Zeeland PZC Veel projecten dankzij Maasvlakte Pinksterda >CHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 25 33 mmmmÊÈ Atletiekbaan blijkt duurder Taart 25% KORTING mm Kunstenaars leggen de Zeeuwse kust vast vanaf een schip SGP-voorlichter uit Colijnsplaat al 25 jaar actief in de Kamer Zaterdag 30 mei 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Schouwen-Duiveland profiteert goed van subsidie Voordelta. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het project Active Leis ure op de Brouwersdam, de tv-se- rie Contessa van Renesse en het project Zeeland Natuurlijk (ter ver betering van de natuurbeleving) zijn een flinke stap dichterbij reali satie gekomen. De drie projecten zijn bij de provincie met een posi tief advies voorgedragen voor sub sidie uit de pot Voordelta. Als de provincie 'ja' zegt tegen de ze subsidies is de pot compensatie- gelden Voordelta zo goed als leeg en er zal dan zeer waarschijnlijk ook geen vierde ronde meer ko men. In totaal was 9 miljoen euro be schikbaar. Te verdelen over de Zuid-Hollandse eilanden, Schou wen-Duiveland en Walcheren. Al lemaal gebieden die te maken heb ben met de natuurcompensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Projecten die in aan merking komen voor subsidie moeten een stimulerende werking hebben op de economie en plaats vinden in de toeristisch-recreatie- ve sector. Bovendien dekt de subsi die alleen een deel van de kosten van een project. De organisatie of ondernemer zal ook zelf geld mee moeten brengen. Schouwen-Duiveland heeft tot nu toe flink kunnen profiteren van de regeling. De aanvraag voor de verlenging van het tramlijntje van de Middel- plaathaven naar Scharendijke N* Opnieuw worden drie toeris- tische projecten voorgedragen voor subsidie uit de pot Voordel ta. Daarmee profiteert Schou wen-Duiveland flink. heeft een toezegging gehad. Ook het project Van Zierik tot Zee van de Recron, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer heeft een toe zegging op zak. In dit project wor den vijf 'onthaalplaatsen' gemaakt op het eiland zodat toeristen en in woners meer betrokken worden bij de vele natuurgebieden. De Bruse vissershaven profiteert ook met het project om toeristen te betrekken bij de activiteiten in de haven door bijvoorbeeld rond vaarten te maken met mosselkot- ters. De gemeente Veere heeft ook een subsidietoezegging binnenge sleept, voor het optuigen van het strand van Neeltje )ans. Voor het project Active Leisure op de Brouwersdam was het lang spannend of voldaan kon worden aan de eisen. Voor dit project werd een beroep gedaan op de ge meente, om een half miljoen bij te dragen. Dat geld kan later 'terug verdiend' worden dooi de kosten besparing op Ecoscope. Het na- tuur- en milieuducatiecentrum wordt ondergebracht in een educa tiecentrum van het Grevelingen- schap. De raad ging na de nodige discussie akkoord met de investe ring van een half miljoen. SCHULTING ECHTE MAKELAA U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) intratuin Donderdag en vrijdag koopavond. ZIERIKZEE - De renovatie van de at letiekbaan in Zierikzee pakt duur der uit dan verwacht. Het Schou- wen-Duivelandse gemeentebe stuur vraagt de gemeenteraad een aanvullend krediet van bijna 84.000 euro beschikbaar te stellen. Verder is er 12.000 euro per jaar nodig voor onderhoud. De baan kan er dan weer tien tot vijftien jaar tegen. Eerder werd al 583.000 euro uitge trokken voor het verbeteren van de baan. Die is toe aan een op knapbeurt. De werkzaamheden worden nu in versneld tempo uit gevoerd, omdat In september atle tiekwedstrijden in het kader van de Senior Games op sportpark Bannink worden gehouden. Dat leidde ertoe dat aannemers met 'creatieve' oplossingen moesten ko men, wat weer tot een hogere kost prijs leidde dan eerst verwacht. ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het was feest, dus moest er taart zijn bij het IJzendijkse gezin. Om dat het feest op zondag was, werd net over de grens gebak be steld. De moeder van de vrouw die nu taart bestelde, stond al eens in dit hoekje van de krant. Toen had ze de politie verteld dat haar auto gestolen was, om daarna te constateren dat ze die zelf elders had geparkeerd. Dochterlief bleek een appeltje dat niet ver van de boom was ge vallen. Want toen ze het gebak ging ophalen, was de bakkerij ge sloten. Bij thuiskomst kreeg ze een telefoontje. Wanneer ze haar taarten eindelijk kwam ophalen? Van die andere bakker van Wa tervliet. ZIERIKZEE - Met het mooie Pinksterweekeinde voor de deur was het gisteren druk op de Schou- wen-Duivelandse wegen. De hele dag trok een ge stage stroom automobilisten richting de kust. De meesten gingen naar Renesse. Daar is dit week end traditioneel de 'Pinkstertour'. Een evene ment waar vooral Duitse jongeren op af komen om een weekendje te feesten. Tussen alle (al dan niet gepimpte) auto's vol jongeren zaten ook nog veel wagens met caravans en gezinnetjes. De drukte leidde nergens tot problemen op de weg. foto Dirk-Jan Gjeltema S3 natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar j exclusief bij Dominicus Westkapelle fl verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN vraag naar de actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65