Centrum Hulst beter toegankelijk toys Tevredenheid over proef verwijderen kauwgom Basiliek blijft in race voor 'mooiste kerk' KEBU SPOW® Zaterdag 30 mei 2009 29 Reclameuitstallingen niet langer obstakel voor gehandicapten. door Harold de Puysseleijr hulst - De binnenstad van Hulst is toegankelijker geworden voor mensen met een rolstoel, rollator ofkinderwagen. Die conclusie trekt zowel de ge meente als de stichting Gehandi captenbeleid. Vooral de verscherpte aandacht van de gemeente voor winkeliers die trottoirs barricaderen met recla meuitstallingen draagt bij aan de verbetering. Vorig jaar kondigde de gemeente aan strenger toe te gaan zien op na leving van de spelregels in de be leidsnota die daar in 2004 al voor in het leven werd geroepen. Hoe wel de voorschriften in die nota met name in het leven geroepen zijn voor de binnenstad van Hulst, gelden de regels ook voor alle an dere kernen in de gemeente. Trottoirs mogen niet zonder ver gunning van de gemeente ge bruikt worden voor uitstallingen. Maar ook fietsers vergeten nog wel eens dat de stoep in eerste instan tie bedoeld is om voetgangers, rol stoelgebruikers en mensen met een kinderwagen of rollator vrije doorgang te geven. Sinds begin dit jaar houdt de ge meente ook controles of iedereen zich aan de regels houdt. Tegen overtreders wordt opgetreden. Bekeuringen zijn volgens gemeen- |9g De verscherpte controle van de gemeente op al te uitbundige uit stallingen op de stoepen in de binnenstad van Hulst, begint zijn vruchten af te werpen. tewoordvoerster Micaëla van Bun der nog niet uitgedeeld. Wel zijn bij de controles wat zaken gecorri geerd die niet in overeenstemming met de regels waren. „Onze handhavers hebben de in druk dat alles nu redelijk goed op orde is", laat Van Bunder desge vraagd weten. Coördinator Etiënne Steijaert van de werkgroep Toegankelijkheid van de stichting Gehandicaptenbe leid in de gemeente Hulst kan dat gedeeltelijk onderschrijven. Volgens hem is de situatie vooral in de Gentsestraat aanzienlijk ver beterd voor mensen die zich per rollator, rolstoel of met de kinder wagen door de binnenstad bege ven. Toch is het centrum nog altijd niet optimaal toegankelijk voor de doel groep, stelt Steijaert verder vast. „Vooral de horeca houdt zich slecht aan de regels. Bij de terras sen van de café's komt het nog re gelmatig voor, dat er mensen op stoelen zitten ver buiten de toege stane lijn. Mensen in een rolstoel of een rollator kunnen dan abso luut niet passeren over het trot toir." Machine stoomt en borstelt kauwgom weg in Noordstraat. door Eugène Verstraeten terneuzen - In de Noordstraat in Terneuzen is gisteren een geslaag de proef gehouden met het verwij deren van kauwgom van de bestra ting. Een gespecialiseerd bedrijf kwam een apparaat demonstreren dat met behulp van stoom en bor stels het kleverige goedje los maakt en vervolgens met een hoge drukspuit het karwei af maakt. „De methode die vorige week werd getest werkte minder goed. Nu is alle kauwgom echt weg", zegt een enthousiaste Bram Stof fels van de ondernemerskoepel Coördinatie en Management. „Van alles wat we tot nu geprobeerd hebben ziet dit er erg professio neel uit", zegt wethouder Jaap Bos. „Ik ben tevreden over het re sultaat, maar ik wil wel weten welk prijskaartje er aan hangt." Het bedrijf gaat nu een offerte ma ken. Volgende week komt een an dere leverancier nog een apparaat demonstreren met een bevriezings methode. „Dat hebben we al eens geprobeerd, maar dit zou echt iets nieuws zijn", zegt Bos. „Dus laat hem maar komen, ik sta open voor alles." Met veel gesis stoomde en borstelde dit apparaat gisteren de kauwgomplakken van de bestrating in de Terneuzense Noordstraat, proef waren positief. De meningen over deze foto Camile Schelstraete nr Op Zep Middelburg de A58 Dit wordt het feest|oa koB se donsen, van Zep Middelburg! k-n efen en kerst <>Pen :Mbolon. To"aan kerst openen maandelijks", euwe attracties, winkels, horeca en spori- vooriieningen. sporten, eten en leukste belevenissen van Zeeland. Zep Middelburg l>9» aan de 458 afslag Middelburg. Meer info ops 0897 214067 Actie GeenStijl brengt finaleplaats kerk Hulst toch niet in gevaar. door Harold de Puysseleijr hulst - De basiliek van Hulst is nog steeds in de race voor de uit verkiezing tot mooiste kerk van Nederland in de wedstrijd van het NCRV-radioprogramma Plaza. Eigenlijk eindigde de Hulster kerk met zeven procent van de stem men op de vierde plaats en viel daarmee net buiten de finale. De Bantsiliek uit Bant in de Flevopol- der kreeg 47 procent van de stem men; de basiliek in Oudenbosch en de Sint Viktorkerk in Obdam haalden tien procent. De NCRV is zich er van bewust dat de uitslag van de publieksver- kiezing van de mooiste drie ker ken sterk is beïnvloed door de re dactie van weblog GeenStijl. GeenStijl is tegenstander van inter netverkiezingen en wil aantonen hoe onbetrouwbaar diè zijn. De re dactie riep daarom op massaal te stemmen op de Bantsiliek, wat ook gebeurde. „We vonden dat toch een beetje zuur en hebben daarom besloten de top drie uit te breiden met een extra kandidaat", aldus een woord voerder van het radioprogramma. „Dat is de basiliek van Hulst ge worden." Hulstenaar Jo Everaert glundert als hij hoort dat de basiliek nog steeds kans maakt. Hij is blij met de beslissing van de NCRV en noemt de actie van de weblog om de uitslag te beïnvloeden 'geen stijl'. Een vakjury beslist nu welke kerk met de titel aan de haal gaat. De winnaar wordt morgen kort na de klok van 8.00 uur bekend gemaakt in Plaza op Radio 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57