Naudts heeft het nu Van Ouwerkerk slaagt in afvalrace JVAB begint langzaam 44 Zaterdag 30 mei 2009 Z Ruim een jaar geleden woog Boudewijn van Ouwerkerk nog 135 kilo. foto pzc Bevelander valt 53 kilo af en doet mee aan de Familieloop. -> door Koen de Vries wilhelminadorp - Het trainings schema dat beginnende hardlo pers naar de Familieloop begeleidt is niet voor iedereen geschikt. Bou dewijn van Ouwerkerk bijvoor beeld had meer nodig dan een voorbereiding van twaalf weken. Ruim een jaar geleden woog de 41-jarige inwoner van Wilhelmina- dorp nog 135 kilo. Maar met hulp van een 'personal trainer' staat ook hij op 20 juni op de Vlissing- se boulevard aan de start van de 10 kilometer. Meer dan vijftig kilo lichter en een stuk gezonder. Van Ouwerkerk heeft zijn meta morfose voor het grootste deel aan zichzelf te danken. Zonder zijn doorzettingsvermogen had hij het eerste sportieve doei dat hij zich stelde - meedoen aan de Familieloop - nooit gehaald. Maar hij heeft ook wat hulp gehad. Bij voorbeeld van Jaap Wiskerke, di recteur van Wiskerke Onions uit Kruiningen. Hij huurt Van Ouwer kerk regelmatig in als computerex pert en constateerde vorig jaar dat zijn werknemer wel erg dik werd. „Ik heb hem toen een abonne ment van een half jaar op een fit nesscentrum geschonken en de hulp van een personal trainer. Dat heeft duidelijk geholpen", zegt Wiskerke. „)e mond valt open als je hem nu ziet." Van- Ouwerkerk bevestigt dat. „Er waren mensen uit mijn vriendenkring die me straal voorbijliepen, omdat ze me een half jaar niet hadden gezien. Ze herkenden me alleen nog aan mijn stem." Walter Houtzager was die perso nal trainer. Onder zijn leiding viel Van Ouwerkerk een jaar lang per week gemiddeld één kilo af De nieuwe lichtgewicht voelt zich be ter dan ooit. „Misschien kun je wel zeggen dat ik aan mijn twee de jeugd begonnen ben", erkent hij. „Ik ben nu een poosje aan het hardlopen en ik maak enorme pro gressie. Vorig jaar kon ik amper een paar minuten hardlopen, nu legde ik in een training de tien ki lometer afin maar 52 minuten." Boudewijn van Ouwerkerk is vijftig kilo lichter en een stuk gezonder. De Familieloop is niet het eind doel van Van Ouwerkerk. Dit na jaar hoopt hij een halve marathon te doen en later zou hij ook wel een hele marathon willen lopen. Bij Wiskerke Onions, een bedrijf met 45 vaste werknemers, wil men Van Ouwerkerk tijdens de Fa milieloop eren en steunen door met hem mee te lopen. Inmiddels heeft een aantal werknemers zich voor de 10 kilometer ingeschre ven, onder wie de boekhouder. Ook andere betrokken zijn en thousiast, zoals de leverancier van de zakken en een computerpro grammeur uit Enschede. Direc teur Jaap Wiskerke doet ook mee, samen met zijn drie kinderen (Chayenne, Elze Sophie en Loren zo) en hun aanhang. Zij komen speciaal over uit Zwitserland. Binnen de familie ontspint zich inmiddels een concurrentiestrijd over wie het snelst zal zijn. De fa- vorietenrol ligt bij vader Jaap, hoe wel hij al 53 jaar oud is. In de ja ren 90 legde hij de marathon af in iets meer dan drie uur en vorig jaar deed hij over de Familieloop 45 minuten. Vrijwilligers - De organisatie van de PZC Familieloop is nog op zoek naar vrijwilligers. Opgeven kan via avael@zeelandnet.nl - Inschrijven en alle andere informatie op www.pzc.nl/familieloop Terneuzen-speler heeft al wat stormen moeten doorstaan. door Barry van der Hooft kemzeke - Niemand hoeft Erik-Jan Naudts te vertellen hoe hard het le ven soms kan zijn. De 25-jarige middenvelder van Terneuzen heeft al heel wat stormen moeten doorstaan, maar staat nog steeds met een lach in het leven. Dat Naudts overeind is gebleven heeft hij aan zichzelf te danken, maar ook aan zijn familie, vrienden en zijn vriendin Katrijn. „Zonder hun steun had mijn leven heel an ders gelopen." Samen met zijn vriendin is hij net verhuisd naar hun nieuwe onder komen in Kemzeke. Ze wonen dus in België. „Maar zie je dat hekje daar", wijst Naudts naar de achter kant van zijn riante tuin. „Precies daarachter ligt Nederland. Als ik België even beu ben, stap ik zo over het hek, ha ha." De uitbundige glimlach hoort bij hem, terwijl dat gezien zijn verle den niet eens zo heel logisch is. Als Naudts aan de keukentafel be gint te vertellen, lijkt hij af en toe even te moeten slikken. Hij praat over zijn jeugdjaren als voetballer en op de vraag of zijn ouders nu nog steeds komen kij ken, volgt een onverwacht ant woord. „Mijn moeder is gestorven toen ik elf was. Ze zou me 's och tends naar school brengen, liep naar de wc en zakte in elkaar. Ze had een hersenbloeding en was niet meer te redden." Hij blijft achter met zijn vader, die in de jaren daarna vanuit Sint lan steen naar Antwerpen verhuist. „Mijn vader hertrouwde en met mijn stiefmoeder kon ik het niet zo vinden. Ik voelde me niet pret tig bij de hele situatie. Toen ben ik bij mijn tante gaan wonen, de zus van mijn moeder. Ik heb een ster ke band met mijn familie. Zij heb ben me erdoorheen getrokken. Zonder mijn familie en ook mijn vriendin en vrienden had mijn le ven heel anders gelopen. Als je op zon jonge leeftijd zoiets mee maakt, lijkt het of je veel sneller volwassen wordt. Maar het is niet zo dat je ineens alles beter gaat doen. Ik was bijvoorbeeld geen stu dent. Maar ik heb nu wel een baan, een vriendin en een huis. Het gaat prima zo." Erik-Jan Naudts maakt vaak lange dagen in de industriële reiniging. „Dan moet ik om kwart over vier 's nachts mijn bed uit en rijd ik naar Gent. Vanaf ons kantoor daar, rijd ik dan met mijn collega's naar Luik. Ik ben 's avonds vaak pas na zes uur thuis. Soms is het zelfs ne gen uur. Dan werken we iets lan ger door, zodat we op vrijdag op tijd kunnen stoppen. Dat komt dan wel weer goed uit met de trai ningen in Terneuzen." Logistiek gezien is het niet echt lo- Samenwerking Axelse clubs heeft bewezen levensvatbaar te zijn. door Peter van Kouteren axel - Om het hoofd te kunnen bieden aan een teruglopende le dengroei en de daarmee gepaard gaande •problemen staken de voet balverenigingen Axel en AZVV eind vorig seizoen de koppen bij elkaar. De daaruit ontsproten Jeugd Voetbal Axel Breed (JVAB) kende kinderziektes, maar heeft in het eerste seizoen bewezen levens- Jeugd Voetbal Axel Breed - JVAB telt ruim 250 leden en negentien teams. JVAB wordt door de KNVB als vereniging niet erkend, maar gedoogd. jeugdspelers zijn daarom lid gebleven van AZW of Axel. Nieuwe leden worden om en om lid van Axel en AZW, tenzij ze erop staan iid te worden van één van deze dubs. De stuurgroep van JVAB bestaat uit Riny Dekker, Co van Meurs (beiden Axel), Jan den Doelder en Ronnie Verhelst (beiden AZW). De jeugd van JVAB speelt in een azuurblauw shirt, een witte broek en donkerblauwe kousen. vatbaar te zijn. Uit twee clubs met verschillende culturen is een orga nisatie op poten gezet, die door een stuurgroep wordt geleid. Waar vijf jaar geleden een voorge nomen fusie tussen beide clubs door leden werd weggestemd, kan volgens nauw betrokkenen een po sitieve balans van het eerste jaar worden opgemaakt. „Natuurlijk is er wat kleurverschil", blikt voorzit ter Jan Allewijn van AZW terug op de eerste ervaringen. „Tussen de besturen onderling zijn er best wel kritische noten geuit. Maar daar hebben de spelers niks van ge merkt." Problemen die zich heb ben voorgedaan, zijn volgens Wil ly van Gremberghe, initiatiefne mer van JVAB, vooral terug te voe ren op een gebrekkige communica tie. Van Gremberghe, oud-voorzit ter van Axel en na nauwe betrok kenheid bij de opstart van JVAB vooral met de pr belast, is tevre den over het eerste seizoen. „Er is een structuur opgesteld, die heel duidelijk is om mee te wer ken. Je moet mensen kunnen over tuigen dat het beter is om samen te werken. Mensen van Axel, die vroeger schoorvoetend naar AZW gingen, staan hier nu loten te verkopen", vertelt hij. „Anders om staan leden van AZW bij Axel frietjes te bakken. Het begint lang zaam een eenheid te worden. Het eerste jaar is boven verwachting goed verlopen." Dat is vooral te danken aan het feit dat het zakelijke aspect steeds meer terrein wint ten opzichte van de emotionele kanL „We za gen bij Axel in dat het steeds moei lijker werd om teams samen te stel- Erik-Jan Naudts is aan zijn zesde seizoen bezig bij Terneuzen. Maandag hoopt hij met de club promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. Erik-Jan Naudts: „Ik was een beetje de jojo van het team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62