Sport Jonkies beheersen race achter derny's PZC weringe Dijkversterking Tholen J Markiezaat College Techniek heeft de toekomst 46 I Zaterdag 30 mei 2009 Wijnstra en Boogaard dragen zege op aan Niek Rentmeester. door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - Twee jonge renners gaven de ouderen gistera vond geen schijn van kans in de dernyrace van 's-Heer Arendsker- ke. Jacob Wijnstra uit Heinkens- zand en Ferdinand Boogaard uit Vlissingen, beiden uitkomend voor wielervereniging Theo Mid delkamp, speelden het spel uitste kend en eindigden op de plaatsen één en twee. Tjitte van de Buys nam als derde plaats op het erepo dium. „We gaan vlammen. We gaan er een mooie race van maken", zei gangmaker Ron Zijlaard vlak voor de start van de finale tegen Ferdi nand Boogaard. De twee waren aan elkaar gekoppeld voor die eind strijd en mochten van de eerste rij van start gaan en in hun spoor reed Wijnstra achter de Belgische gangmaker, oud-beroepsrenner Mi chel Vaarten. Twee jonge Zeeuwen dus die bei den nog niet al te veel ervaring hebben met het rijden achter de derny en evenmin met het baan- wielrennen. „Ik ga veel in het veld trainen, maar de baan zoek ik bijna nooit op. Flet is wel leuk om te doen en daarom doe ik hier ook mee. Ik heb alleen in 's-Heer Arendskerke nog maar achter de derny gereden en een paar jaar ge leden ook eens in Kapelle", vertel de Jacob Wijnstra. „Ik heb afgelo pen zondag nog maar mijn eerste klassieker van dit seizoen gereden. Een aantal weken ben ik uitgescha keld geweest en had dus totaal geen snelheid in de benen. Daar om vind ik het zelf ook verrassend dat ik hier kan winnen", aldus Wijnstra die samen met Ferdi nand Boogaard s uiterst gemoti veerd was om te presteren in 's-Heer Arendskerke. „Na wat er deze week met Niek Rentmeester gebeurd is wilden we hier sterk voor de dag komen. We hoefden ons niet op bijzondere wijze te motiveren. Dat ging vanzelf. De overwinning is dan ook niet voor mij, maar voor Niek", stelde Wijns tra. Ook Ferdinand Boogaard dacht er zo over. „Natuurlijk is het een hele klap voor ons als renners van Theo Middelkamp geweest. Daar om wilden we het zo als het nu ge beurd is. De zege is voor hem", zei Boogaard, in de finale hielpen de twee jonge Zeeuwse renners el kaar. Halverwege de koers versnel de Wijnstra, Boogaard liet het gat vallen en weg was de renner uit Heinkenszand. Ondanks aandrin gen van Dennis Raadtgever en Tjit te van de Buys bleef Wijnstra voor uit. Boogaard spurtte uiteindelijk Stijlvol koersen achter de derny in 's-Heer Arendskerke. naar de tweede plaats. foto Willem Mieras Projectbureau Zeeweringen versterkt in 2010 een dijktraject binnen de gemeente Tholen. Dit is het dijktraject Van Haaftenpolder. Voor dit dijktraject is een verbeteringsplan geschreven. Dit plan en de bijbehorende vergunningaanvragen kunt u van 8 juni tot 20 juli tijdens openingstijden inzien op de volgende locaties: Provincie Zeeland Directie-Ruimte, Milieu en Water Het Groene Woud 1 Middelburg Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaaltueg 1 Middelburg Gemeente Tholen Hof van Tholen 2 Tholen Het plan is tijdens de periode van inzage ook te downloaden via www.zeeweringen.nl Informatie Heeft u vragen of wilt-u meer informatie? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70. Zienswijze Uw zienswijze kunt u tot 20 juli schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000,4330 ZW Middelburg. Projectbureau Zeeweringen is een project van: Waterschap? Zeeuws Vlaanderen i mm&tcrie vot Weritrres Vtewvaat Waterschap Zeeuwse Eilanden Mededeling In verband met Pinksteren is op 1 juni de afdeling Lezersservice van uw krant de hele dag gesloten. lees vind leef —7 - MBO Techniek Ook zonder HAVO-diploma! Iets voor jou? Heb je de HAVO doorlopen t/m klas 3 en een overgangsbewijs naar klas 4? Dan heeft het Markiezaat College het volgende aanbod voor jou: Binnen vier jaar je MBO-diploma Techniek Prima doorstroommogelijkheden naar het HBO! Praktijkgerichte opleidingen van topkwaliteit bij de beste MBOTechniekschool van Nederland Er komt in de toekomst alleen maar meer vraag naar technische kennis. Kies dus nu uit meer dan 150 MBO-opleidingen voor jouw carrièrestart. WWW.markiezaat.nl Meer informatie of vragen? Markiezaat College MBO Techniek Nobellaan50 4622 AJ Bergen op Zoom T 0164 281 700 F 0164 281 777 E markiezaat@rocwb.nl www.markiezaat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86