Sport PZC Ruime inspraak in parkoers Giro 29 30 en 31 38 en 39 Cees Priem tekent voor Middelburg contract in Rome. Transfer Arnautovic wordt snel afgerond Volendam bijna rond met Edward Sturing Geen promotie voor Zeeuwse zondagclubs Winst en verlies voor Lesley Kerkhove Tirza Pentury pakt titel met Den Helder Söderling maakt einde aan ongeslagen reeks van Nadal in Parijs Dinsdag 2 juni 2009 Atleet Cadée werpt discus in Hulst vier keer over zestig meter Tip? sport®pzc.nl door Frits Bakker ROME/MIDDELBURG - De Ronde van Italië, die zondag eindigde met een overwinning van Rabo- renner Denis Mentsjov, komt vol gend jaar definitief naar Neder land. Het Giropeloton gaat in de tweede week van mei in Amster dam van start en zal ook Middel burg en Utrecht als etappeplaatsen aandoen. De Zeeuwse organisatie werd zon dagmiddag op de slotdag van de Giro vertegenwoordigd door burge meester Koos Schouwenaar en Cees Priem. „We krijgen ruime inspraak in het parkoers van de etappe", kreeg Schouwenaar van Girodirecteur Angelo Zomegnan te horen. „Die vrijheid zullen we graag benutten, want we willen zo veel mogelijk van Zeeland laten zien." Cees Priem tekende op de Piazza Venetia in Rome het contract voor drie etappes in Nederland. De de tails van het parkoers worden vol gende maand bekendgemaakt. Gi robaas Angelo Zomegnan komt in de eerste weken' van juli naar Ne derland om de start- en finishloca- ties te bekijken. Dan wordt ook definitief of Mid delburg een finish krijgt op zater dag 8 mei of toch op maandag 10 mei. Koos Schouwenaar was zondag sa men met Priem en delegaties uit Amsterdam en Utrecht uitgeno digd voor de finish van de slotrit in de Giro van dit jaar. „We zijn na tuurlijk bijzonder blij dat het ons is gelukt", zei hij op het moment dat het Rabokamp de champagne flessen opentrok om de overwin ning van Denis Mentsjov te vie ren. Cees Priem: „Het kan niet op een gunstiger moment komen dat de Giro drie dagen in Nederland is. Met de Raboploeg zo mooi in beeld is de ronde populairder dan ooit. Het wordt voor de etappe plaatsen minstens zo mooi als de Tour de France, omdat de Giro op reclamegebied veel meer mogelijk heden biedt." De Girodirectie heeft een voor keur om de proloog in Amsterdam op vrijdag 7 mei te laten rijden in plaats van de zaterdag daarna. Schouwenaar: „Dan kunnen ze een dag eerder de grote verplaat sing naar Italië maken. De renners gaan met een vliegtuig, maar al die honderden auto's moeten een hele reis maken." Voor Middelburg zou een etappe op zaterdag (8 mei) uiterst gunstig zijn. „Dan rijdt het Giropeloton op de mooist denkbare dag door Zee land." {"-W; Pagina 31: Drie locaties voor fi- nish 1 ftebabart/t Denis Menchov wordt op het podium voor het Colosseum als eindwinnaar van de Giro 2009 gehuldigd. foto Alessandro Trovati/AP ENSCHEDE - De overgang van Mar- ko Arnautovic naar Chelsea wordt volgend weekeinde definitief afge rond. De aanvaller van FC Twente gaat bij de Engelse topclub een langdurig contract tekenen. Hoewel de transfersom nog niet bekend is, staat het vast dat de overgang Twente een recordbedrag gaat opleveren. In 2001 verdiende de club acht miljoen euro aan de transfer van Jan Vennegoor of Hes- selink naar PSV. De verwachting is dat de transfer van Arnautovic Twente om en nabij de veertien miljoen euro gaat opleveren. VOLENDAM - Edward Sturing wordt zo goed als zeker de nieuwe trainer van FC Volendam. De komst van de drievoudig interna tional wordt mogêlijk gemaakt door een unieke constructie: de Noord-Hollandse club gaat Stu ring huren van zijn huidige werk gever Vitesse. Volendam-manager Peter Wijker, gisteren net als Sturing niet bereik baar voor commentaar, hoopt be gin deze week de laatste plooien glad te strijken. Beide clubs zijn het al eens geworden over de unie ke huurconstructie. MIDDELBURG - De twee Zeeuwse zondagclubs zijn er gisteren niet in geslaagd te promoveren. Terneu- zen verloor met 2-0 van IFC, ter wijl Jong Ambon na verlenging moest buigen voor MOC'17: 2-1. Zaterdag dwongen FC Dauwendae- le, Spui en Yerseke wel promotie af Dauwendaele won van AZW (2-0), Spui was pas na strafschop pen te sterk voor Groot Ammers en Yerseke versloeg in blessuretijd rivaal Kruiningen: 2-1. pagina 34 en 35: meer nacompe- titie PARIJS - Lesley Kerkhove beleefde een bizarre dag op het jeugdtoer- nooi van Roland Garros. De Zierik- zeese bereikte in het enkelspel de tweede ronde na een zege op de Roemeense Ana Bogdan (7-5, 6-7 en 6-1), die als tweede was ge plaatst. Vervolgens ging ze in het dubbelspel onderuit met haar part ner Richel Hogenkamp. Het kop pel verloor in de eerste ronde van Elena Bogdan en An-Sophie Mest- ach: 6-1, 3-6 en 8-10. Pagina 30: Kerkhove stunt DEN HELDER - Tirza Pentury, die af komstig is uit Oost-Souburg, is gis teren met haar team HLB Accoun tants uit Den Helder opnieuw Ne derlands basketbalkampioen ge worden. De ploeg van de 1.67 meter grote spelverdeelster won de beslissende zevende wedstrijd van de play-offs gisteren met 88-84 van Woonbron DAS uit Delft. De formatie uit Den Helder keek heel lang tegen een achterstand aan, maar in het laatste kwart werd de 46-61 achterstand toch nog omgebogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31