Sport Martin Spoormans is de enige cupfighter PZC wen ngen Ronde van Axel kent een redelijk goede bezetting Dijkversterking Schouwen-Duiveland Nederlands record en WK-limiet voor atlete Miranda Boonstra Mededeling lees vind leef J 46 Zaterdag 30 mei 2009 Martin Spoormans versloeg na Tayfun Tasdemir ook zijn vroegere teamge noot Roland Forthomme. foto Peter Nicolai Uytdewillegen redt driebanders Delta van een afgang. door Frits Bakker rijsbergen - Het licht was al bijna uit voor Delta, toen Roland Uytde willegen het weer aandeed. Op twee biljarts van de Nederlandse bekerfinale' werden de Zeeuwen voor schut gezet met 8-0, op een ander stak een 38-jarige, boomlan ge biljarter uit Kloetinge onver wacht een handje toe met een du re overwinning. Het falen van Delta/Frans Bevers, dat op alle fronten zijn meerdere moest erkennen in Crystal Kelly (8-0), werd verbloemd door de gunstige scores in de poule. Ro land Uytdewillegen zorgde er in Projectbureau Zeeweringen versterkt in 2010 drie dijktrajecten binnen de gemeente Schouwen-Duiveland: Ringdijk Schelphoek West incl. nol West Haven de Val Zuidhoek, Zuidernieuwlandpolder en Gouweveerpolder Groote Beijerenpolder, Oosterlandpolder en Bfuinissepolder. Voor deze dijktrajecten zijn verbeteringsplannen geschreven. Deze plannen en de bijbehorende vergunningaanvragen kunt u van 8 juni tot 20 juli tijdens openingstijden inzien op de volgende locaties: Provincie Zeeland Directie Ruimte, Milieu en Water Het Groene Woud 1 Middelburg Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Middelburg Gemeente Schouwen-Duiveland Laan van St. Hilaire 2 Zierikzee De plannen zijn tijdens de periode van inzage ook te downloaden via www.zeeweringen.nl Informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70. Zienswijze Uw zienswijze kunt u tot 20 juli schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Projectbureau Zeeweringen is een project van: een overigens niet bijster goede wedstrijd voor dat Berry van Beers met Maas Las Montage op 4-4 bleef steken. Daardoor glipten de Delta-biljarters langs de achter deur mee naar de kruisfinale. „De sterren staan gunstig vanavond", had teamleider Jan Kikken in een wat al te optimistische bui geroe pen. Hij kwam bedrogen uit als hij verwacht had dat zijn sterren op de slotdag van de voorronden wel eens even zouden stralen. Jean Paul de Bruijn kon het wéér niet maken tegen Frans van Kuyk, Peter de Backer laat zich al een heel jaar imponeren door Rai- mond Burgman en Eddy Leppens en Henk Habraken verslikten zich in de middagsessies al in Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans. Ronald Uytdewillegen, die zelf zo'n tien jaar geleden nog voor de toenmalige Goese eredivisieploeg uitkwam, speelde tot groot geluk van Delta voor scherprechter in de poule. Het meest aansprekende Zeeuwse succes kwam in Rijsbergen in de voorgaande dagen van een man die al een beetje in de vergetelheid is geraakt. De 58-jarige Martin Spoormans, gelouterd in Goes maar inmiddels kopman van het tweede team, toonde zich de enige cupfighter zonder sterallures. Niet alleen versloeg hij de Turkse top- biljarter Tayfiin Tasdemir, daarna moest ook zijn vroegere teamge noot Roland Forthomme eraan ge loven. Zo versteeg de routinier, die zelfs op het slechtste cafébiljart nog een wereldpartij kan spelen, het veel sterker gewaande Delta. nijmegen - Miranda Boonstra heeft gisteravond bij de Nijmegen Global Athletics op de 3000 meter steeple chase voldaan aan de li miet voor de WK atletiek in Ber lijn. Dat deed ze met een klinkend Nederlands record. Boonstra liep in Nijmegen naar 9 minuten en 38,40 seconden. De li miet voor Berlijn lag op 9.40,00. Ze verbeterde haar eigen Neder landse record met ruim vier secon den. Vorig jaar kwam ze op 31 mei in Neerpelt uit op 9.42,87. Gisteren waren de omstandigheden zeker niet optimaal. Er stond in Nijme gen veel wind. Daarnaast moest Boonstra het meeste werk zelf opknappen, want na drie ronden kwam ze al op kop te lopen. door Wim de Vos axel - Waar zijn de oude tijden ge bleven. Ooit zag het zwart van het volk in de Axelse Noordstraat bij de traditionele wielerkoers in het Zeeuws-Vlaamse stadje. De huidige comitévoorzitter Peter Snoodijk liep destijds als klein kind nog in korte broek langs het parkoers en genoot met volle teu gen. Wat zou hij graag die tijden terug laten keren. De tijden zijn echter veranderd en het kost hem en zijn medebe stuursleden veel moeite om nog een aantrekkelijk deelnemersveld bijeen te krijgen. „Alhoewel ik dit jaar niet geheel ontevreden ben", zegt Snoodijk. De koers in Axel wordt komende dinsdag verreden. „Er staan inmid dels meer dan dertig renners op de voorlopige deelnemerslijst en er zullen er ongetwijfeld nog een aantal bijkomen. We hebben het prijzenschema verhoogd en ook de premiepot is behoorlijk gevuld. Op die manier proberen we het aantrekkelijk te maken voor de coureurs." Komende dinsdag is het dus zover. Dan staat op de Kanaalkade in Axel het peloton met eliterenners, beloften en amateurs A klaar om een hevige strijd uit te vechten. Bij die renners komen onder ande ren de plaatselijke favoriet Serge van Boven (hij heeft de draad op gepakt) en voorts Zeeuwen als Fer dinand Boogaard, Nick Nieuw- dorp (ongetwijfeld behorend tot de favorieten), Pieter Israël, Christi an Kik (de laatste weken sterk rij dend), Erik Vereecken en Robbert Vleugel in actie. Zij moeten het op nemen tegen Peter van Agtmaal, Wally Buurstede, Davy Jaspers, Gerwin de Regt en Koen van de Velde. De start is om 19.00 uur en de afstand bedraagt 80 kilometer. In verband met Pinksteren is op 1 juni de afdeling Lezersservice van uw krant de hele dag gesloten. Koioor^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76