schijn van kans hij derny's De Block en Schrier Feestje voor Olympisch Netwerk in Zeeland Zwemcoach Jacco Verhaeren vindt dat Fina-bestuur moet opstappen s Zaterdag 30 mei 2009 45 ook verrassend dat ik hier kan win nen", aldus Wijnstra die samen met Ferdinand Boogaard overi gens uiterst gemotiveerd was om te presteren in 's-Heer Arendsker- ke. „Na wat er deze week met Niek Rentmeester gebeurd is wilden we hier sterk voor de dag komen. We hoefden ons niet op bijzondere wijze te motiveren. Dat ging van zelf De overwinning is dan ook niet voor mij, maar voor Niek", stelde Wijnstra. Ook Ferdinand Boogaard dacht er zo over. „Natuurlijk is het een hele klap voor ons als renners van Theo Middelkamp geweest. Daar om wilden we het zo als het nu ge beurd is. De zege is voor hem", zei Boogaard die evenmin veel erva ring heeft met het rijden achter de derny. „In de winter ga ik wel eens naar de baan maar verder niet. Ik vind het wel leuk om het eens een keer te doen." In de finale hielpen de twee jonge Zeeuwse renners elkaar. Halverwe ge de koers versnelde Wijnstra, Boogaard liet het gat vallen en weg was de renner uit Heinkens- zand. Ondanks aandringen van Dennis Raadtgever en Tjitte van de Buys bleef Wijnstra vooruit. Boogaard spurtte uiteindelijk naar de tweede plaats voor Van de Buys en Raadtgever die dus genoe gen moest nemen met de vierde plaats. Naast de dernyrace was er vrijdagavond ook nog een wed strijd voor de S/P-renners van Trimbelangen Midden-Zeeland. Dat werd een levendige wedstrijd die uiteindelijk in het voordeel van Zeeuws-Vlaming Michel van Bunder uit Kloosterzande werd be slecht. Michuel Verhagen uit Oss werd tweede en Jos Boot uit Zoutelande completeerde met zijn derde plaats het erepodium. Vandaag wordt er opnieuw ge koerst in 's-Heer Arendskerke. In het Bevelandse dorp staat onder meer een Nederlands" kampioen schap voor ID-renners op het pro gramma. het Abdijplein in Middelburg. door Rob de Bruyn eindhoven - Het bestuur van de wereldzwembond Fina kan eigen lijk niet met goed fatsoen blijven zitten. Dat vindt zwemcoach en technisch directeur van de KNZB Jacco Verhaeren. De Fina verklaar de donderdag dat ze wellicht terug komt op het besluit om twee om streden, prestatiebevorderende pakken (de Jot van Jaked en de X-Glide van Arena) te verbieden tijdens het WK deze zomer in Ro me. Verhaeren is over die aankon diging zeer ontstemd. „Als je twee weken geleden zegt dat bepaalde pakken niet zijn toe gestaan en je komt daar nu alweer op terug, dan is dat een zeer slech te zaak. Eerder werd gezegd: ook al krijgen we rechtszaken, we hou den hier aan vast. En dan dreigen de fabrikanten inderdaad met juri dische stappen en draait men met een weer bij. Noem dat maar ge rust zwak bestuur, wanbeleid", al dus Verhaeren. De Nederlandse coach heeft het in middels helemaal gehad met het gedoe over de pakken. „Er is maar één schuldige: de Fina. Zij hebben verzuimd in te grijpen, zij hadden regels moeten maken. Meteen bij de introductie van de LZR Racer (van Speedo; het eerste 'snelle pak') begin 2008, had de Fina actie moeten ondernemen. Maar er wa ren niet eens regels en tests. Als je Topsporters kunnen ook de komende jaren rekenen op begeleiding. door Marlot Hak MIDDELBURG - De komende drie jaar kunnen sporttalenten in Zee land gebruik blijven maken van ondersteuning en begeleiding van door het Olympisch Netwerk. Daarvoor werd gisteren in Middel burg een nieuwe overeenkomst met de sportkoepel NOCNSF on dertekend. Hiermee kan Zeeland, dat in 2007 een eigen Netwerk kreeg, gebruik blijven maken van de diensten en faciliteiten die het landelijke Olympisch Netwerk aan biedt. Erica Terpstra ondertekende na mens het NOCNSF het conve nant: „Het is een feestje om de sa menwerking te mogen verlengen. Ook in Zeeland kunnen we nu de mensen de kans blijven geven hun droom waar te maken en hun ta lenten te ontwikkelen." Het Olympisch Netwerk is een or ganisatie die op verschillende vlak ken de topsporters ondersteunt. De tot nu toe al tachtig erkende ta lenten kunnen gebruik maken van voorzieningen en begeleiding in onder meer het onderwijs, werk, of op medisch gebied. „We willen ze eigenlijk een klein zetje in de rug geven", vertelde Marja Noord- hoek, directeur van SportZeeland. De overeenkomst met NOCNSF is nodig om de sporters in Zeeland nog betere faciliteiten te kunnen bieden. „Daarom hebben we groei mogelijkheden vastgelegd. Zo zal het onderwijs meer onder de aan dacht komen", aldus Noordhoek. In Zeeland zijn er inmiddels vier topsportvriendelijke scholen en is men bezig met de oprichting van een Loot-school. Terpstra: „Scholen moeten zich er nog beter van bewust worden dat sport en onderwijs ook samen kunnen gaan. Het blijkt dat de meeste sporters veel gedisciplineer- der leren dan de andere leerlingen. Onderwijs is ook voor de sportta lenten zeer belangrijk. Naast de sport moeten ze zich ook als mens verder ontwikkelen." Uiteindelijk dient het Netwerk de de topsporters te begeleiden naar de Olympische Spelen. Terpstra, die zelf ooit een zilveren en bron zen medaille won op de Spelen: „Het is het waard om voor te knok ken. Het is een ervaring die zijn weerga niet kent." UJ Het Olympisch Netwerk Zeeland tekent voor verdere samenwer king met NOCNSF. Het Netwerk kan zo topsporters blijven onder steunen. 8ÜSS®'êrn foto Lex de Meester zoiets als wereldbond nog niet ge regeld krijgt, moet je je afvragen waar je mee bezig bent. Wat mij betreft zouden degenen die hier voor verantwoordelijk zijn moe ten opstappen." Daartoe gedwongen door de grillig heid van de Fina, hebben Verhae ren en zijn zwemmers de voorbije tijd in Eindhoven alle beschikbare pakken getest. „We zijn klaar voor het WK. We weten precies wie op welke disci pline in welk pak moet zwem men", aldus de zwemcoach. Ver haeren hoopt dat aan alle ellende snel een eind komt. „Het liefst zou ik zien dat we teruggaan naar pak ken helemaal van textiel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75