BenZekernl Kerkhove stunt in het enkelspel op Roland Garros De goedkoopste autoverzekering van Nederland? Volleyballers naar de f j_ laatste voorronde Dictator na vier aar afgezet op Lars Boom wint de Ronde van België Bloemendaal wint Euro Hockey League Natalie Crinham pakt squashtitel op EK Geen geld voor het Russisch Open golf Zierikzeese sneuvelt wel in het dubbelspel op toernooi in Parijs 30 Dinsdag 2 juni 2009 ROTTERDAM - De Nederlandse vol- J leyballers hebben zich gisteren ver zekerd van een plaats in de derde en laatste kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap in 2010. Nadat Estland met 3-0 was versla gen won het team van bondscoach Peter Blangé ook van Turkije: 3-2 (19-25 25-16 22-25 25-17 15-13). Oranje eindigde daardoor ongesla gen bovenaan en reist in augustus af naar Bulgarije voor de laatste kwalificatieronde. Daar zijn twee tickets te verdienen voor het WK. HERZELE - Lars Boom heeft de Ron de van België op zijn naam ge bracht. De wielrenner uit de Rabo- bankploeg verdedigde zijn leider strui in de slotetappe, een tijdrit over 16,7 kilometer in Herzele, met succes. Hij finishte zondag als tweede op zes seconden van de Belgische winnaar Sébastien Rosse- ler, die de afstand in 20.53 reed. Johnny Hoogerland uit Yerseke eindigde in het algemeen klasse ment als 33e. ROTTERDAM - De mannenploeg van Bloemendaal heeft de Euro Hockey League (EHL) gewonnen. De Nederlands kampioen was zon dag in de finale in Rotterdam met 5-4 te sterk voor de Duitse titelver dediger UHC Hamburg. Het is de eerste Europese prijs voor Bloemendaal sinds de Euro pa Cup 2 in 2006. Teun de Nooijer werd na de finale tot meest waar devolle speler van het Europese toernooi uitgeroepen. HERENTALS - Squashster Natalie Grinham heeft haar eerste toer- nooititel als Nederlandse veroverd. De geboren Australische was in de finale van het EK in Herentals met 3-1 (9-11 11-3 n-5 11-4) te sterk voor landgenote Vanessa Atkin son. Grinham is sinds vorig jaar in het bezit van de Nederlandse na tionaliteit. Piëdro Schweertman uit Koudekerke eindigde als tien de. Hij verloor van de Duitser Si mon Rosner: 11-4,11-8 en 11-6. MOSKOU - Het Russisch Open golf kan begin augustus niet doorgaan. De organisatie heeft het toernooi moeten afblazen wegens geldge brek. „Onze hoofdsponsor heeft zich teruggetrokken", zei de Neder landse toernooidirecteur Hans Koeleman. Die hoofdsponsor was het bedrijf Inteco van Jelena Batoe- rina. De steenrijke vrouw van bur gemeester Joeri Loezjkov van Mos kou zag haar vermogen flink slin ken door aandelenverliezen. PARIJS - Lesley Kerkhove heeft tij dens het jeugdtoernooi tot en met 18 jaar op Roland Garros de twee de ronde bereikt. De Zierikzeese tennisster versloeg gistermiddag in de eerste ronde de Roemeense Ana Bogdan: 7-5, 6-7 en 6-1. Het was een sensationele zege van Kerkhove, die tot stand kwam na ruim twee uur tennissen. Alleen al de tweede set duurde 57 minuten. Ana Bogdan was in Parijs als twee de geplaatst. Beide speelsters waren in de eerste twee sets aan elkaar gewaagd. De eerste ging naar Kerkhove met 7-5. Vervolgens leek ze door te stomen en kwam ze in de tweede set op een 4-1-voorsprong. De Roemeen se Bogdan herstelde zich en sleep te er een tie-break uit, die ze ook nog won (3-7). Hierna was het verzet van Bogdan gebroken en pakte Kerkhove de derde set met maar liefst 6-1. De 17-jarige Kerkhove komt in de tweede ronde nu uit tegen Zarina Diyas uit Kazachstan, de nummer 33 van de wereld. Zij versloeg in de eerste ronde de Noorse Ulrikke Ei- keri: 6-2 en 6-1. In het dubbelspel kreeg Kerkhove later op de dag een teleurstelling te verwerken. Samen met haar part ner Richel Hogenkamp ging ze on deruit tegen Elena Bogdan (Rus land) en An-Sophie Mestach uit België: 6-1, 3-6 en 8-10 (super tie break). In de eerste set leek er geen vuiltje aan de lucht voor het Nederlandse koppel. Binnen de kortste keren stond het 6-1. De set was in negen tien minuten beslist. Vervolgens stokte het ritme en ging de twee de set met 6-3 verloren. Het kwam vervolgens op de derde set aan, waarbij de super tiebreak werd gespeeld. Hierbij gaat het er om wie het eerst tien punten maakt. Daarin slaagde het Russisch/Belgische koppel in twaalf minuten: 8-10. In 2008 haalde Lesley Kerkhove met Aranxta Rus nog de finale in het dubbelspel op Roland Garros. Angelique van der Meet uit 's Heer Abtskerke haalde zaterdag het hoofdtoernooi van Roland Garros in het enkelspel net niet. Ze strandde in de tweede ronde van de kwalificaties tegen de Itali aanse Martina Trevisan: 6-4, 3-6 en 6-4. In de eerste ronde had Van der Meet nog gewonnen van Chantal Skamlova: 6-3, 4-6 en 6-4. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! foto Bernat Armangue/AP Robin Söderling lijkt Rafael Nadal de uitgang van stadion Philippe Chatrier te Af wijzen. De Zweed elimineerde de Spanjaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32