Sport Martin Spoormans is de enige cupfighter Roy Cijsel slachtoffer van zinloos geweld Ronde van Axel redelijk goed bezet Ronde van IJzendijke Concours in Axel weer druk bezet 46 I Zaterdag 30 mei 2009 Martin Spoormans versloeg na Tayfun Tasdemir ook zijn vroegere teamge noot Roland Forthomme. foto Peter Nicolai Record en WK-limiet voor atlete Boonstra Nijmegen - Miranda Boonstra heeft gisteravond bij de Nijmegen Global Athletics op de 3000 meter steeple chase voldaan aan de li miet voor de WK atletiek in Ber lijn. Dat deed ze met een klinkend Nederlands record. Boonstra liep in Nijmegen naar 9 minuten en 38,40 seconden. Haar eigen Neder landse record verbeterde ze daar mee met ruim vier seconden. Boskamp wordt nieuwe trainer van Beveren beveren - Johan Boskamp is de nieuwe trainer van Beveren. Dat maakte het bestuur van de Bel gische tweedeklasser gisteren be kend. De 60-jarige Nederlander on dertekent bij Beveren een driejarig contract. Bij Beveren is Boskamp de opvolger van de in april ontsla gen Alex Czerniatynski. Boskamp stapte onlangs op bij Dender. terneuzen - Roy Gijsel kan mor gen en pinkstermaandag niet mee doen aan de motorcrosswedstrij den van de Belgische bond BMB in Westdorpe en Axel. De motor crosser is het slachtoffer geworden van zinloos geweld. Zonder aanleiding kreeg de negen tienjarige Gijsel afgelopen dinsdag op weg naar de bushalte bij het ROC Westerschelde in Terneuzen een keiharde vuistslag in het ge zicht van een schoolgenoot die hij verder niet kent. Gijsel brak hierbij zijn neus en werd donderdag geo pereerd. „Er is aangifte gedaan. Ze waren met z'n drieën. Enkele getuigen hebben een verklaring afgelegd", vertelde Janique de Bleijser van INJ Motorsport uit Hulst, de spon sor en begeleider van Gijsel, giste ren. Haar pupil had geen behoefte om te reageren op de gebeurtenis sen. „Hij is erg ontdaan", zegt De Bleijser. „Hij heeft ook nog veel pijn. Toch vond Roy wel dat het naar buiten mocht komen. Niet al leen omdat het om zinloos geweld ging, maar ook om zijn fans te in formeren." Het onheil dat Roy Gijsel over kwam, had niet op een slechter moment kunnen komen. Vanwege zijn goede prestaties van de laatste maanden had hij zich extra in de kijker willen rijden bij een aantal potentiële sponsors. Het is nog on bekend of zijn deelname aan de wedstrijd voor het WK MX3 op 7 juni in het Tsjechische Holice in gevaar is. Uytdewillegen redt driebanders Delta van een afgang. door Frits Bakker RIJSBERGEN - Het licht was al bijna uit voor Delta, toen Roland Uytde willegen het weer aandeed. Op twee biljarts van de Nederlandse bekerfinale werden de Zeeuwen voor schut gezet met 8-0, op een ander stak een 38-jarige, boomlan ge biljarter uit Kloetinge onver wacht een handje toe met een du re overwinning. Het falen van Delta/Frans Bevers, dat op alle fronten zijn meerdere moest erkennen in Crystal Kelly (8-0), werd verbloemd door de gunstige scores in de poule. Ro land Uytdewillegen zorgde er in een .overigens niet bijster goede wedstrijd voor dat Berry van Beers met Maas Las Montage op 4-4 bleef steken. Daardoor glipten de Delta-biljarters langs de achter deur mee naar de kruisfinale. „De sterren staan gunstig vanavond", had teamleider lan Kikken in een wat al te optimistische bui geroe pen. Hij kwam bedrogen uit als hij verwacht had dat zijn sterren op de slotdag van de voorronden wel eens even zouden stralen. Jean Paul de Bruijn kon het wéér niet maken tegen Frans van Kuyk, Peter de Backer laat zich al een heel jaar imponeren door Rai- mond Burgman en Eddy Leppens en Henk Habraken verslikten zich in de middagsessies al in Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans. Ronald Uytdewillegen, die zelf zo'n tien jaar geleden nog voor de toenmalige Goese eredivisieploeg uitkwam, speelde tot groot geluk van Delta voor scherprechter in de poule. Hij bleef er na zijn partij nuchter onder. „Je speelt voor wat je waard bent", glimlachte hij na twee gewonnen sets, waarin hij de enige overgebleven rivaal van Del ta had uitgeschakeld. Zijn partij tegen Berry van Beers had veel weg van een marathon, met een onvervalste catenaccio in de slotfase. Minutenlang bleef de rode bal vast aan de korte band, waardoor scoren haast onmogelijk was. De bevrijdende carambole van Uytdewillegen bracht een zucht van verlichting teweeg in het kamp van Delta. Het meest aansprekende Zeeuwse succes kwam in Rijsbergen in de voorgaande dagen van een man die al een beetje in de vergetelheid is geraakt. De 58-jarige Martin Spoormans, gelouterd in Goes maar inmiddels kopman van het tweede team, toonde zich de enige cupfighter zonder sterallures. Niet alleen versloeg hij de Turkse top- biljarter Tayfiin Tasdemir, daarna moest ook zijn vroegere teamge noot Roland Forthomme eraan ge loven. Zo versteeg de routinier, die zelfs op het slechtste cafébiljart nog een wereldpartij kan spelen, het veel sterker gewaande Delta. Aanvaller Leest van Steen naar SDO'63 lamswaarde - Sigi Leest verruilt zondag-vierdeklasser Steen voor het één klasse lager spelende SDO'63 uit Lamswaarde. De Bel gische aanvaller (32) verlaat de club uit zijn woonplaats Sint Jan steen na twee seizoenen. Leest was in het verleden onder meer ac tief bij de jeugd van KSK Beveren en Red Star Waasland. In 2007 be landde hij bij Steen. Alleen Remkes verder op Europees Open ash - Van de Nederlandse golfers komt alleen Taco Remkes vandaag nog in actie op de derde dag van het Europees Open. Op de Lon don Golf Club in Ash staat Rem kes na twee ronden gedeeld 32e. Wil Besseling, Robert-Jan Derk- sen, Maarten Lafeber, Inder van Weerelt en Reinier Saxton over leefden de schifting niet. Wielerkoers over 80 kilometer wordt dinsdag verreden. door Wim de Vos axel - Waar zijn de oude tijden ge bleven. Ooit zag het zwart van het volk in de Axelse Noordstraat bij de traditionele wielerkoers in het Zeeuws-Vlaamse stadje. De huidige comitévoorzitter Peter Snoodijk liep destijds als klein kind nog in korte broek langs het parkoers en genoot met volle teu gen. Wat zou hij graag die tijden terug laten keren. De tijden zijn echter veranderd en het kost hem en zijn medebe stuursleden veel moeite om nog een aantrekkelijk deelnemersveld bijeen te krijgen. „Alhoewel ik dit jaar niet geheel ontevreden ben", zegt Snoodijk. De koers in Axel wordt komende dinsdag verreden. „Er staan inmiddels meer dan der tig renners op de voorlopige deel nemerslijst en er zullen er onge twijfeld nog een aantal bijkomen. We hebben het prijzenschema ver hoogd en ook de premiepot is be hoorlijk gevuld. Op die manier proberen we het aantrekkelijk te maken voor de coureurs." Komende dinsdag is het dus zover. Dan staat op de Kanaalkade in Axel het peloton met eliterenners, beloften en amateurs A klaar om een hevige strijd uit te vechten. Bij die renners komen onder anderen de plaatselijke favoriet Serge van Boven (hij heeft de draad opge pakt) en voorts Zeeuwen als Ferdi nand Boogaard, Nick Nieuwdorp (ongetwijfeld behorend tot de favo rieten), Pieter Israël, Christian Kik (de laatste weken sterk rijdend), Erik Vereecken en Robbert Vleu gel in actie. Zij moeten het opne men tegen Peter van Agtmaal, Wal- ly Buurstede, Davy Jaspers, Ger- win de Regt en Koen van de Vel de. De start is om 19.00 uur en de afstand bedraagt 80 kilometer. De wielerkoers van Axel wordt komende dinsdag verreden. De organisatie heeft inmiddels der tig inschrijvingen binnen en is daarover redelijk tevreden. door Wim de Vos ijzendijke - Derde pinksterdag. Het wordt nog altijd gevierd in IJ zendijke. Op de laatste dag van de kermis wordt er een wielerwed strijd gehouden en dus ook ko mende dinsdag weer. Omdat ook Axel op die dag een kermiskoers organiseert werd er enkele jaren geleden een strijd uit gevochten wie de oudste rechten had en wie dus op die dag een KN- WU-wedstrijd mocht organiseren. Een 'echte' uitspraak op die vraag is er nooit gekomen, maar het pro bleem loste zich vanzelf op. IJzen dijke zocht de Belgische organisa tie WAOD op en Axel behield dus de KNWU-koers. Dinsdag strijkt het WAOD-circus neer in IJzendijke. De Ronde van IJzendijke is aan de 71e editie toe. „En daarmee is IJzendijke de langst organiserende stad in de provincie Zeeland", meldt organi satievoorzitter Alex Claeijs in een persbericht. Hij noemt IJzendijke het enige ech te wielermekka van Zeeuws-Vlaan- deren. „Met de WAOD hebben we een goede partner binnen gehaald. We hebben veel en sterke renners alsmede een goede organisatie", weet Claeijs die met spanning vooruitkijkt. In IJzendijke wordt dinsdag een lang en mooi pro gramma verreden. Niet alleen ko men de WAOD-renners op het parkoers, ook zijn er dikke banden wedstrijden voor de jeugd en een Solec-race in de vorm van een de monstratie. Daaraan mag met oude bromfietsen worden deelge nomen waarbij het niet is toege staan om meer dan drie wielen aan het voertuig te hebben. Om 14.00 uur start het program ma met de dikke bandenwedstrij den op een omloop van 600 meter door de stadskern. Vanaf 16.00 uur is er de demonstratie met de oude bromfietsen waarna de grote om loop van vijf kilometer (met daar in opgenomen de gevreesde kassei- strook aan de Mauritsweg) wordt vrij gegeven voor de WAOD-cou- reurs. Om 18.00 uur is het de beurt aan de categorieën vanaf C/D en om 19.00 uur komen de A/B-categorie in actie. axel - Traditiegetrouw vindt aan staande maandag, op tweede pink sterdag, in Axel het jaarlijkse con cours hippique georganiseerd. De organisatie is in handen van ruiter sportvereniging Axel, op het ter rein nabij de watertoren. De dressuurringen worden 's och tends om 9.00 uur geopend voor de klassen B, L, M en Z. De springruiters gaan in Axel op het dezelfde tijdstip van start. De orga nisatie verwacht maandag zo'n vierhonderd combinaties te mo-_ gen ontvangen. De deelnemers worden 's middags in de gelegenheid gesteld om een kür op muziek te rijden. Het is een moeilijk onderdeel, maar aantrek kelijk voor het publiek. Iedere deel nemer neemt zijn of haar eigen muziek mee en mag de proef naar eigen inzicht indelen. Naast de paardensport is er in de middag een omlijstingprogramma voor jong en oud. Er is een stroo- dorp met stands. Ook worden er op het terrein in Axel een aantal shows verzorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64