Ontdek Portugal! \S Arke. Vader zegt met Kat ja in VS te zijn, moeder 'erg bezorgd' Onbekende aan de lijn door storing \v OP ALLE REIZEN KORTING! Alléén op za. 30 mei t/m ma. 1 juni! Zie www.kras.nl/voordeelweekend Zwemverboden in Zuid-Holland J EtiiEPllllRIII.-. Dacht 't wel Meisje dood door huiselijk geweld radste Fikse bonus voor falende top van Philadelphia 6 Zaterdag 30 mei 2009 den haag - Waterliefhebbers kun nen geen duik nemen in de Kram mer bij Oude Tonge, de Grevelin- gen bij Herkingen en Plas Slinge- land bij Goudriaan. Op die plek ken geldt een zwemverbod. In de Krammer is de ziekteverwekkende E.coli bacterie gevonden. Het nega tieve zwemadvies voor de Greve- lingen en Plas Slingeland bij Goudriaan komt door I-enterococ- cen. Beide bacteriën kunnen ge zondheidsklachten veroorzaken. Volgens de provincie Zuid-Hol land kwamen de bactieriën moge lijk in het water doordat de hevige regen van deze week een overstort van het riool bewerkstelligde. TURISMO DE PORTUGAL Profiteer van de allerlaagste prijs! Vanaf 2-sterren appartement 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op. 24 juni. 3-stërren appartefhérit qf hotel, 8. dagen, ovbiv lpgies. Vértrék op 24 (htl.) en 31 aug (app,). 4^sterren appartement, 8 dagen, bJb.yc logies. Vertrek op 21 september. 3-sterren aparthotel, 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op 28 juni, 30 aug. en 6,13 en 20 sept; 4-sterren hotel, 8 dagen, o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek op 28 juni, 30 aug. en 6,13 en 20 sept. 3-stërren-hotel, 8 dagen, o.b.v. Vertrek op42,15,19 en 22 juni. 4-sterren hotel, 8 dagen, o.b.v. logies/ontbijt Vertrek op 1, 8 en 15 juni. Afle ge^.oefnde prijien zijn pogen ^per persoon. abv. 2 pers. 'nrt. vfcicht Economy Pass (U-kiasse)," brawfetöftsfstegen, luchïhaver.- en viiegbeiasting esd. andere toeslager., flu ookVfiegtatfVés (reeds ir> de .prijs verwerkt). Ga voor de yoor- waarden naar 'Arfee.nl of infbmieer b.j één van de winkets van Arke. Op^op.Prijswjzigingen. zet- en dijkrouten voor behouden. oek snel bij uw winkel van Arke of ga naar: Netwerk T-Mobile in zuidelijke regio's is totaal van slag. DEN HAAG - Door een technische storing bij T-Mobile kregen mobie le bellers gisteravond regelmatig onbekende mensen aan de lijn. Het T-Mobile netwerk in het zui den van Nederland en de omge ving van Rotterdam kampt met verbindingsproblemen. Dat zei een woordvoerder van T-Mobile gisteren. De storing zorgt ervoor dat bellers een andere persoon aan de lijn krijgen dan de gene die ze proberen te bellen. Soms gebeurt dit verscheidene ke ren achter elkaar. Volgens de woordvoerder treft het probleem niet alle T-Mobile klanten. De oor zaak is nog niet bekend. „Er wordt met man en macht aan gewerkt om de oorzaak te achterhalen en de problemen op te lossen", aldus de woordvoerder. Het is ook niet bekend hoeveel mensen precies ge troffen zijn door de storing. Er zijn meldingen binnengekomen uit Zeeland, rond Rotterdam en uit Brabant, ontvangen. Ook provider Vodafone kampt met een techni sche storing, in de kop van Noord-Holland en ten westen van Amsterdam. AMSTERDAM - Vrienden uit de buurt leggen vrijdag bloemen neer voor het huis in Amsterdam waar donderdagavond laat een 12-jarig meisje om het leven is gekomen door huiselijk geweld. De politie heeft een man en een vrouw aangehouden die in dezelfde woning aan de Nova Zemblastraat aan wezig waren. Agenten troffen een hectische situatie aan toen ze ter plekke kwamen. Ze probeerden het kind nog te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten. De man en vrouw waren ook gewond. Zij moest naar een zie- NUNSPEET - De Stichting Philadelp hia Zorg in Nunspeet, die door wanbeleid in ernstige financiële problemen verkeert, heeft Frits Brink, de voorzitter van de Raad van Bestuur, een ontslagvergoe ding gegeven van 350.000 euro. Be stuurslid Theo Kralt ging zelfs met 520.000 euro naar huis. Dat blijkt uit de gisteren gepresenteerde Jaar rekening 2008. Brink verdiende - exclusief onkos tenvergoeding en auto van de zaak - 240.000 euro en Kralt 230.000 eu ro. Hun inkomen in 2008, een rampjaar voor de instelling, kwam mét de bonus uit op 620.000 en 780.000 euro. De financiële catastrofe leidde er toe dat 330 banen moesten wor den geschrapt, waarvan-250 in de directe zorg. Philadelphia sloot het jaar af met een tekort van 18,4 mil joen euro. Vader beweert alleenrecht op dochter te hebben gekregen. NIJMEGEN - Een man die zich be kend heeft gemaakt als de vader van de ontvoerde Katja Leendertz heeft gisteren telefonisch contact gezocht met de politie Gelder land-Midden en met het plaatse lijk nieuwsblad Ede Stad. Hij zei dat hij zijn dochter heeft meegenomen naar de Amerikaan se staat Pennsylvania. Hij claimde dat de rechter het meisje aan hem heeft toegewezen. Ze zou het goed maken. De politie denkt door de details die de man gaf, dat hij de waarheid spreekt. „Wij hebben Katja nog steeds niet gesproken, dus we zijn er nog mee bezig", zegt de woordvoerder van de poli tie. Tegenover de politie beriep de man zich op een rechterlijke uit spraak die hem het alleenrecht zou gegeven op de zorg voor het kind. Gisteren oordeelde de rech ter in Arnhem in kort geding dat het meisje terug moet naar Neder land. De rechter stelde vast dat de vader onrechtmatig heeft gehan deld door het meisje zonder de toestemming van haar moeder mee te nemen. De politie houdt er echter rekening mee dat de man de waarheid spreekt en dat een Amerikaanse rechter het kind aan hem heeft toegewezen. 'Ze lacht, ze giechelt en ze heeft nieuwe kleren gekregen' In het interview met Ede Stad liet de man weten geschrokken te zijn van de ophef over de verdwijning van zijn zevenjarige dochter: „Ik wist niet dat er kortgeleden een kind was ontvoerd door ontucht- plegers. Ik had die paniek nooit verwacht, want ik haalde gewoon mijn dochter op." Volgens hem gaat het goed met het meisje. „Ze lacht, ze giechelt en ze heeft nieu we kleren gekregen. Ik heb een Russische vrouw en ze gaan goed met elkaar om. Naar omstandighe den is Katja gelukkig." Volgens de man liet zijn ex niet toe dat hij zijn dochter zag. „Ik heb zes jaar strijd gevoerd. De moeder heeft de laatste jaren alle contact met mijn dochter tegengehouden." De man zegt wel te willen zorgen dat Katja haar moeder weer ziet. „Het is nu mijn verantwoording dat de moe der haar kind gaat zien. Ik hoop dat ze hieraan mee gaat werken. Natuurlijk heeft mijn dochter ge huild omdat ze haar moeder wilde zien. We hebben morgen een af spraak met de psycholoog, want ik wil mijn kindje graag goed verzor gen." De moeder maakt zich 'zeer ernstige zorgen', liet ze vrijdag via haar advocaat weten. „Katja heeft haar vader sinds 2006 niet meer ge zien. De nieuwe echtgenote van de heer Leendertz heeft Katja zelfs nog helemaal nooit gezien. Voor mij is mijn grootste nacht merrie werkelijkheid geworden, ik ben zo bang dat ik Katja nooit meer te zien krijg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6