Goese Lyceum op Weitjes ksterda W yMjU. PZCI25 dEVELANDEN-I HOLEN 26 en 27 33 f Kijk ook afvastop intratuin.n 25% KORTING www.dominicu Groot stadspark aan rand van wijk Goes-Oost Taart ÉnHg De Loods in Goes laat schoolverlaters ervaring opdoen SGP-voorlichter uit Colijnsplaat al 25 jaar actiefin de Kamer Zaterdag 30 mei 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Nieuwbouw komt op sportveld pal naast brandweerkazerne. door Frank Balkenende goes - Pontes Het Goese Lyceum (mavo, havo en vwo) krijgt een nieuwe school op De Weitjes tus sen Kloetinge en Goes. Het ge bouw komt op het sportveld aan de Oranjeweg pal naast de brand weerkazerne. De nieuwbouw die er over een jaar of drie moet staan, kost rond de 15 miljoen euro. Om te zorgen dat leerlingen veilig naar school kunnen, wordt op de kruising Pa- tijnweg-Oranjeweg een rotonde met een fietstunnel aangelegd. Er komt tevens een fietspad langs de Oranjeweg, dat ter hoogte van het schoolgebouw afbuigt naar het Vo- gelzangsepad, een fietsverbinding tussen Goes en Kloetinge. De krui sing Vogelzangseweg-Oranjeweg wordt beter beveiligd voor overste kende scholieren. De nieuwbouw heeft geen gevol gen voor de sportlessen die Pontes en het Ostrea Lyceum op De Wei tjes geven. Op het grootste veld is genoeg plek voor beide scholen. Bovendien wil de gemeente er twee kunstgrasvelden aanleggen, zodat ook bij slecht weer buiten kan worden gesport. Het Goese Lyceum heeft recht op nieuwbouw. Het huidige onderko men dateert van 1963. Na veertig jaar is dat formeel 'op'. De voorma lige Van Dusseldorp-mavo die deel uitmaakt van het schoolcomplex is nog ouder. Die stamt uit 1932. Gemeente en Pontes hebben twee varianten onderzocht: nieuw bouw op de huidige kavel aan de Van Dusseldorpstraat en nieuw bouw elders. Nieuwbouw aan de Van Dusseldorpstraat blijkt duur der en is logistiek complex. De 1600 leerlingen moeten tijdens de bouw worden ondergebracht in tij delijke huisvesting, bijvoorbeeld se- mi-permanente units. Alleen al aan de aanschaf, opbouw en aan sluitingen is de gemeente negen W* Het Goese Lyceum krijgt een nieuw schoolgebouw aan de Oranjeweg. Goes neemt ook ver keersmaatregelen zodat leerlin gen veilig naar school kunnen. miljoen euro kwijt. „En na drie jaar is dat geld gewoon verdampt. Ook voor de school is het organisa torisch een gedoe", zegt wethou der Sophie van 't Westeinde (WD, onderwijs). In de zoektocht naar een geschikte locatie voor nieuwbouw bleek De Weitjes voor beide partijen de bes te plek. De grond is van de ge meente en Het Goese Lyceum kan sportlessen naast de deur geven. Ook zit het niet te ver van de vm- bo-poot aan de Bergweg en op re delijke afstand van openbaar ver voer. De gemeente wil de kavel aan de Van Dusseldorpstraat verko pen en de opbrengst inzetten voor de nieuwbouw. Overigens is er al een gegadigde voor de kavel: het Hoornbeeck College. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur I j Intratuin Koudekerke Slü (Provinciaalseweg tussen VLissingen en Koudekerke) intratuin Donderdag en vrijdag koopavond. zidu OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar exclusief bij Dominicus Westkapelle verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de achevoorwaarden door Frank Balkenende goes - Aan de rand van de wijk Goes-Oost komt een fors stads park. Het is specifiek bedoeld voor spelende jeugd in de nogal ver steende wijk. Het park verrijst tussen de Oranje weg en de Stelleweg. Dat overwe gend agrarische gebied is groten deels in handen van de gemeente. De volkstuinen worden in het park geïntegreerd. Het 'demonstratieproject natuur en gezondheid Zeeland' komt uit de koker van de provincie, die bui ten spelen wil aanmoedigen om la ter gezondheidsproblemen bij jon geren te voorkomen. De provincie klopte precies op het juiste moment bij Goes aan. Om dat voor de nieuwbouw van het Goese Lyceum een stuk groen op De Weitjes wotdt opgeofferd, zocht ze naar mogelijkheden om dat verlies te compenseren. „Daar door konden we deze twee projec ten samen laten lopen", zegt wet houder Sophie van 't Westeinde (VVD, jeugd). Het stadspark wordt geen aange harkt plantsoen, maar bij voor keur een ruig gebied waarin kinde ren lekker kunnen ravotten, ver stoppertje spelen en boomhutten kunnen bouwen. Met de aanleg is zo'n 625.000 euro gemoeid. Daaraan draagt de ge meente 250.000 euro bij. Verschil lende partijen zijn bij dit 'gezond heidsproject' betrokken. Naast ge meente en provincie zijn dat de GGD Zeeland, Scoop (Zeeuws in stituut voor zorg, welzijn en cul tuur) en natuurontwikkelingsorga nisatie IVN. Ook een afvaardiging van bewoners uit Goes-Oost zit in de projectgroep. ZEEDWSEgjj Tip? redactie@pzc.nl Het was feest, dus moest er taart zijn bij het Ijzendijkse gezin. Om dat het feest op zondag was, werd net over de grens gebak be steld. De moeder van de vrouw die nu taart bestelde, stond al eens in dit hoekje van de krant. Toen had ze de politie verteld dat haar auto gestolen was, om daarna te constateren dat ze die zelf elders had geparkeerd. Dochterlief bleek een appeltje dat niet ver van de boom was ge vallen. Want toen ze het gebak ging ophalen, was de bakkerij ge sloten. Bij thuiskomst kreeg ze een telefoontje. Wanneer ze haar taarten eindelijk kwam ophalen? Van die andere bakker van Wa tervliet. S '-S-iö Nieuwbouw Pontes en verkeersmaatregelen Nieuwbouw van 12.000 m2 in twee lagen. Oversteekplaats Sportveld wordt uitgebreid met twee kunstgrasvelden. - ji' J Kazerne brandweer Nieuw fietspad sluit aan op Vogelzangsepad. Fietstunnel Rotonde 'Rola'nt'Qu'i Op dit veld op De Weitjes, waar leerlingen van Ostrea Lyceum vrijdag speerwerpen, komt de nieuwbouw van Pontes Het Goese Lyceum. Voor beide scholen blijft op het tweede, grotere sportveld genoeg ruimte over. De gemeente wil daar tevens twee kunstgrasvelden aanleggen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77