Zeeland met cd kinderliedjes de uitersten Poging PvdA en CDA Hulst iets te doen voor kernen mislukt Met ingang van 2 juni verhuizen wij van de Axelsestraat 14 naar Axelsestraat 52b Groepspraktijk - Fysio - Manuele Therapie van Doeselaar in Terneuzen. Telefoon 0115-648505 DOUCHEWANDEN bas+mar de jager Fractieassistent PvdA stapt op Scooter botst op kar met kramen Verkeerde kieslijsten Hulst en Terneuzen Zaterdag 30 mei 2009 27 Gemeenteraad kiest voor reservering half miljoen voor rotondes. door Harold de Puysseleijr HULST - Een poging van PvdA en CDA in de gemeenteraad om een deel van het overschot op de jaarre kening 2008 van de gemeente Hulst nu alvast te parkeren voor al lerlei voorzieningen in de dorpen is afgelopen donderdagavond door de andere gemeenteraadsfracties van tafel geveegd. PvdA en CDA waren het niet eens met het- voorstel van het college van burgemeester en wethouders om een half miljoen euro van het rekeningoverschot opzij te zetten voor de geplande aanleg van twee rotondes en een ontsluitingsweg in de omgeving van het Morrester- rein en bedrijventerrein Hogeweg. Beide fracties pleitteh er voor om 261.000 euro van dat geld te gebrui ken voor de kernen. Ze wilden ruimere openstellingstijden van het zwembad in Kloosterzande, extra geld voor de instandhouding De gemeenteraad van Hulst re serveert een half miljoen van het rekeningoverschot 2008 voor de aanleg van rotondes. Dat is afge lopen donderdagavond besloten. van de bibliotheek in Vogelwaarde en een aanzet geven voor de bouw van een nieuw dorpshuis in die plaats. Ook voor de aanpassing van de andere dorps- en wijkhui zen wilden de twee partijen geld opzij zetten, evenals middelen voor de realisatie van voetbalplein tjes in de diverse dorpen. Voor de ondersteuning van vrijwilligers en de verenigingen in de gemeente wilden ze ook een deel van het overschot gebruiken. De andere fracties in de raad noemden het amendement op de jaarrekening 'sympathiek', maar kozen toch de kant van het college van burge meester en wethouders. „We kun nen het geld nu eenmaal maar één keer uitgeven", motiveerde Luc Mangnus (Groot Hontenisse) het standpunt van zijn fraaie. „Die ro tondes en de ontsluitingsweg zijn belangrijk om Hulst een nieuwe economische impuls te geven." Ook Progressief Hulst was die me ning toegedaan. Annelies Hegger constateerde namens die fractie verder, dat PvdA en CDA het inci dentele overschot in wilden zetten voor projecten met structurele kos ten. Het verweer van Ron de Kort (PvdA) dat de reservering van het kwart miljoen voor de dorpen slechts bedoeld was als eerste aan zet, veranderde daar niets aan. MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 zijn weinig karakteristieke stem en de akoestische gitaar liedjes wat te weinig 'schwung' mee. Een riedel tje op een elektrische gitaar en vo cale uithalen (Beestenboel) geven een nummer direct wat extra's. Mogen Damens zang- en speelstijl niet bijzonder mooi of apart zijn, zijn tekenstijl is dat wel. De hoes van 'Lente in je bol' brengt oude hippies direct terug in de jaren zes tig. Misschien moet Damen zijn ta lent meer op illustreren richten. Tijl Damen maakt cd en hoopt op tournee 'Lente in je bol' 'Lente in je bol' is de eerste (kinder)cd van Tijl Damen uit Breskens. Het in eigen beheer uitgebrachte album is voor 7,50 euro te koop bij vijf winkels in de regio: C1000, Breskens; Music Store, Oostburg; Keurslager Willemsen, IJzendijke; Boekhandel Ultee, Sluis; Muziekwinkel Sonora Ter- neuzen. Ofte bestellen via www.tijldamen.nl. - Om zijn liedjes en muziek onder de aandacht te brengen, treedt Damen vanmiddag op tijdens de Feestunarkt in Oostburg. Hij hoopt verder op te treden op locaties als het Slijkstraatje in Groede en tijdens festiviteiten als Dolle Woensdagen/Visserijfeesten en allerhande markten en braderieën. bas+mar de jager tonen u graag hun uitersten, van uiterst strakke en tijdloze interlübke-kastencollectie (binnen) tot uiterst frivole, kleurrijke collectie buiten- meubilair van moroso (buiten), u bent welkom voor een inspirerende ontdekkingstocht. kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl SLUIS - Sjaak Verhage heeft zijn werkzaamheden als fractieassis tent voor de Sluise PvdA-fractie neergelegd. Verhage kon het assis tentschap niet meer combineren met zijn baan en wilde 'geen half werk leveren', meldde hij zijn par tij onlangs. De PvdA benoemt geen nieuwe fractieassistent. MIDDELBURG - Een 19-jarige Middel burgse scooterrijder, zonder certifi caat, knalde donderdagnacht tegen een kar met marktkramen op de Markt in zijn woonplaats. Hij ging er lopend vandoor, maar werd op de Helm aangehouden en be keurd. De jongeman was eerder op de Roozenburglaan achter een poli tieauto aangereden met zijn helm half op z'n hoofd en een wheelie makend. Op de Dam kwam hij opnieuw de politie tegen en reed weg. Op de Markt ontweek hij weer de politie, maar knalde vervolgens achterom kijkend tegen de kar met marktkra men. De Middelburger kreeg vier bekeu ringen. door Harold de Puysseleijr HULST - Door een fout van TNT zijn in sommige delen van de ge meente Hulst de verkeerde kandi datenlijsten voor de Europese ver kiezingen van donderdag 4 juni be zorgd. Inwoners daar hebben de kandidatenlijst van de gemeente Terneuzen gekregen. Omgekeerd zijn in delen van die gemeente lijs ten van de gemeente Hulst ver spreid. De kandidatenlijsten zijn identiek, maar op de achterkant van het papier staan de stembu reaus en andere voor de gemeente specifieke informatie vermeld. In woners van de gemeente Hulst die een verkeerde lijst hebben ontvan gen, kunnen als ze willen een cor recte lijst opvragen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Hulst via 0114-389355. Ook inwo ners van de gemeente Terneuzen die de goede lijst willen, kunnen daarvoor terecht bij de gemeente. Tijl Damen is 24 en knippert met zijn ogen als de term 'flower power' valt. Maar de sprookjesachtige hoes in felle kleuren - met zelfportret en onderwerpen uit de dertien liedjes - die Tijl tekende voor de hoes van zijn eerste cd Lente in je bol had niet misstaan tussen Picknick (Boudewijn de Groot), Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band (Beatles) en Their Satanic Majesties Request (Rolling Stones).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55