prima voor elkaar een eenheid te worden Jonkies domineren de koers achter de derny's De Block pakt zege in Stadsloop z Zaterdag 30 mei 2009 45 gisch dat hij bij de zondag-tweede klasser voetbalt. Naudts: „Ik heb het fantastisch naar m'n zin bij Terneuzen. Ik ken iedereen in en om de club, we hebben een jonge groep en ik heb er veel vrienden. Als ik na een lange dag werken thuis komt denk ik wel eens: pfff, nu moet ik nog gaan trainen. Ik heb er ook wel eens aan gedacht om een stapje terug te doen. Maar het blijft een veel te leuke hobby. Met Terneuzen proberen we ook altijd attractief te voetballen. Daar om denk ik nu: zo lang ik de kans krijg op dit niveau te voetballen, blijf ik het gewoon doen." Hij is inmiddels al aan zijn zesde seizoen bezig in het rood-zwarte shirt. De voormalig (jeugd)speler van Sint-Niklaas, NAC, HW'24 en Steen heeft nog nooit zo lang voor één club gespeeld. „Dat zegt genoeg over mijn band met Terneuzen", aldus Naudts. „Op mijn achttiende ging ik van HW'24 naar Steen. Die overgang wordt me in deze regio nog steeds niet in dank afgenomen. Bij Steen trainde ik onder Ardian Lekaj, die ik nu bij Terneuzen ook al vijf jaar als trainer heb. Ik heb een goede verstandhouding met hem. Ardian kent mijn verleden en ik kan altijd bij hem terecht. Voor mij is hij een soort van vertrouwensper soon." Onder Lekaj heeft Naudts al op vrijwel iedere positie gespeeld. „Ik was een beetje de jojo van het team", weet hij zelf „De laatste we ken speel ik steeds als nummer tien. Die positie ligt me wel. Ik kan de ruimtes induiken en veel meters maken." Maandag moet in Halsteren dè kroon op het seizoen worden ge zet. Na de degradatie van twee jaar geleden kan Terneuzen via de fina le van de nacompetitie terugkeren in de eerste klasse. Het moet dan wel zien af te rekenen met IFC. „Die ploeg heeft een fenomenale nummer tien, maar ik schat onze kansen op fiftyfifty. We moeten van onze eigen kracht uitgaan, dan kunnen we het redden. We zijn sterk als we het met z'n allen doen. De laatste weken zijn de puz zelstukjes ondanks blessures en schorsingen steeds in elkaar geval len. Ik hoop dat dat nu weer het geval is." Terneuzen hoopt op Zeelandia-scenario De nacompetitie is Terneuzen de laatste jaren niet gunstig gezind geweest. In 1990 sloot de club voor het laatst een nacompetitie winnend af. Een dubbele zege op Zeelandia tilde Terneuzen uit de eerste klasse van de afdeling. I-UU.IJ.MJI.I.IUUI.I.MJ.JJ.LUI.I.IJI 07/08 Tweede ronde RCS 06/07* Tweede ronde SC't Zand 95/96 Finale Best Vooruit 89/90 Winnaar Zeelandia nacompetitie voor lijfsbehoud Felix Binicewicz bron Rudy Boogert Wijnstra en Boogaard dragen zege op aan Niek Rentmeester. door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - T\vee jonge renners gaven de ouderen gistera vond geen schijn van kans in de dernyrace van 's-Heer Arendsker- ke. ]acob Wijnstra uit Heinkens- zand en Ferdinand Boogaard uit Vlissingen, beiden uitkomend voor wielervereniging Theo Mid delkamp, speelden het spel uitste kend en eindigden op de plaatsen één en twee. Tjitte van de Buys nam als derde plaats op het erepo dium. „We gaan vlammen. We gaan er een mooie race van maken", zei gangmaker Ron Zijlaard vlak voor de start van de finale tegen Ferdi nand Boogaard. De twee waren aan elkaar gekoppeld voor die eind strijd en mochten van de eerste rij van start gaan en in hun spoor reed Wijnstra achter de Belgische gangmaker, oud-beroepsrenner Mi chel Vaarten. Twee jonge Zeeuwen dus die bei den nog niet al te veel ervaring hebben met het rijden achter de derny en evenmin met het baan- wielrennen. „Ik ga veel in het veld trainen, maar de baan zoek ik bijna nooit op. Het is wel leuk om te doen en daarom doe ik hier ook mee. Ik heb alleen in 's-Heer Arendskerke nog maar achter de derny gereden en een paar jaar ge leden ook eens in Kapelle", vertel de Jacob Wijnstra na zijn min of meer toch wel verrassende over winning. „Ik heb afgelopen zondag nog maar mijn eerste klassieker van dit seizoen gereden. Een aantal weken ben ik uitgeschakeld geweest en had dus totaal geen snelheid in de benen. Daarom vind ik het zelf ook verrassend dat ik hier kan win nen", aldus Wijnstra die samen met Ferdinand Boogaard overi gens uiterst gemotiveerd was om te presteren in 's-Heer Arendsker ke. „Na wat er deze week met Niek Rentmeester gebeurd is wil den we hier sterk voor de dag ko men, We hoefden ons niet op bij zondere wijze te motiveren. Dat ging vanzelf De overwinning is dan ook niet voor mij, maar voor Niek", stelde Wijnstra. Ook Ferdinand Boogaard dacht er zo over. „Natuurlijk is het een hele klap voor ons als renners van Theo Middelkamp geweest. Daar om wilden we het zo als het nu ge beurd is. De zege is voor hem", zei Boogaard die evenmin veel erva ring heeft met het rijden achter de derny. „In de winter ga ik wel eens naar de baan maar verder niet. Ik vind het wel leuk om het eens een keer te doen." In de finale hielpen de twee jonge Zeeuwse renners elkaar. Halverwe ge de koers versnelde Wijnstra, Boogaard liet het gat vallen en weg was de renner uit Heinkens- zand. Ondanks aandringen van Dennis Raadtgever en Tjitte van de Buys bleef Wijnstra vooruit. Boogaard spurtte uiteindelijk naar de tweede plaats voor Van de Buys en Raadtgever die dus genoe gen moest nemen met de vierde plaats. Naast de dernyrace was er vrijdaga vond ook nog een wedstrijd voor de S/P-renners van Trimbelangen Midden-Zeeland. Dat werd een le vendige wedstrijd die uiteindelijk in het voordeel van Zeeuws-Vla ming Michel van Bunder uit Kloos- terzande werd beslecht. Michuel Verhagen uit Oss werd tweede en Jos Boot uit Zoutelande comple teerde met zijn derde plaats het erepodium. Vandaag wordt er opnieuw ge koerst in 's-Heer Arendskerke. Er staat onder meer een NK voor ID-renners op het programma. 1^ Jacob Wijnstra en Ferdinand Boogaard tonen zich uitstekende rennesr in de dernyrace. Ze wor den eerste en tweede in 's-Heer Arendskerke. MIDDELBURG - De ZLM Don Stads loop in Middelburg leverde giste ren twee Zeeuwse winnaars op. Dat was bijzonder, want nog niet eerder in de historie konden twee Zeeuwse winnaars worden gehul digd bij de Stadsloop. Sandra de Block uit Hulst versloeg niemand minder dan Irma Heeren en Mi chel Schrier overklaste Huub Maas in de wedstrijd over 7,5 kilometer. Meteen na de start ging Tim Pleij- te er als een speer vandoor, maar hij werd al snel in de kraag gevat- door Schrier en Huub Maas. Na de eerste ronde had Schrier de zege al bijna op zak, zeker toen Maas pro blemen kreeg met zijn enkel en dus moest afhaken Bij de vrouwen was het Sandra de Block die de strijd won, en dat nog wel voor Irma Heeren, die na een lange tijd weer aan een wed strijd in haar voormalige woon plaats deelnam. De Block realiseer de bij de vrouwen een tijd van 28 minuten en 30 seconden. Ze werd op 11 seconden gevolgd door Hee ren. Zij liet op haar beurt Anjolie Engels vier seconden achter zich. len en hebben daar binnen de ver eniging uitgebreid van gedachten over gewisseld. Als je over de schutting keek, was het daar niet anders. Daarop hebben de voorzit ters van beide clubs contact met el kaar opgenomen. We hadden ver wacht dat het wel wat weerstand zou geven, maar de gedachten wer den alleen maar positief ontvan gen." Van Gremberghe maakte zich sterk voor een goede organisatie structuur. „Ik vond dat het niet al leen kwantitatief, maar ook kwali tatief een verbetering moest ople veren. Dat maakt het voor trainers en leiders ook interessanter. Een stuurgroep geeft nu leiding aan de jeugdafdeling van JVAB en advi seert het hoofdbestuur van AZW en Axel met betrekking tot de jeugdopleiding. Trainers hebben onder leiding van Roy Hendriksen een opleiding gevolgd bij de KNVB. ieugdscheidsrechters heb ben een cursus gehad van Peter Scherpenisse. Zelf heb ik de elftal leiders een aantal trainingen gege ven. Er staat nu een groep van ze ventig trainers en leiders. Dat was nodig, omdat we een gezonde jeugdafdeling hebben willen neer zetten voor mensen uit twee vere nigingen met verschillende cultu ren. Ik moet iedereen een compli ment geven. Natuurlijk is er hier en daar wat ruis op de lijn geweest en hebben we probleempjes ge kend. De A-junioren waren heel mager bezet. Het is ook niet altijd makkelijk geweest bij de lagere jeugdelftallen. Ik heb steeds aan de mensen gevraagd: als er gejankt 'Ik heb steeds gevraagd: als er gejankt wordt, jank dan niet mee' wordt, jank dan niet mee. Ga naar mensen, die ermee belast zijn en probeer verbetering aan te breng en." Naar volgend seizoen toe heeft de technische commissie on der leiding van de nieuwe coördi nator Eric Rijckaert voor nieuwe teamsamenstellingen gezorgd. Alle standaardteams zijn volgens Van Gremberghe van trainers en lei ders met een voetbalverleden voor zien. „Wat er met spelers gebeurt die rijp zijn voor een eerste selec tie? Dat is natuurlijk een heikel punt. Er is afgesproken dat we niet aan eikaars spelers trekken. Maar helemaal afschermen kun je dat niet, want je kunt niemand ver plichten." Willy van Gremberghe: „Je moet mensen kunnen overtuigen dat het beter is om samen te werken." foto Camile Schelstraete foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63