Oog in oog met een man die durft te levenwaar ik misschien gestopt zou zijn Makkelijk van je dure internet- contract 95 hetnet.nl 0900-1990 Het Net Met de Directe Overstaphuip EP Dinsdag 2 juni 2009 I 19 NADER BESCHOUWD door Willem Nijssen Overstaphuip is afhankelijk van de looptijd van uw huidige contract. U kunt gebruik maken van de overstaphuip ais u nu internet heeft bij Ziggo, UPC,Tele2 of Online BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Night at the Museum 2: 20.00 uur; Angels Demons: 20.00 uur; Star Trek: 20.00 uur; Slumdog Millionai re: 20.30 uur; GOES 't Beest, geen voorstelling Merral, 17 Again: 20.15 uur; Angels AGENDA Demons: 20.00 uur; Night at the Mu seum 2: 20.15 uur; X-Men: 20.00 uur; The Duchess: 20.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Le premier jour de la reste de ta vie: 20.00 uur; OP PAD Pinksterdrie-ringrijden Ringrijdersvereniging Nieuwland, welke dit jaar haar 185-jarig bestaan viert houdt vandaag de wedstrijd van 'Pinksterdrie'. Nieuw- en Sint Joosland, Achter de Kerk, 8.00 tot 17.00 uur. het bos dat later werd aangeplant. Veere, Landschuurweg, 19.30 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl Rondleiding Op melkveehouderij De Blauwe Hoeve worden de koeien gemolken door twee melkrobots. Retranchement, Braamdijk 2111.00 uur. Wijngaard Proeven bij De Druivengaerde of een speeltje croquet of jeu de boules doen. Wissenkerke, Dorpsdijk 2A, 13-17 uur. Veerse bos Een IVN-natuurgids vertelt over de histo rie van de kreken op Walcheren, overge bleven na de Tweede Wereldoorlog en PODIUM Slotavond HZ-Cult Met o.a. Eva Auaud Sr band. Welke band er nog meer optreedt, is een verrassing. Vlissingen, het Arsenaal, 19.00-21.30 uur. Muziekfeest Jan Smit presenteert de opnames van het Tros Muziekfeest. Verder optredens van o.a. Nick St Simon, Dré Hazes, Laura Lyn, Jannes, Monique Smit en Jan Keijzer. Middelburg, Markt, 19.30-23.00 uur. meer agendanieuws op onze website Het theaterseizoen is voorbij. In de komende maanden zal er op een straatfestival of dergelijke nog wel iets theaterachtigs gebeu ren, maar in de zalen wordt het nu drie maanden stil. Tijd voor een terugblik. Was het een goed seizoen? Als je elke week één tot twee keer naar de schouwburg trekt, heb je na ne gen maanden een hijgerig ge voel. Naast af en toe een avond vergadering, een restaurantje en een sociale verplichting, is dat een serieuze opgave. Hard gewerkt, dus. Maar op een to taal van too tot 200 nieuwe voorstellingen per maand is het peanuts. En dan te bedenken dat er - afgaande op de pers reacties - heel veel moois never nooit naar mijn buurt komt. Dan is het helemaal een drup pel (niet die van de emmer, maar die van de gloeiende plaat...) En wat moet het crite rium zijn? Ik probeer me altijd op te stellen als een gewone theaterbezoeker. Zelfs als ik doodmoe ben, ga ik tóch, en zonder schuldgevoel, want dat zal andere bezoekers ook wel eens overkomen. Maar één ding staat wel vast: voor mij is het nooit 'een avondje uit'. Ik ben aan het werk. En bovendien: toen ik 25 jaar geleden nog wel 'uit' ging, was het ook al nooit de bedoeling een gezellig avondje te hebben. Toneel (en kleinkunst of caba ret) moet mij iets te bieden hebben. Ik wil ontroerd worden. Ik wil tot inzicht komen, aange spoord, overdonderd, herin nerd worden aan. Desnoods (soms graag zelfs) gechoqueerd worden. Zo serieus allemaal! Wil ik ook nog wel gewoon geamuseerd worden, misschien? Jazeker, maar dan wel écht goed, geen lach die al uitgedoofd is voor ik de deur uit ben. De volgende ochtend moet het ontbijt nog altijd een feest zijn! Een voor stelling die mij het gevoel geeft dat het leven mooi is, de moei te waard om geleefd te worden, daar teken ik voor. Daar herin ner ik me dit jaar niet veel voor beelden van. Naar cabaret ga ik niet zo vaak meer. Ironie en sar casme zijn éénuursvliegen ge worden, Youp van 't Hek en consorten halen dat ontbijt niet meer. Harrie Jekkers kon het, een levensgenieter, maar die speelt (om die reden) al ja ren niet meer. Even terug naar de ontroering. Soms bestaat die uit herinne ring van emotie. Afscheid is er zo een. Ik heb altijd moeilijk af scheid kunnen nemen. Ik heb het moeten doen. Mijn zoon zien kleiner worden, een stipje. Zonder het te kunnen verkla ren, weten dat het voorgoed is. En dan, in Vandaag geen vis (Nazomerfestival), een soortge lijke situatie gespeeld zien wor den. Dat ontroert me diep. Een toevalstreffer misschien. Maar ook een regie die weet, hoe een afscheid tot een archetype ge maakt kan worden. Overdonderd ben ik ook een paar keer. Door het magische in De architect van Jakop Ahl- bom. Door het verhaal van Peter de Graef, bijvoorbeeld. In Zoals de dingen gaan werd ik langdurig op het verkeerde been van het vooroordeel gezet ('wat een verwaand manne tje') om dan totaal onverhoeds in een drama gesleurd worden. Oog in oog komen te staan met een man, die voort durft te le ven, waar ik misschien gestopt zou zijn. Hoe komt een mens tot inzicht? Soms door ge choqueerd te worden. Meemaken hoe mensen aasvlie gen worden bij een dode Vre de van Keesen 8c Co). Of zien hoe een politicus zich volledig normloos laat leiden door politiek/publicitair gewin, in De vrouw met de baard. Het was echt heel lang geleden, dat ik me door een toneelstuk zo tot verontwaardiging heb laten choqueren. Dat was een voor stelling die ik twee keer ben gaan bekijken, onder andere omdat er twee versies van wa ren gemaakt. Een fraaie vondst, één van de toppers, voor mij. Ook nog, omdat er - knap maar complex verweven - twee thema's (hard-realistisch en ro- mantisch-fantastisch) in één stuk zaten. Met een filmische montage die heel sterk werkte. Nog vergeten dus: ik wil diep in mijn fantasie aangesproken worden. Dat was dit jaar kenne lijk mijn grootste behoefte. En ik vond die het best bevredigd in poppenspel. Ultima Thule was dé ontdekking. Ook (maar nooit besproken): Puck van Froe-Froe en van NTG uit Gent Vergeten straat (een sterk verhaal van Louis Paul Boon), maskertheater met fel uitvergro te maskerkoppen. En in dat rij tje past ook de mooie produc tie van de Zeeuwse Komedie: De liefde van de zeven poppen met fraaie levende poppenkast. Een goed seizoen? Er zaten ge lukkig genoeg krenten in de pap, en die waren heerlijk zoet. Het Net zegt je huidige contract op Je zit geen dag zonder internet Internet vanaf p/mnd 99! p/m Maandcontract foto GPD/Stephan van Hesteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19