Zeeland PZC Nieuwland boos op Middelburg Walcheren vol, maar rustig 11 QJan de Nooijervof Auto rijdt door na aanrijding WALCHEREN 12 12 Het landbouwverkeer door het dorp blijft een heikel punt in de kern. Amuse Me moet jaarlijkse traditie in Vlissingen worden Twitteren Senior is zonder een cent begonnen met dit hotel Ringrijders Oostkapelle promoveren Dinsdag 2 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen NIEUW- EN SINT JOOSLANO - Het landbouwverkeer moet uit het dorp verdwijnen. Definitief Daar bestaat bij de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland geen twij fel over. Alleen 'lokaal verkeer van agrariërs in de omgeving' kan ge woon door de het dorp blijven rij den. Maar de loonbedrijven met hun zware vervoer, de zogenaam de dumpers, zullen als het aan Nieuwland ligt zo snel mogelijk uit het dorp geweerd worden. Men is dan ook boos op 'Middel burg' omdat de verkeersmaatrege len voor Nieuw- en Sint Joosland voorlopig van de baan zijn. „Opnieuw zijn wij de dupe van Middelburg. We krijgen een ver- keerssplein voor onze neus ge dumpt, we hebben geen aanslui ting meer op de A58 en nu zou ook het landbouwverkeer nog door het dorp blijven rijden. Nee, daar gaan we ons zeker tegen ver zetten", aldus Krina de Visser, voorzitter van de dorpsvereniging. Haar man, lid van de klankbord groep N57, vult aan: „Als we dat nu gewoon laten gebeuren, rijden ze hier over honderd jaar nog. Dat kan absoluut niet. Het dorp is niet geschikt voor dat zware verkeer. En de dijken, het kan toch ook niet goed zijn als ze over die bin nendijken denderen." Krina: „Het gaat ons niet om de landbouwtractoren, maar om die zware vrachtwagens, de dumpers W* Nieuw- en Sint Joosland wil af van het probleem van het land bouwverkeer. Nu Middelburg de verkeersmaatregelen voorlopig schrapt, blijft dat onopgelost. van de loonbedrijven. Die rijden volgeladen met zand soms zo'n dertig tot veertig keer per dag door het dorp." De term landbouwverkeer is voor Nieuwland zwaar beladen. Al ja renlang overigens. Het gaat de dor pelingen duidelijk niet om de agra riërs uit de omgeving. Of zoals Robbie Walraven, lid van de werk groep Dorp van de Toekomst het verwoordt: „Niet de boer met trac tor en ploeg, als je daar niet tegen kunt moet je niet op een dorp gaan wonen. Nee, het gaat om het zware verkeer dat hier door komt. Nu is er een tijdelijke ontheffing voor landbouwverkeer op de Wei- zichtweg en een deel van de Sloe- weg vanwege de wegwerkzaamhe den. Maar als die klaar zijn, vervalt die ontheffing. Dan kan het land bouwverkeer tot de Rode Leeuw en dan moeten ze stoppen. Want de Nieuwlandseweg en de Sloe- weg zijn verboden voor landbouw verkeer. Dat staat vastgelegd in de Open Plan Uitwerking rijksweg 57. Pas op de rotonde bij de Mortiere in Middelburg mogen ze er weer op. En de sluis straks bij de Nieuw landseweg is alleen bestemd voor het landbouwmechanisatiebedrijf op Arnestein 2. Dus wat nu?" Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de grote klok terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 13 letters en ga naar www.efteling.com VLISSINGEN - De eerste editie van Amuse Me in Vlissingen leverde volle res taurants, wachttijden en uitverkochte ingrediënten op. Een groot succes dus voor de elf deelnemende restaurants aan dit culinaire evenement. De organisatie van Amuse Me heeft nu al besloten dit culinaire evenement jaarlijks met Pinksteren op de agenda te zetten. De gasten konden zaterdag en zondag tijdens een Amusewandeling langs de deelnemende restaurants, een doorsnee van de Vlissingse horeca, drie kleine gerechtjes met een bege leidende wijn proeven voor een speciale prijs. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Walcheren zat goed vol de afgelopen dagen, maar de drukte leverde geen grote proble men op. Alleen op het water moes ten de stations Veere en Westka- pelle van de KNRM vaak uitvaren. De politie Zeeland verklaarde bij monde van Esther Boot dat zich 'geen spectaculaire dingen hebben voorgedaan'. De grootste proble men deden zich voor bij de Zee- landbrug die maandagavond door een ernstig ongeval geruime tijd voor verkeer gesloten was. De brandweer had eveneens wei nig te melden. Marlies Lampert van de Veiligheidsregio Zeeland vertelde desgevraagd dat de gewes telijke brandweer het 'heel rustig' heeft gehad. Op het water was het druk voor de KNRM. Kees den Hollander (Veere) vertelde dat zij op het Veer- se Meer vijf keer zijn uitgevaren, waarvan een keer voor loos alarm met een vuurpijl. De KNRM West- kapelle werd drie keer ingezet. Het station kreeg echter te maken met een defecte bootwagen en moest zondagnacht met een kleine Zo diac uitvaren voor een vuurpijlmel ding. Bram Theune: „Dat was wen nen, zeker omdat het nacht was. Zo zijn we ooit begonnen, het was dus even terug naar af" De pijl bleek vuurwerk op het strand. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat79Arnemiiiden,tel:0118-602937 O www.jandenooijervof.nl De ideale manier om uw insecten buiten te houden is de plissé hordeur, ook voor uw schuifpui! Wij komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! Voor uw complete meubelstoffering kunt u bij ons terecht! Wij leveren vakwerk voor een betaalbare prijs! Wij leveren o.a. meubelen, verlichting, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, elc. GOES - Een automobilist is er in de nacht van zaterdag op zondag van door gegaan, nadat hij in de Goese Koningstraat een 17-jarige fietser had aangereden. De jongen fietste richting de Grote Markt toen hij achter zich opeens een auto hoorde aankomen. Deze reed hem van achter aan om ver volgens gas te geven. Het slachtoffer liep schaafwonden op aan zijn been. De politie is op zoek naar getuigen. ALMANAK Die familie in Westkapelle zat ge zellig aan de dis. Alle familieleden waren present, inclusief aanhang en kleinkinderen. Het eten smaakte goed en het gesprek was geani meerd. Vele onderwerpen passeer den de revue en na verloop van tijd kwam ook het internet, en dan in het bijzonder het verschijnsel twitteren, ter sprake. Enkele fami lieleden keken vertwijfeld om zich Tipredactie@pzc.nl heen; ze moesten toegeven dat ze niet wisten wat twitteren was. De 59-jarige moeder was echter ze ker van haar zaak. „Twitteren?", sprak ze resoluut. „Dat is toch als mannen met hun geslachtsdeel ergens tegenaan slaan?" „Bijna goed moeder", klonk het bijna in koor. „Dat heet swaffe- len."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11