Zeeland begonnen zonder een cent Sikkens Oostkapelle naar de ere-klasse NU 20% KORTING Walchers team tweede bij Roparun Ringrijders Oostkapelle promoveren naar de hoogste klasse. Boek Westduin gepresenteerd BUITENVERF BUITENGEWONE W Dinsdag 2 juni 2009 13 door Sjaak Janse WESTKAPELLE - Na een spannende strijd besliste Oostkapelle in de laatste 15 beurten de wedstrijd. In deze 15 beurten miste Oostkapelle namelijk geen enkele ring meer en werd de achterstand op Koudeker- ke omgebogen in een voorsprong van vier ringen. De 82 ringen wer den gestoken door Michiel loziasse (30), Kevin Maljaars (27) en )an Willem Poppe (25) De strijd om de tweede promotieplaats werd in de laatste 5 beurten en na een kamp beslist. De vier drietallen van Nieuwland, Zuid-Beveland, Koudekerke en Biggekerke ston den gelijk, maar na 30 beurten stre den Biggekerke en Koudekerke om de reservetitel en dus ook promo tie naar de ereklas. Alle rijders staken de 32mm ring en toen Koudekerke maar een ring op de 26mm wist te steken ging ie dereen er vanuit dat de reservetitel naar Biggekerke zou gaan. Bigge kerke stak echter geen enkele ring. Reservekampioen Koudekerke 2 bestond uit David van de Voorde, Albert de Visser en Marcia van Dij- ke. Tijdens de ereklas gingen alle prijzen naar de ringrijders van Ga- pinge, tijdens de eerste klas was er weinig te genieten voor de afde ling Gapinge, het drietal van Ga- pinge 5 en 6 stak de minste ringen en degradeerde hierdoor naar de tweede klas! De persoonlijk titel voor de rijder met de meeste rin gen ging naar Michiel Joziasse van kampioen Oostkapelle, hij stak al le 30 ringen. De reservetitel ging naar Johan Baas van de afdeling Nieuwland, met 29 ringen, hij ver sloeg op de ring van 26mm Ro nald Geertse. Agenda ZRV 2 juni: ringrijden Koudekerke (dorpsplein) 07.15-18.00, Nieuw land (achter de Kerk) 08.00-17.00, Oostkapelle (J. de Pourckstraat) 08.00-18.00 en Oost-Souburg (Karolinger- burcht) 09.00-17.00 6 juni 2e Klas in Aagtekerke (speelweide Burg. Geuzestraat) 08.00-17.30. Wat ooit in 1926 als uitspanning begon, is uitgegroeid tot een hotel aan de voet van de duinen. Vijfentwintig jaar Westduin; een familieleven in beeld. door Annemarie Zevenbergen De heren Izeboud heb ben de hotellerie in het bloed. Van vader op zoon zit dat in de ge nen. Ontsnappen is geen optie, weet Eef Izeboud uit eigen erva ring. Hij heeft dat geprobeerd. Met een reis rond de wereld. „Maar toch ben ik teruggekomen." Broer Jules vult aan; „Ja, dat had dus heel anders kunnen lopen, voor hetzelfde geld was hij ergens blij ven hangen." Maar Zeeland, met hotel, bleek het dus toch te zijn. Met als gevolg dat het duo Izeboud nu hotel Westduin runt. Opgezet door senior, zoals ze pa liefkozend noemen. Jules: „Hij is dit zonder een cent begonnen en wij gaan er mee door. Voor mij was dat altijd al duidelijk. Ik wilde nooit anders. Westduin is mijn tweede huis." Het hotel met zijn unieke ligging aan de voet van de Dishoekse dui nen, ontstond 25 jaar geleden op de plek waar de oude mevrouw Huvers-Hille, met een zeer vooruit ziende blik, een uitspanning be gon. In 1926 werd een fietspad aan gelegd zodat arbeiders makkelijker van Dishoek naar De Schelde in Vlissingen konden komen. De oude dame zag in dat pad echter toeristische potentie, dus brood winning. Immers vakantiefietsers stappen nog al eens af voor een kopje koffie. En zo geschiedde. Se nior (ook Eef) Izeboud had waar schijnlijk dezelfde feeling en nam begin jaren tachtig de uitspanning over. De rest is bekend: een flore rend hotel waar congresgangers uit het hele land vertoeven en waar in het hoogseizoen menig Duitser, Belg, Fransman of Engelsman het verwaaide hoofd te ruste legt. Landgenoten overigens ook in gro ten getale. Alleen Zeeuwen blijven liever in hun eigen bed. Of neste len zich in vakanties buiten de pro vincie. Ter gelegenheid van het jubileum schreef historicus en vaste gast Jan Brouwer een boekje over de ge schiedenis van Westduin. De scri bent, voor het jubileum overgeko men, zit ontspannen op het tuin terras. „Ik ben erg gecharmeerd van deze plek en dit hotel. Ik vroeg me altijd af hoe dit op zo'n plek gebouwd kon worden. Van daar dat ik in het boek ook de uit spanning van Huvers erbij heb be trokken. Want als die er niet was geweest, had Westduin hier niet gestaan." Het congresgedeelte is een belang rijke poot van het hotel. „We heb ben veel seminars, maar ook een daagse vergaderingen. Tussendoor kunnen de congresgangers lekker even uitwaaien. )e stapt zo het strand op voor een bezinningswan- deling", aldus Jules, gezeten in de Olive Garden. Inderdaad, er staan olijfbomen in grote potten. Even als een aantal miniaturen uit het oude Miniatuur Walcheren. Engel se namen voor ruimtes in het ho tel zijn een erfenis van Eef senior die een passie voor Ierland had. Zo is er het restaurant Four Seasons maar ook de bar Six De grees. Jules wijst op de slagzijme- ter van een schip: „Die staat op zes graden, vandaar". De junioren Izeboud willen het hotel gaandeweg 'een wat strakker interieur' geven. Eef senior had een voorliefde voor bruin en veel 'spul'. Het zwembadgedeelte komt ook aan bod. Dat moet een wei nessruimte worden. Nu maar afwachten of Eef 3 in de toekomst het stokje overneemt. De viering van het 25-jarig be staan van het hotel en con grescentrum Westduin trok giste ren veel publiek op de open dag. Het hotel introduceerde tevens de nieuwe culi-club. Die gaat work shops en chef tables organiseren. Schrijver dr Jan Brouwer van het boek Golden Tulip Westduin, 1984-2009, vijftig meter van zee en strand, overhandigde het eerste exemplaar aan de heren Izeboud. Die overhandiging had een emo tioneel kantje voor de oud-be woonster van het huis bij uitspan ning Westduin, mevrouw Hennie Burke-Huvers. Ze had er erg veel moeite mee dat haar ouderlijk huis met de uitspanning na de overname werd afgebroken. Zij ver telde dat het meewerken aan het boek voor haar een afsluiting van die periode betekende en zij nu verder kon met haar leven. Eef Izeboud in het begin van de jaren tachtig, toen hij de voormalige uit spanning van de familie Huvers had gekocht. foto Ruben Oreel ROTTERDAM - De Walcherse Cege- lec Runners (team 9) zijn tweede geworden bij de Roparun. Het Walcherse team heeft een gemid delde snelheid van 16,35 kilometer per uur gehaald. Winnaar team 17 Op Herhaling haalde de 16,5 kilometer per uur. Tijdens de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam wordt geld ingeza meld om de zorg voor kankerpa tiënten te verbeteren. Het Ziekenhuis Walcheren kan een bijdrage tegemoet zien voor het programma Herstel en Balans. op de website van de PZC zijn twee filmpjes te zien: www.pzc.nl SSÊIfiÊÊi Verf in alle soorten en kleuren Daarvoor bent u bij TMC Verf Wand aan het juiste adres. Niet alleen bieden wij u een uitgebreid verfassortiment voor de doe-het-zelver, maar ook de professionele schilder kan bij ons zijn hart ophalen. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Arnesteinweg 27, Middelburg wwW.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13