De Block en Schrier weringen Martin Spoormans is de enige cupfighter Feestje voor Olympisch Netwerk in Zeeland De Toekomst bereikt nipt bekerfinale libre Dijkversterking Reimerswaal Zaterdag 30 mei 2009 45 De kopgroep in de Stadsloop dendert over het Abdijplein in Middelburg. Projectbureau Zeeweringen versterkt in 2010 twee dijktrajecten binnen de gemeente Reimerswaal: Tweede Bathpolder, Stroodorpepolder en Oostpolder Roelshoek Molenpolder, Yerseke Burenpolder en havendam en De Breede Watering bewesten Yerseke. Voor deze dijktrajecten zijn verbeteringsplannen geschreven. Deze plannen en de bijbehorende vergunningaanvragen kunt u van 8 juni tot 20 juli tijdens openingstijden inzien op de volgende locaties: Provincie Zeeland Directie RuimteMilieu en Water Het Groene Woud 1 Middelburg Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Middelburg Gemeente Reimerswaal Oude Plein 1 Kruiningen De plannen zijn tijdens de periode van inzage ook te downloaden via www.zeeweringen.nl Informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70. Zienswijze Uw zienswijze kunt u tot 20 juli schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Projectbureau Zeeweringen is een project van- Waterschap' Zeeuws Vlaanderen foto Lex de Meester Uytdewillegen redt driebanders Delta van een afgang. door Frits Bakker RIJSBERGEN - Het licht was al bijna uit voor Delta, toen Roland Uytde willegen het weer aandeed. Op twee biljarts van de Nederlandse bekerfinale werden de Zeeuwen voor schut gezet met 8-0, op een ander stak een boomlange biljar ter uit Kloetinge onverwacht een handje toe met een dure zege. Het falen van Delta/Frans Bevers, dat op alle fronten zijn meerdere moest erkennen in Crystal Kelly (8-0), werd verbloemd door de gunstige scores in de poule. Ro land Uytdewillegen zorgde er in een overigens niet bijster goede wedstrijd voor dat Berry van Beers met Maas Las Montage op 4-4 bleef steken. Daardoor glipten de Delta-biljarters langs de achter deur mee naar de kruisfinale. „De sterren staan gunstig vanavond", had teamleider )an Kikken in een wat al te optimistische bui geroe pen. Hij kwam bedrogen uit als hij verwacht had dat zijn sterren op de slotdag van de voorronden wel eens even zouden stralen. Jean Paul de Bruijn kon het wéér niet maken tegen Frans van Kuyk, Peter de Backer laat zich al een heel jaar imponeren door Rai- mond Burgman en Eddy Leppens en Henk Habraken verslikten zich in de middagsessies al in Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans. Ronald Uytdewillegen, die zelf zo'n tien jaar geleden nog voor de toenmalige Goese eredivisieploeg uitkwam, speelde tot groot geluk van Delta voor scherprechter in de poule. Zijn partij tegen Berry van 1 Beers had veel weg van een mara thon, met een onvervalste catenac- cio in de slotfase. Minutenlang bleef de rode bal vast aan de korte band, waardoor scoren haast on mogelijk was. De bevrijdende ca rambole van Uytdewillegen bracht een zucht van verlichting teweeg in het kamp van Delta. Het meest aansprekende Zeeuwse succes kwam in Rijsbergen in de voorgaande dagen van een man die al een beetje in de vergetelheid is geraakt. De 58-jarige Martin Spoormans, gelouterd in Goes maar inmiddels kopman van het tweede team, toonde zich de enige cupfighter zonder sterallures. Niet alleen versloeg hij de Turkse top- biljarter Tayfun Tasdemir, daarna moest ook zijn vroegere teamge noot Roland Forthomme eraan ge loven. Zo versteeg de routinier, die zelfs op het slechtste cafébiljart nog een wereldpartij kan spelen, het veel sterker gewaande Delta. door Marlot Hak MIDDELBURG - De komende drie jaar kunnen sporttalenten in Zee land gebruik blijven maken van ondersteuning en begeleiding van door het Olympisch Netwerk. Daarvoor werd gisteren in Middel burg een nieuwe overeenkomst met de sportkoepel NOCNSF on dertekend. Hiermee kan Zeeland, dat in 2007 een eigen Netwerk kreeg, gebruik blijven maken van de diensten en faciliteiten die het landelijke Olympisch Netwerk aan biedt. Erica Terpstra ondertekende na mens het NOCNSF het conve nant: „Het is een feestje om de sa menwerking te mogen verlengen. Ook in Zeeland kunnen we nu de mensen de kans blijven geven hun droom waar te maken en hun ta lenten te ontwikkelen." Het Olympisch Netwerk is een or ganisatie die op verschillende vlak ken de topsporters ondersteunt. De tot nu toe al tachtig erkende ta lenten kunnen gebruik maken van voorzieningen en begeleiding in onder meer het onderwijs, werk, of op medisch gebied. „We willen ze eigenlijk een klein zetje in de rug geven", vertelde Marja Noord- hoek, directeur van SportZeeland. De overeenkomst met NOCNSF is nodig om de sporters in Zeeland nog betere faciliteiten te kunnen bieden. „Daarom hebben we groei mogelijkheden vastgelegd. Zo zal het onderwijs meer onder de aan dacht komen", aldus Noordhoek. Uiteindelijk dient het Netwerk de topsporters te begeleiden naar de Spelen. Terpstra: „Het is het waard om voor te knokken. Het is een er varing die zijn weerga niet kent." OOSTERLAND - Het libreteam van De Toekomst uit 's-Heerenhoek bereikte dankzij een 4-4-gelijkspel en een beter percentage ten koste van d'Eule de bekerfinale van het district Delta Zuid-West. TOG uit Kortgene werd op zijn beurt uitge schakeld. Dat gebeurde eveneens op percentage. De ambiance en spanning hadden zomaar de finale kunnen zijn. De vier halve finalisten zorgden voor een ongekende spanning en atmo sfeer in Cafetaria Neffen d'Eule. Na opnieuw een gelijkspel moest bij d'Eule-De Toekomst de reken machine duidelijkheid verschaf fen. De Bevelanders trokken aan het langste eind dankzij een beter percentage, 81.4 om 69.9. In de andere halve finale verloor TOG met 6-2 van DOS, na vorige week nog met dezelfde cijfers te hebben gewonnen. De rekenma chine gaf ook hier de doorslag, 1 maar nu in het voordeel van de Schouwenaren: 88.6 om 83.6 pro cent. De bekerfinale wordt op 21 juni in Yip Plaza in Goes gespeeld. lOosterscheldes Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85