Zeeland Groenlicht brede school in Oostburg Tijl Damen debuteert Volksfeesten krijgen toch geen subsidie KRANEN MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Taart Inbrekers aangehouden PZC bezorgers.nl Grenadierweg 17 Mae mee* pu&zelö, Hoe mee* a*eugd www.lekkerpuzzelen.nl en door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Organisatoren van dorps- en wijkfeesten in de ge meente Terneuzen krijgen toch niet de mogelijkheid om eenmalig een beroep te doen op de gemeen te voor een financiële bijdrage. Een voorstel van Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen) en Pim Broekhuysen (eigen lijst) is door de gemeenteraad afgewezen. Vol gens beide fracties hebben organi satoren van volksfeesten, zoals de Havendagen, het vanwege de eco nomische crisis steeds moeilijker om sponsors te vinden voor hun activiteiten. Van Boom en Broek huysen wilden de mogelijkheid scheppen om eenmalig een ge meentelijke subsidie te kunnen be machtigen. De overige fracties von den het wel een 'sympathiek' idee, maar daar bleef het bij. „Er zijn al verzoeken van organisaties afgewe zen. Als we nu wel akkoord gaan krijg je de situatie dat enkele orga nisaties van feesten bevoordeeld worden. Dan ontstaan er scheve verhoudingen", vertolkte Anja Dijkhuis-Dieleman (CDA) de ge voelens van de gemeenteraad. „Men moet niet bij de eerste de beste tegenslag verwachten dat de gemeente bij springt", betoogde Jerry Pladdet (SGP). „In deze tijd moet iedereen de broekriem aan halen. Ze moeten creatiever om gaan met het geld dat ze hebben." ALMANAK 26 I Zaterdag 30 mei 2009 Z Grote meerderheid kissebissende raad vóór investering Woongoed. door René Hoonhorst SLUIS - Oostburg krijgt een brede school. Een, uiteindelijk, grote meerderheid in de Sluise gemeen teraad gaf donderdag een half uur tje voor middernacht groen licht voor een door corporatie Woon goed te bouwen multifunctioneel gebouw. Gemeentebelangen zette aanvanke lijk in op de bouw van een kleine re brede school, waar alleen de Sint Bavo in hoefde te trekken. Openbare basisschool De Beren burcht kon zo lang in haar eigen gebouw blijven tot de bevolkings- krimp zo ver is gevorderd dat bei de scholen in het nu te bouwen pand passen. Toen er geen meeer- derheid voor dat standpunt bleek te vinden, mede omdat de partij niet kon aangeven welke bespa ring haar idee opleverde, stemde Gemeentebelangen doodleuk voor het voorstel. Alleen Chris van de Vijver (Libe raal Sluis) en Hans Meijer en Peter Loonen (net als voorstemmer [o- han Kesteloo van Helder Zeeuws) bleven zich tegen de bouw van de brede school verzetten. Vooral Loo nen kreeg kritiek, omdat hij als hoofd van de Openbare School voor Basisonderwijs de bouw van De tegenstanders, onder wie Loo nen, van de brede school in Oost burg, stemmen ook tegen de bre de school Breskens, waarschuw de wethouder Ben Hennekam. ZEEUWS Het was feest, dus moest er taart zijn bij het IJzendijkse gezin. Om dat het feest op zondag was, werd net over de grens gebak besteld. De moeder van de vrouw die taart bestelde, belde een tijdje geleden in grote wanhoop de politie dat haar auto was gestolen. Onderzoek van de Hermandad wees snel uit dat de helster het vehikel zelf bij de zijn eigen brede school in Bres- kens-.op het spel zette. Woongoed koppelde haar investering in de Oostburgse brede school tenslotte al eerder aan de bouw van een ge lijkaardige voorziening in Bres kens. „Ik zit als belangenbehartiger voor de burgers in de gemeente raad. Als bestuurder kan ik het niet maken om voor een tien mil joen euro te duur plan te kiezen", betoogde Loonen na afloop van de vergadering. De discussie over de brede school mondde wederom uit in veel on derling gekissebis. Vorig jaar stem de de meerderheid in de raad nog tegen een nieuwe brede school, omdat vernieuwbouw van de scho len de nood voldoende zou leni gen. Nu waren de meeste partijen er van overtuigd dat ook kinderop vang, peuterspeelzaal, bibliotheek en al dan niet onderwijs onder steunende diensten een nieuw ge bouw goed kunnen gebruiken. Ook omdat het hart van Oostburg er met het nieuwe centrum een voorziening van formaat bij krijgt. Het CDA bijvoorbeeld, dik een half jaar geleden nog mordicus te gen, vindt dat Sluis zich zelf in de vingers snijdt als zij het genereuze bod van Woongoed, dat vijftien miljoen in het Oostburgse cen trum steekt, afwijst. De tegenstanders denken echter dat de gemeente zich in de luren laat leggen door de corporatie. Die, vrezen Helder Zeeuws en Li beraal Sluis, schenkt met de ene hand miljoenen om vervolgens met de andere hand hoge huurprij zen voor vermoedelijk leegstaande lokalen binnen te rijven. TERNEUZEN - Een 28-jarige dakloze wordt verdacht van elf woningin braken in West-Zeeuws-Vlaande- ren. De inbraken zijn begin dit jaar gepleegd. De dakloze is aange houden in Rotterdam. Ook een 37-jarige man uit Axel is gearres teerd in verband met zijn mogelij ke betrokkenheid bij een inbraak en wel in Aardenburg. Hij wordt ook verdacht van heling. De Axe laar meldde zich zelfbij de politie na een uitzending van Opsporing Verzocht. Tipredactie@pzc.nl plaatselijke supermarkt achterliet en naar huis was gelopen. Dochterlief bleek een appeltje dat niet ver van de boom was geval len. Want toen ze het gebak ging ophalen, was de bakkerij gesloten. Bij thuiskomst kreeg ze een tele foontje. Wanneer ze haar taarten eindelijk kwam ophalen? Van die andere bakker van Watervliet. Hij maakte afgelopen najaar al enige furore met de Liedpieten. Bressiaander Tijl Damen doet het nu zonder schmink of bandleden. Zijn eerste solo-album Lente in je bol ligt in de winkel. door René Hoonhorst Tijl Damen sluit niet uit dat hij af en toe weer voor de klas staat op ba sisscholen in Zeeuws- Vlaanderen. Maar schooldirecteuren moeten de ko mende maanden zijn deurtje even voorbijgaan, omdat Bressiaander Tijl zich richt op een carrière als zanger en liedjesschrijver. Damen bekende een halfjaar gele den al dat hij van zijn hobby graag zijn beroep zou maken. Hij heeft een professionele carrière nog niet van zich afgezet. Uit zijn schulp kruipend, zegt Damen (24): „Je moet durven dromen." Ook in zijn liedjes droomt Damen er op los. Hij schrijft zijn songs voor een breed publiek, maar richt zich vooral op kinderen. Hij duikt hun droom- en gevoelswereld in en laat ze weten dat fantaseren mag. In Damens liedjes wil een prinses een vogel zijn, gaat een lepel op va kantie en wordt een dromedaris een kameel nadat hij op zijn rug valt en er een tweede bult bij krijgt. Damen fantaseert en associeert er op los. Hij had na een aantal we ken schrijven bijna genoeg materi aal voor een dubbel-cd. Maar als je nog geen publiek veroverd hebt, moet je niet beginnen met over voeren, weet Tijl. Hij bekeek de oogst aan liedjes en merkte dat hij er nogal wat over de lente had ge schreven. Lente in je bol, Lente kriebels, Lente is mijn Lievelings seizoen. Aangevuld met vrolijke dieren-, strand- en vakantieliedjes maakte dat een vrolijk stemmend album, dacht Damen en besloot het uit te brengen. In eigen beheer, want hij maakte de cd helemaal alleen, met slechts wat hulp van de computer. Nu zijn boreling Lente in je bol er eindelijk is, wil Tijl haar ook laten zien en vooral laten horen. Hij hoopt binnenkort met zijn gitaar een aantal West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen binnen te stappen om telkens enkele liedjes te laten horen aan wat klassen in de onder bouw en wat promotiemateriaal achter te laten. Met als doel weer wat cd's te verkopen. Optredens op markten, braderie ën, feesten en partijen moeten zijn publiek nog aanmerkelijk uit breiden. Damen staat vanmiddag op de Oostburgse Markt tijdens de Feestmarkt. Hij gaat er vanuit deze zomer ook op De Dolle Woensda gen en de Visserijfeesten in zijn woonplaats op te treden. Organisa toren van dorpsfeesten, lokale eve nementen, braderieën en markten kunnen hem immer boeken via zijn site www.tijldamen.nl. Op die site kunnen ze hem ook horen en zien, want er is een clip op te vin den. Damen weet dat hij ook zingend onderwijzer blijft. Hoewel kinde ren om zijn liedjes moeten kun nen lachen, moeten ze er ook wat van opsteken. Dus krijgen ze de boodschap mee dat ze kunnen zijn, wie ze willen zijn en dat ze al tijd moeten blijven geloven in zich zelf De teksten zijn verpakt in vro lijke wijsjes, maar vaak spaarzaam van muziek voorzien. Soms geven bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54