Jonkies geven ouderen geen Van Ouwerkerk slaagt in afvalrace Overwinningen atleten familieloop 2009 DOS Oosterland naar bekerfinale 44 Zaterdag 30 mei 2009 S Ruim een jaar geleden woog Boudewijn van Ouwerkerk nog 135 kilo. foto pzc Bevelander valt 53 kilo af en doet mee aan PZC Familieloop. door Koen de Vries wilhelminadorp - Het trainings schema -dat beginnende hardlo pers naar de PZC Familieloop be geleidt is niet voor iedereen ge schikt. Boudewijn van Ouwerkerk bijvoorbeeld had meer nodig dan een voorbereiding van twaalf we ken. Ruim een jaar geleden woog de 41-jarige inwoner van Wilhelmina dorp nog 135 kilo. Maar met hulp van een 'personal trainer' staat ook hij op 20 juni op de Vlissing- se boulevard aan de start van de 10 kilometer. Meer dan vijftig kilo lichter en een stuk gezonder. Van Ouwerkerk heeft zijn meta morfose voor het grootste deel aan zichzelf te danken. Zonder zijn doorzettingsvermogen had hij het eerste sportieve doel dat hij zich stelde - meedoen aan de PZC Familieloop - nooit gehaald. Maar hij heeft ook wat hulp ge had. Bijvoorbeeld van Jaap Wis- kerke, directeur van Wiskerke Onions uit Kruiningen. Hij huurt Van Ouwerkerk regelmatig in als computerexpert en constateerde vorig jaar dat zijn werknemer wel erg dik werd. „Ik heb hem toen een abonnement van een half jaar op een fitnesscentrum geschon ken en de hulp van een personal trainer. Dat heeft duidelijk gehol pen", zegt Wiskerke. „Je mond valt open als je hem nu ziet." Van Ouwerkerk bevestigt dat. „Er wa ren mensen uit mijn vrienden kring die me straal voorbijliepen, omdat ze me een half jaar niet hadden gezien. Ze herkenden me alleen nog aan mijn stem." Walter Houtzager was die perso nal trainer. Onder zijn leiding viel Van Ouwerkerk een jaar lang per week gemiddeld één kilo af De nieuwe lichtgewicht voelt zich be ter dan ooit. „Misschien kun je wel zeggen dat ik aan mijn twee de jeugd begonnen ben", erkent hij. „Ik ben nu een poosje aan het hardlopen en ik maak enorme pro gressie. Vorig jaar kon ik amper een paar minuten hardlopen, nu legde ik in een training de tien ki lometer afin maar 52 minuten." De Familieloop is niet het eind doel van Van Ouwerkerk. Dit na- Boudewijn van Ouwerkerk is vijftig kilo lichter en een stuk gezonder. jaar hoopt hij een halve marathon te doen en later zou hij ook wel een hele marathon willen lopen. Bij Wiskerke Onions, een bedrijf met 45 vaste werknemers, wil men Van Ouwerkerk tijdens de Fa milieloop eren en steunen door met hem mee te lopen. Inmiddels heeft een aantal werknemers zich voor de 10 kilometer ingeschre ven, onder wie de boekhouder. Wijnstra en Boogaard dragen zege op aan Niek Rentmeester. door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - Twee jonge renners gaven de ouderen gistera vond geen schijn van kans in de dernyrace van 's-Heer Arendsker- ke. Jacob Wijnstra uit Heinkens- zand en Ferdinand Boogaard uit Vlissingen, beiden uitkomend voor wielervereniging Theo Mid delkamp, speelden het spel uitste kend en eindigden op de plaatsen één en twee. Tjitte van de Buys nam als derde plaats op het erepo dium. „We gaan vlammen. We gaan er een mooie race van maken", zei gangmaker Ron Zijlaard vlak voor de start van de finale tegen Ferdi nand Boogaard. De twee waren aan elkaar gekoppeld voor die eind strijd en mochten van de eerste rij van start gaan en in hun spoor reed Wijnstra achter de Belgische gangmaker, oud-beroepsrenner Mi chel Vaarten. Twee jonge Zeeuwen dus die bei den nog niet al te veel ervaring hebben met het rijden achter de derny en evenmin met het baan- wielrennen. „Ik ga veel in het veld trainen, maar de baan zoek ik bijna nooit op. Het is wel leuk om te doen en daarom doe ik hier ook mee. Ik heb alleen in 's-Heer Arendskerke nog maar achter de derny gereden en een paar jaar ge leden ook eens in Kapelle", vertel de Jacob Wijnstra na zijn min of meer toch wel verrassende over winning. „Ik heb afgelopen zondag nog maar mijn eerste klassieker van dit seizoen gereden. Een aantal weken ben ik uitgeschakeld geweest en had dus totaal geen snelheid in de benen. Daarom vind ik het zelf 1^ Jacob Wijnstra en Ferdinand Boogaard tonen zich uitstekende rennesr in de dernyrace. Ze wor den eerste en tweede in 's-Heer Arendskerke. Ook andere betrokken zijn en thousiast, zoals de leverancier van de zakken en een computerpro grammeur uit Enschede. Direc teur Jaap Wiskerke doet ook mee, samen met zijn drie kinderen (Chayenne, Elze Sophie en Loren zo) en hun aanhang. Zij komen speciaal over uit Zwitserland. Binnen de familie ontspint zich een concurrentiestrijd over wie het snelst zal zijn. De favorieten- rol ligt bij vader jaap, hoewel hij al 53 jaar oud is. In de jaren 90 leg de hij de marathon af in iets meer dan drie uur en vorig jaar deed hij over de Familieloop 45 minuten. Vrijwilligers De organisatie van de PZC Familieloop is nog op zoek naar vrijwilligers. Opgeven kan via avael@zeelandnet.nl Inschrijven en alle andere informatie op www.pzc.nl/familieloop Negende Stadsloop in Middelburg trekt maar liefst 550 deelnemers door Sjaak Sinke MIDDELBURG - De ZLM Don Stads loop in Middelburg leverde giste ren twee Zeeuwse winnaars op. Dat was een bijzonderheid. Nog niet eerder in de historie konden twee Zeeuwse winnaars worden gehuldigd bij de Stadsloop. Sandra de Block uit Hulst versloeg gisteravond niemand minder dan Irma Heeren en Michel Schrier overklaste Huub Maas in de wed strijd over 7,5 kilometer. Meteen na de start ging Tim Pleij- té er als een speer vandoor, maar hij werd al snel in de kraag gevat- door Schrier en Maas. Pleijte bleef hangen bij zijn rivaal Wim Pad mos, die hij dit atletiekseizoen al een paar keer verslagen had op de Zuid-Hollandse eilanden. Na de eerste ronde had Schrier de zege al bijna op zak, zeker toen Maas, veelvuldig duatlonkam- pioen, problemen kreeg met zijn enkel en dus moest afhaken. Voor Michel Schrier werd het een mooie glorieuze laatste ronde door het Middelburgse. Met de ar men hoog in de lucht ging hij door de finish in een tijd van 24 minuten en 3 seconden. Maas volg de moegestreden op 12 seconden. In de laatste meteis wist Wim Pad mos zijn 'plaag' van de afgelopen OOSTERLAND - Het libreteam van DOS Oosterland heeft dankzij een 6-2-overwinning op TOG uit Kort- gene de bekerfinale van het dis trict Delta Zuid-West bereikt. D'Eule greep in de andere halve fi nale tegen De Toekomst uit 's Hee- renhoek naast een finaleplaats. DOS versloeg TOG na vorige week met dezelfde cijfers te hebben ver loren. Met behulp van de rekenma chine moest de eindstand worden opgemaakt. Die sloeg door in het voordeel van DOS met 88.6 om 83.6 procent. Ook bij d'Eule-De Toekomst moest gerekend wor den. Net als in de heenwedstrijd werd het 4-4. De Bevelanders trok ken aan het langste eind dankzij een beter percentage, 81.4 om 69.9. De finale is op 21 juni in Goes. winter, Tim Pleijte dus, naar de vierde plaats overall te verwijzen. Sébastièn Schletterer greep de vijf de plaats door Jesper Francke ruim schoots te verslaan. Bij de vrouwen was het Sandra de Block die de strijd bij de vrouwen won, en dat nog wel voor Irma Heeren, die na een lange tijd weer aan een wedstrijd in haar voorma lige woonplaats deelnam. De Block realiseerde bij de vrou wen een tijd van 28 minuten en 30 seconden. Ze werd op 11 secon den gevolgd door Irma Fleeren. Zij liet op haar beurt Anjolie Engels vier seconden achter zich. Bij de ploegen was het team van Floris Jan Koole met Huub Maas, Wim Padmos, Sebastiaan Schlette rer en Irma Heeren de sterkste voor Fysiotherapie/WEA die naast Anjolie Engels ook Michel Schrier, Tim Pleijte, en Huub van Noorden in het team hadden. De winnares bij de vrouwen San dra de Block deed het met de der de plaats, samen met onder ande re Martijn Kok. Met 550 deelnemers trok de negen de editie van de Stadsloop een re cordaantal deelnemers. Dat bracht overigens wel hoogspanning bij de tijdwaarnemers met zich mee. Michel Schrier en Sandra de Block beheersen de Stadsloop in Middelburg. Ze pakken de winst in de wedstrijd over 7,5 kilome ter. De kopgroep in de Stadsloop dendert ove UITSLAGEN ATLETIEK Middelburg. ZLM-Don Risicobeheer Stads loop 7.5 km Mannen. H20: 1Michel Schrier (Fysiotherapie/WEA) 24.03, 2. Tim Pleyte (Fysiotherapie/WEA) 24.37, 3. Jesper Francke (Dynamica) 25.52, 4. Edward Geertse (Spado) 26.23, 5. Kevin de Pagter (Koole Sport) 26.27. H35:1Huub Maas (Koole Sport) 24.15, 2. Se- bas Schlettere (Koole Sport) 25.18, 3. Wim v Sparrentak (Kapsallon A) 25.55, 4. Miquel Ton geren (vdDoel/Koole/vd Want adv) 26.08, 5. Niels Koole (vdDoel/Koole/vdWant adv) 26.58. H40: 1. Wim Padmos (Koole Sport) 24.35, 2. Bart de Koster (RWS-zl 1) 27.27,,3. J Verbrugge Gert (Koole Controls) 28.09, 4. Erik Poppe (Intersport Erik) 28.17, 5. Peter Balken ende (ZLM) 28.27. H45:1. Kim Reynierse (Van Boven Advocaten) 27.58, 2. Bertemis Pit (Kap- weiler) 28.21, 3. Rachid Guigui (Runningteam Flakkee) 28.45, 4. Bram Verhage (Meijers Staal bouw 1) 28.59, 5. Mauricio Gonzale (Go Running/JC Vastgoed 1) 29.0. H50:1. Ron Del- lebeke (Intratuin 3) 30.31, 2. Henk Lous (Im- tech) 30.50, 3. Hans Gerritsen (CSW/VMBO) 31.11, 4. Sjaak Portegies (FysioFitness DeDrie- hoek2) 32.10, 5. Jon van Caspel (Imtech) 32.14. H55: 1. Wim Besuijen (Dynamica) 30.04, 2. John Guequièrre, (Polderdijk&Part- ners) 30.54, 3. Frans Daalman (Breskens) 32.46, 4. Jan de Vries (Koole Controls) 33.09, 5. George Taal (Kijkshop) 33.18. H60: 1. Piet van Horssen (Intratuin 3) 28.49, 2. Karei vd Gruiter (RWS Zl 2) 35.58, 3. Cees Leijnse (Mid delburg) 36.16, 4. Kees Marcusse (Dynamica) 36.22, 5. Jaap Luitwieler (Dynamica) 37.32. H65: 1. Rinus Joosse (AV'56) 34.26, 2. Adri Noordijke (Zierikzee) 38.21, 3. Rob Mol (Mid delburg) 38.51, 4. Andre Caljouw (Paula) 40.52, 5. Jan Wiedenhoff (Middelburg) 42.14. Vrouwen D20: 1. Sandra de Block (Balltheball- liieeen) 28.30, 2. Anjolie Engels (Fysiotherapie/WEA) 28.44, 3. Leonie Ton (Zie rikzee) 32.29, 4. Tisha Abuys (Polderdijk&Partners) 33.32, 5. Renate de Wil de (Goes) 37.26. D35: 1. Irma Heeren (Koole Sport) 28.41, 2. Anja van Vliet (Oss) 33.08, 3. Ingrid IJsebaert (Witte Kenianen) 33.36, 4. Lia Melis (Go Running/JC Vastgoed 1) 36.03, 5. Anja Vogel (Middelburg) 36.12. D50: 1Emmy v Caspel (Vlissingen) 40.35, 2. Marjo Simons (Jam-Pi 50) 40.54, 3. Riët Pouwelse (Paula) 42.06, 4. Lex Ie Annee (Vlissingen) 42.12, 5. Sarijke Aerts (SML) 42.40. Meisjes 2.5 km: 1Tineke v Dort (Domburg) 10.01, 2. Christa Verhage (Dynamica) 10.13, 3. Tom v d Berg (Middelburg) 10.51. Hju: 1. John Doe 8.30, 2. Tim v d Broeke (Dynamica) 08.44, 3. Franklin Anrooy (Kapelle) 9.21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74