel. De dres suur wordt steeds beter en ze springt heel voorzichtig. De Kam: „Ze is nuchter in de kop en overziet wat er moet gebeuren. Ze denkt als het ware met je mee, waardoor ze mijn foutjes kan corri geren." Dat die eigenschap ook wel eens verkeerd kan uitpakken, bleek in de waterbak. „Ik wilde dat ze drie stappen deed voor de hindernis, maar ze maakte er zelf twee van. Da's het gevaar van een meedenkend paard: ze kan de re gie overnemen." Dit jaar zal het nog niet lukken, maar volgend jaar wil De Kam met Pampam en So lid Touch naar de Military van Boe- kelo, één van de zwaarste samenge stelde wedstrijden die er bestaan. Ze hoopt dan haar plaats in het B-kader van de paardensportbond te heroveren, wat goede trainings faciliteiten oplevert. Nu moet ze al les zelf regelen: De Kam heeft springtraining bij Sandy den Ex- ter, dressuurtraining van Thamar Zweistra en Christiaan Provoost en ze oefent op de crosscountry bij bondscoach Martin Lips. Mara Klaver (25) reed zaterdag met haar tweede paard Ganymedes in de klasse M niet slecht. Ze werd negende. Klaver is net zo fanatiek als De Kam. Ze heeft het na haar werk zo druk met haar viervoe ters, dat ze geen tijd heeft om te koken. Ze heeft een heel schema bij wie ze de warme maaltijd dage lijks kan nuttigen. Klaver en De Kam hopen dat er meer Zeeuwse fanatiekelingen aan zitten te komen. „Elk jaar één erbij zou mooi zijn", droomde De Kam. Het is misschien wat hoog gegre pen, beseft ze. Maar dat Zeeland steeds warmer loopt voor samen gestelde wedstrijden, bleek zondag wel, toen er vele beginners uit de provincie aan de start kwamen. Ve len van hen zijn opgeleid door Marcelle de Kam, in samenwer king met SGW Zuidwest, dat de wedsijden in Vrouwenpolder orga niseerde. SINT MAARTENSDIJK - De voetbalve reniging Smerdiek krijgt verster king. De 28-jarige doelvrouwe Irini Brouwer-Papathanasiou komt over van Stedoco. De voormalig Griek se international keepte de vijf sei zoenen in de hoofdmacht bij Ste doco. Het afgelopen seizoen voet balde de al enkele jaren in Zeeland woonachtige Brouwer in een lager elftal. Haar man Servaes Brouwer wordt trainer van Smerdiek. APELDOORN - De Zeeuwse afvaardi ging bij het NK mountainbike voor jeugd behaalde vier medail les. Aimee Schoe (Vrouwenpol der) werd in categorie 3 tweede bij de meisjes. Zilver was er in Apeldoorn ook voor Joppe de Vries (Wilhelminadorp, categorie 3) en Milan Vader (Middelburg ca tegorie 6). Brons was er voor Tim van Dijke (Wissenkerke) in cat. 2. door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuurwedstrijden in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland waren zaterdag uitstekend bezet. Vooral de klasse ZZ Licht kende sterke deelnemers. Emmy Bouthoorn uit Zaamslag be gon sterk, door met Parlando de eerste proef te winnen met een score van 66,72%. Ze bleef Wies Kleiman met Something Special, Andrea Villaverde met Toscana, Raz Nitzani met Hexagons Tru man en Sandra van der Hoofd met No Mercy voor. Zij werden respectievelijk tweede, derde, vierde en vijfde. Verder in het veld eindigden onder meer LUGANO - Anthony van Assche en Carlo van Minde zijn respectieve lijk elfde en dertiende geworden bij het turntoernooi om de Inter national Lugano Trophy. Het ging om een meerkampwedstrijd. Van Assche haalde een score van 80.100 punten, Van Minde kwam aan een totaal van 79.200 punten. Bart Deurloo werd de beste deelne mer op het onderdeel vloer. Zijn score was 14.200 punten. NIJMEGEN - Wouter Jansen, afkom stig uit Souburg, verbeterde zich dit seizoen al een paar maal op de 800 meter. Afgelopen weekeinde was het in Nijmegen op de Global Athletics raak op de 1500 meter. Hoewel hij zelf het tempo moest maken liep hij een tijd van 3 minu ten en 53,62 seconden, bijna drie seconden sneller dan zijn beste tijd van vorig jaar. Wilma Salm (Victoria), Mireille Cappendijk (Power), Anneke Pher- nambucq (Oxbow) en Remi Kulik (Remito's Amadeus). Wies Klei man komt uit Waalwijk en traint met haar paard bij Stal Hexagon uit Schore. In de tweede proef lagen de ver houdingen helemaal anders. Die werd een prooi voor Geert-Ian van Raateland met Fioretto. Met de ho ge score van 69,35% bleef hij Wil ma Salm, Remi Kulik, Andra Villa verde, Raz Nitzani en Emmy Bout hoorn ver voor. Dominique Filion, lid van het na tionale B-kader, reed met Pride buiten mededinging mee en zou De twee dressuurproeven in de klasse ZZ Licht in Stal de Kroo leveren verschillende winnaars op: Emmy Bouthoorn en Geert-Jan van Raateland. BRUINISSE - Niek van der Linde heeft op de Grevelingendam bij Bruinisse de King of The Dam Freestyle windsurfwedstrijd ge wonnen. Van der Linde, afkomstig uit Rilland, won al drie keer eer der. Davy Scheffers uit Zierikzee ontbrak. Hij is op dit moment in Sardinië voor de Europese tour. In jeugdklassen (onder 20 jaar) was er een derde plaats voor Nick Jend- rusch uit Scharendijke. MIDDELBURG - Pieter Israel is zon- da) als vijfde geëindigd in een wie lerwedstrijd voor elite zonder Contract/beloften te Leefdaal (Bel- gie), in de omgeving van Leuven. Op een heuvelachtig parkoers was de overwinning voor de Belg Jero me Giaux, voor Frank Vanden- broucke van Cinelli en de Neder lander Remco Broers van Team Asito-Lowik. in beide proeven als tweede zijn geëindigd. In de klasse ZZ Zwaar werden bei de proeven gewonnen door Jeff Heijstek uit Sint Willebrord. De be- roepsruiter was desondanks niet helemaal tevreden. Hij reed geen foutloze proeven, hetgeen ook in de score tot uitdrukking kwam. De eerste proef won hij met zijn Jazz-zoon Sima's Tiablo met 63.43%, de tweede met 66,29%. Chantal Nijpjes uit Sint Laurens eindigde met U've Got It een keer als tweede en een keer als vierde. Ze was de enige Zeeuwse deelne mer in deze klasse. Thamar Zweistra van Stal Hexa gon uit Schore was zondag in Ber gen op Zoom goed op dreef met de jonge merrie Wonderella. Ze schreef beide proeven op haar naam, met scores van 67,5% en 65,59 door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - Binnen tien dagen tweemaal Nederlands kam pioen worden. Dat is niet voor ie dereen weggelegd. Joannathan Duinkerke uit Goes slaagde daar echter wel in. Eerst werd de Zeeuw, in Roosen daal, nationaal kampioen tijdrij den bij de ID-renners en zaterdag herhaalde Duinkerke het huzaren stukje in de wegwedstrijd die in 's-Heer Arendskerke werd gehou den. Hij klopte zijn Brabantse me devluchters Haemers en Mertens in de spun. „Vooraf had ik er weinig vertrou wen in. De voorbereidingen wa ren niet soepeitjes verlopen en daarom was de moraal nul kom ma nul", vertelde Duinkerke die echter van start af aan in de kop van de wedstrijd was te zien. Sa men met Haemers en Mertens (twee voormalige Nederlandse kampioenen) en ook met Terneu- zenaar Tonnie Hoogstrate. Voor hem lag het tempo overigens te hoog. Duinkerke spurtte dus naar de zege en prolongeerde zijn natio nale titel. Joannathan Duinkerke was de gehele wedstrijd voorin te vinden. foto Johan van der Heijden Joannathan Duinkerke gaat zegevierend over de streep. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39