Zeeland compositie weg de uitersten V PINKSTERDAG PINKSTERMARKT BOULEVARD VLISSINCEN bas+mar de jager Veerhaven Informatiepunt in Kruiningen zaterdag en 2e Pinksterdag geopend! Brokkenpiloot aangehouden S Zaterdag 30 mei 2009 1 27 10.00-17.00 UUR bas+mar de jager tonen u graag hun uitersten, van uiterst strakke en tijdloze interlübke-kastencollectie (binnen) tot uiterst frivole, kleurrijke collectie buiten- meubilair van moroso (buiten), u bent welkom voor een inspirerende ontdekkingstocht. kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Gemeentegeld voor componistenfestival zierikzee - De stichting De Vrien den van de Nieuwe Kerk krijgt looo euro van de gemeente Schou- wen-Duiveland voor de organisa tie van het Handel en Mendels- sohnfestival. Dat omvat diverse ac tiviteiten, verspreid over het hele jaar, die te maken hebben met die twee componisten. De gemeente noemt het initiatief 'opvallend en vernieuwend', onder meer omdat klassieke muziek 'op een leuke en verfrissende manier onder jonge ren wordt gebracht'. Openingsconcert op beiaard door kinderen goes - De kinderklas van de beiaardschool in Mechelen geeft vanmiddag tussen 16 en 17 uur een concert op de beiaard van de Gro te Kerk in Goes. Het is het eerste in een reeks concerten van gast- beiaarders in Goes. De beiaardlessen in Mechelen wor den verzorgd door docente Elena Sadina. Het concert is het beste te beluiste ren op het Kerkplein, maar ook in de winkelstraten goed te horen. Urker Visserskoor treedt op in Dirksland dirksland - Het Urker Vissers koor Crescendo geeft zaterdag 13 juni een concert in de hervormde kerk in Dirksland. De organisatie is in handen van de Stichting We reld Wijde Zending. Die houdt een aantal concerten in het kader van haar tienjarig bestaan. Kaarten a zes euro zijn te bestellen via 0187 603510 of per email: wwzconcerten@solcon.nl. Het concert begint om 19 uur. De opbrengst gaat naar Dorcas Hulp. Neeltje Jans opent deur voor zieke kinderen neeltje jans - Deltapark Neeltje lans doet vrijdag mee aan de jaar lijkse Dreamnight at the Zoo. Daarin openen dierentuinen en at tractieparken een avond lang de deuren voor chronisch zieke en ge handicapte kinderen en hun fami lies. Neeltje Jans was in 2004 de eerste die begon met het organise ren van zo'n avond. Inmiddels doen er wereldwijd tweehonderd parken in dertig landen aan mee. Q Zie ook: www.dreamnightatthezoo.nl Surrender speelt op gratis Oldtimerbeurs heinkenszand - De Oldtimer vere niging Heinkenszand houdt zon dag, op eerste pinksterdag, van 14.00 tot 19.00 uur een oldtimer beurs op industrieterrein Noord- land in Heinkenszand. Op de beurs zijn nostalgische voertuigen te bezichtigen of te koop, zoals so lexen, tractoren, motorfietsen en auto's. De beurs is zowel voor be zoekers als deelnemers gratis. Rond 16.30 uur sluit de band Sur render het evenement af. Pianist bedenkt delen van concert ter plaatse ouddorp - Pianist Arjan Huizer uit Dirksland geeft vrijdag een im provisatieconcert in de Doopsge zinde kerk in Ouddorp. Hij speelt bewerkingen van allerlei muziekstukken, van klassiek tot lichte jazz. Delen ervan bedenkt Huizer ter plaatse. Publiek kan ook verzoekjes doen. Het concert begint om 20 uur. Kaarten kosten drie euro. Zie ook: www.arjanhuizer.nl opnieuw thuis in... Kijk voor meer informatie op www.thuisinveerhaven.nl ouddorp - Een 29-jarige man uit Oostvoorne is zijn rijbewijs kwijt geraakt nadat hij donderdagavond halsbrekende toeren uithaalde op de Oudelandseweg bij Ouddorp. De man haalde zulke gevaarlijke capriolen uit, dat de politie hem wilde laten stoppen. Daarbij vloog de bestuurder uit een bocht en ging over de kop. Hij raakte lichtge wond. De man is in het ziekenhuis aange houden. Een bloedproef moet uit wijzen of hij had gedronken. Harold Schouten werkt aan zijn panoramadoek aan boord van de Maatje Adriana. foto Louis Drent bel 0800 - 022 27 10 WGGeNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67