Beeldverhalen met persoonlijk inkijkje TUIN TE NAT? Jeugd geeft gemeente 'ideale speelplaats' WIJ DRAINEREN ZONDER SCHADE AAN UW TUIN! d.m.v. VERTICALE DRAINAGE MaatBestek groenadvies Zaterdag 30 mei 2009 I 29 door Martijn de Koning zierikzee - Hoe ziet de ideale speelplaats voor de nieuwe Zierik- zeese Waterwijk eruit? Kinderen van alle leeftijden mochten er de laatste tijd over nadenken. Hun ideeën worden woensdag gepre senteerd. De Waterwijk, ofwel Poortam bacht li, wordt momenteel aange legd. Er komen vooral gezinnen te wonen. Dat was voor de gemeente Schouwen-Duiveland aanleiding drie speelplaatsen aan te leggen en daarbij de jeugd om advies te vra gen. TWintïg kinderen, in de leef tijd van 4 tot 18 jaar, zijn de afgelo pen maanden in groepjes per leef tijdscategorie aan de slag gegaan in zogenaamde jeugdpanels. De bege leiding was in handen van het Welzijnshuis. De jeugd maakte ontwerpen voor drie speelplaat sen: aan de Houtsnipstraat, de Wa tersnipstraat en de Lepelaarstraat. Namens de kinderen geëft jonge renwerker Jeroen Portier het eind resultaat woensdag aan medewer kers van de gemeente. Die gaan vanaf september aan de slag met de inrichting van de speelplaatsen. De overdracht gebeurt om 16 uur in het bedrijfsrestaurant van het gemeentehuis. Voormalig rector Rolf Soesman exposeert in schoolgalerie in Pontes. door Ali Pankow zierikzee - Zelf typeert hij zijn werk als 'een spel met beeld en woord'. Daarmee vat Rolf Soes man mooi samen wat er deze we ken te zien is in galerie Galerij bij Pontes Pieter Zeeman. Tot 2000 was Soesman rector bij deze scho lengemeenschap. Via de exposities in de schoolgalerie op initiatief van docent Johan Everaers maakte hij kennis met het fenomeen mail- art. Dat was aanleiding voor hem ook zelf contacten binnen dit net werk te leggen. Vervolgens is Soes man mailart gaan combineren met zijn voorliefde voor fotografie. Sinds 1995 fotografeert hij digitaal. Aanvankelijk nog met een simpele camera, maar gaandeweg is hij met moderne versies de huidige, technische mogelijkheden ten vol le gaan benutten. De voormalige rector is nu dus zelf exposant in galerie Galerij en biedt met zijn beeldverhalen aan de wand onder de noemer 'Ge nootschap Rolf Soesman' enkele persoonlijke inkijkjes. Een jeugdfoto van hemzelf als klein ventje hand-in-hand met zijn zusje in toenmalig Neder- lands-Indië heeft niet veel bij schrift om de melancholie invoel baar te maken. Op een ander werk prijkt de poëti sche tekst: 'Het oog van God kijkt naar mij en ziet hoe ik twijfel aan': gevolgd door een opsomming over de oprechtheid der mensen en za ken. Ogen spelen een belangrijke rol in zijn werk. In de vorm van fo to's in zogeheten fish-eye presenta tie, maar ook in de sfeer van 'ge zien worden, observeren en bele ven'. Persoonlijke statements over poli tiek en maatschappij verpakt Soes man in een luchtige verpakking. Zo prijkt op een grappige foto van een kleinzoon de tekst: Let us talk about peace in the world. In dezelf de categorie past zijn collage van wereldleiders, verrijkt met een quote van Shakespeare: the whole world is a stage, lets grimmiger in dit verband is de foto van een do de, witte meeuw op het strand, ge combineerd met de constatering: The colour of peace has to be snow- white, but the way to obtain it, makes it more or less blue. Vrolijker zijn Soesman's foto's van Digitale fotografie en mailart-tekeningen in combinatie met poëtische en soms filosofische teksten zijn te zien bij de expositie Mijn Wereld in galerie Galerij bij Pontes Pieter Zeeman. foto Dirk-Jan Gjeltema ongebreideld kinderspel aan het strand. Met een knipoog naar zich zelf presenteert hij ook een foto van een monumentale schouw waarin kaarsen branden. Zijn ei gen spiegelbeeld, compleet met flamboyante hoed prijkt daarbo ven als ware hij voor even Picasso. Verder zijn er foto's van tal van vloeren in fraai mozaïek en tegel werk met steeds de eigen voetaf druk van de maker. Expositie t/m di. 14 juli, galerie Gale rij, Pontes Pieter Zeeman, Zierikzee, geopend tijdens schooluren. Geen rooi of graafwerk, d.m.v. een vrijblijvende proefboring wordt de oorzaak vastgesteld. Bel of mail voor inlichtingen: Tel. 0111-463260 maatbestek@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69