Zeeland PZC 25 Terneuzen ontziet de inwoners Zeemeeuw heeft weer strand voor badgasten It ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 33 25% KORTING m m m u m Opening dag van de bouw Zaterdag 30 mei 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Tijl Damen maakt debuut met cd met kinderliedjes SGP-voorlichter uit Colijnsplaat al 25 jaar actiefin de Kamer 'Tekort wegwerken door slimmer omgaan met kredieten'. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil de dreigende financiële problemen niet afwentelen op de inwoners. De onroerendezaakbe- lasting (ozb) gaat volgend jaar met niet meer dan drie procent trend matig omhoog. Daar staat tegen over dat de reinigingsrechten in 2010 niet stijgen. Dat levert iedere inwoner volgens wethouder Co van Schaik (financiën) een voor deeltje van tien euro op. De secre tarieleges, bijvoorbeeld voor een rijbewijs of paspoort, worden met tien procent verhoogd. Daarmee blijft Terneuzen overigens nog op het Zeeuwse gemiddelde. Omdat het Rijk beknibbelt op de algemene uitkering krijgt Terneu zen dit jaar ineens een miljoen minder. „Door de begroting nog eens helemaal door te vlooien heb ben we dat miljoen er deels uit ge haald, maar er is nog altijd een te kort van 225.000 euro", schetst Van Schaik de situatie. „En dan be gin je in 2910 aan een moeilijke operatie." Aanvankelijk dreigde een tekort van drie miljoen euro. De verwachting is dat door de kre dietcrisis de geplande investerin gen in wegen, rioleringen en ande re projecten zo'n tien procent goedkoper zullen uitvallen. De ra mingen worden daarom aange past. „Dat geeft ons behoorlijk wat lucht", maar niet genoeg", zegt Van Schaik. Hoewel er al een be hoorlijke efficiencyslag is gemaakt De gemeente Terneuzen kijkt vol- gend jaar aan tegen een begro tingstekort van 419.000 euro. De gemeente wil de problemen niet op de inwoners afwentelen. in de gemeentelijke organisatie wordt er nog 0,6 procent op de to tale loonsom van 30 miljoen euro bezuinigd. Dat levert 250.ooo,euro op. „Verder worden alle gesubsidi eerde instellingen op de nullijn ge zet,omdat we verwachten dat hun kosten niet zullen stijgen." B en W willen tenslotte jaarlijks een be drag van een half miljoen uit de al gemene reserve bijpassen. Daar zit tien miljoen in, dus die kan wel een stootje hebben. Maar dan nog blijft er voor volgend jaar een te kort van 419.000 euro over, zo blijkt uit de Perspectievennota 2010-2013. In 2012 loopt het tekort al op tot ruim 1,6 miljoen euro. Het college wil nu eerst de meicir culaire van het Rijk afwachten al vorens verdere maatregelen te ne men. Ook gaat Van Schaik de ge meenteraad vragen om mee te denken. „We zijn de enige gemeente in Ne derland die geen rioolrecht heft. Als we dat zouden doen en 50 eu ro per aansluiting vragen, dan har ken we 1.250.000 euro binnen. Dan hebben we absoluut geen fi nanciële problemen meer. Maar dat doen we niet. De problemen afwentelen op de burger vinden we te gemakkelijk." Achtduizend kuub zand geven pootje- en zonnebaders de ruimte. cadzand-bad - Uitbater Iannis van de Voorde van strandpavil joen De Zeemeeuw is een tevre den man. Badgasten hebben deze pinksterdagen weer genoeg ruimte om lekker te zonnebaden. Van de Voorde trok begin april aan de bel, omdat het er naar uit zag dat mensen bij hoogwater nau welijks het strand op zouden kun nen. Zonaanbidders, zwemmers en pootjebaders zouden deze zo mer bij hoogwater van het, niet aanwezige, strand worden gejaagd. De blauwe vlag voor het stuk strand tussen het uitwateringska naal in Cadzand-Bad en de grens met het Zwin zou De Zeemeeuw ook wel op haar buik kunnen schrijven volgend jaar. Overleg met Rijkswaterstaat en Waterschap Zeeuws-Vlaanderen leidde er toe dat de afgelopen twee weken achtduizend kuub zand uit de Zwingeul op het meest zuidelijke strand van Neder land is aangebracht. Van de Voor de: „Ook bij hoogwater ligt er nu nog een strook van zo'n twintig meter strand voor mijn paviljoen. Dat geeft zonnebaders genoeg ruimte en mijn strandhokjes staan veilig." Rijkswaterstaat beloofde Van de Voorde extra zand te stor ten als het strand voor het eind van de zomer weer afkalft. Paviljoenhouder Jannis van de Voorde is zeer tevreden dat Rijkswaterstaat en het waterschap vóór Pinksteren een mooi strand voor De Zeemeeuw heb ben 'neergelegd'. Vóór de strandhokjes bij het paviljoen blijft bij hoogwater nog zo'n twintig meter strand over voor zonnebaders. foto Wim Kooyman W intratuin Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en vrijdag koopavond. OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar B exclusief bij Dominicus Wesfkapelle B verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de aclievoorwaarden GROEDE - Gedeputeerde Harry van Waveren verricht zaterdag 6 juni bij de N.H. Kerk in Groede de ope ning van de Dag van de Bouw. De openingshandeling vindt om streeks 10.00 uur plaats; honder den ballonnen kleuren vervolgens de lucht rond de prachtige kerkto ren. Daarna zijn elf bouwlocaties in de hele provincie toegankelijk voor het publiek. Aannemers bie den bezoekers de kans een kijkje te nemen achter de bouwhekken. De dag duurt tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53