effeweg nl Opnieuw veel te beleven op International Jazzfestival supervoordelige busreizen VFRRUJF IN 4* HOTELS VERBLIJF IN 4* HOTEL!, Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Variatie troef tijdens drukbezocht jazzfeest in Middelburg. Dinsdag 2 juni 2009 1 7 Busijiiiji ■vïf- «'>1" 5 dagen Rijn, Wiesbaden en Odenwald Vertrek: o.a. 22 juni, 13, 20 juli, 3,10, 31 augustus I' .,f.A .i 5 dagen Kopenhagen en Malmo Vertrek: o.a. 22 juni, 6, 27 juli, 3 augustus, 21 september •S^ f GRATIS COMFORT CLASS GRATIS EXTRA BEENRUIMTE. 8 dagen Andorra Vertrek: o.a. 4 juli, 14 augustus, 4,18 september, 2 november Hoogtepunten: Sankt Goarshausen, de Loreley, Wiesbaden, warmwaterbronnen, Romeinse poort, fontein Kochbrunnen, Kurhaus, natuurtocht Odenwald, Michelstadt, openluchtmuseum, edelsteenmijn, Villa Hügel. t 4 overnachtingen in een 4* hotel, 4 maal ontbijt buffet, stadsrondrit- en wandeling Wiesbaden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Canillo, Escaldes, Pyreneeën, Barcelona, Eixample, Gaudi, Sagrada Familia. Casa Battlo, Ramblas, Pare del Segre, Os de Civis, Vall de Nuria, Olympisch stadion, Pueblo Espanyol, Pare Güell 2 hotelovernachtingen heen- en terugreis, 5 overnachtingen in een 4* hotel, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, welkomstdrankje, Nederlandstalige gids op dag 3 en dag 6, vervoer per Comfort Class touringcar Hoogtepunten: Kopenhagen, Kleine Zeemeermin, koninklijk kasteel Amaliënborg, Nyhavn, Tivoli, winkelstraat Stroget, Öresundbrug, Malmö, Slot Kronborg, Dom van Roskilde, Helsingborg. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, bootovertochten, stadswandeling Kopenhagen en Malmö o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) A Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. resen/eringskosten a €15, iXceurmerk kr TOURINGCAR "ir" entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. w bedrijf MIDDELBURG - Zo'n 700 stoelen op het Abdij plein waren voor het der de International Jazzfestival en ge middeld genomen per avond nage noeg allemaal bezet. Zoals het een jazzfestival van allu re betaamt was er veel te beleven. De kinderopera Miles 7, traditione le jazz en dixieland in de street pa rades en op de Markt, de jazzkerk- dienst maar ook de Junior Jazz Award, gewonnen door drummer Thomas de Visser en met als pu blieksprijswinnaar J'azzcaut. Door de kredietcrisis haakten wat spon sors af, maar toch stonden er grote artiesten in Middelburg. De internationale toppers hielden elkaar qua genres in balans. Gino Vannelli, die het festival maandag afsloot, kreeg het publiek moeite loos aan het dansen met zijn toe gift You gotta move. Daarvoor toon de hij al aan over sterke, gelaagde, composities te beschikken. Nieu we stukken als A good thing of The Dutch Beat wisselde hij af met klas siekers als Sunset on L.A. en natuur lijk Hurts to be in Love. Zijn voorna melijk Nederlandse band voerde de stukken gedisciplineerd en strak uit. Zondagavond ging Courtney Pine van het ene extreem naar het ande re. Flarden klezmer, polka, Caribi sche en meer Afrikaans getinte muziek vulde hij aan met Sydney Bechet-achtige stukken. Er was een enkel popachtig zoetgevooisd nummer dat hij op dwarsfluit speelde maar het waren vooral zijn extatische krachtsexplosies op sopraansax en basklarinet die de boventoon voerden. Pine bracht een boodschap, kreeg het Middel burgse publiek uit 'de stoelen en liet ze voor het podium met hem mee springen. De midtempo composities van het Dave Holland Quintet op zaterdag avond bevatten diverse parallel lo pende melodielijnen, verschuivin gen in ritmiek en geïnspireerd solo- werk. Meteen al in Claressence van Holland gingen alle improvisa- tieregisters open. Chris Potter zet te een lange solo in waarin hij de thema's ritmisch en harmonisch helemaal binnenstebuiten keerde. Composities van alle bandleden kwamen voorbij, zoals het ingeto gen Go fly a kite van Steve Nelson en het meer funky the Leak van drummer Nate Smith. Holland's baslijnen vloeiden soepel en met Smith speelde hij regelmatig een spelletje om de meer hardbop lij nen om te smeden naar pure groo ve en terug. Ook de nationale artiesten brach ten veel variatie. Modern was zater dagavond DJ Grazzhoppa's DJ Big band. Maar elf DJ's met draaitafels op het podium. Geen kakofonie aan geluid maar zorgvuldig opge bouwde beats en soundscapes. On dersteuning boden een driekoppi ge blazerssectie, twee zangeressen en een breakdancer. Zangeres Laila Amezian zette een Midden-Oos ten sfeer neer over de beats. De ruige invulling kwam zondag avond van Mona Lisa Overdrive, met Arno Krijger, oorspronkelijk uit Terneuzen, op Hammond orgel. Met veel kracht en overtui ging zette de ritmetandem Stefan Lievestro (contrabas) en Hans van Oosterhout (drums) de groovende en hoekige lijnen uit van stukken met soms ritmische complexe ac centen. Gitarist Jesse van Ruller speelde, al dan niet ondersteund door diverse elektronische effec ten, stevig en zelfverzekerd. Van Oosterhout stond maandag middag aan de andere kant van het spectrum met het Hein van de Geyn Trio. Samen met Fay Claasen kwam ingetogen Chet Ba ker-repertoire voorbij of nieuwe stukken van Claasen zoals I concen trate on you. Evenals de Feen Brothers, een dag eerder, subtiele, beheerste jazz maar met ook vuur werk van met name pianist Mark van der Feen. Gastmuzikant Ben Boogaard op gitaar sloot er naad loos op aan. Op het grote podium was er Zeeuwse inbreng van de Door braak van Dies le Due en New Or- pheans met zangeres Marion van Iwaarden. Gastmuzikanten Eric Vloeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) maakten indruk met hun improvisaties en haalden en passant het beste naar boven in de solisten van de bigband. Tijdens de streetparade zaterdagmiddag in de binnenstad van Middelburg ontstonden diverse muziekfeestjes. foto Lex de Meester Gino Vanelli tijdens zijn optreden op het Abdijplein maandagmiddag. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17