Ontkennen Holocaust blijft taboe CBR onder verscherpt toezicht PIANO'S Scholen moeten reserves aanspreken GA TIJDENS HET LANGE WEEKEND EENS LANGUIT OP DE BANK LIGGEN. morres Maastunnel gaat zes weken dicht lotsing legt treinverkeer lam ACUSTICA 'Leger heeft nog clusterbommen' 1- Zaterdag 30 mei 2009 Morres is het hele pinksterweekend open. Hoe meer je koopt, hoe meer korting je krijgt. Kom met pinksteren of tweede pinksterdag langs bij Morres Wonen. Ontdek er onze comfortabele banken, zitmeubelen en de rest van ons uitgebreide meubel- en woonaccessoire-assortiment. Hoe meer je koopt, hoe meer korting je krijgt - tot liefst 25% op de héle collectie. Kijk voor onze actievoorwaarden of onze uitgebreide webshop op morres.com WON Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) ALLE ZONDAGEN OPEN industrieterrein Tof-Morres, Industrieweg 2, 4561 GH Holst. TeL 0114-388 388. Mail', 'mfo@morres.nl. Aiie dagen open van. 10 tót 18 mir. otterdam - De Maastunnelbuis Rotterdam is deze zomer zes «ken dicht in noord-zuidelijke chting. De ventilatiekanalen krij- en een schoonmaakbeurt. De je- en afvoerwegen aan de zuid- ant worden tevens aangepakt en estroomlijnd. lemeentewerken begint woens- ag met een van de wegen. Op zondagavond 12 juli gaat de tunnel buis vanuit noordelijke richting dicht, zei een woordvoerster giste ren. De buis vanuit het zuiden blijft open, behalve voor vrachtwagens en bussen hoger dan 3,60 meter. De voetgangers- en fietserstunnels blijven ongemoeid. Maandag 24 au gustus moet alles klaar zijn. wolle - De botsing van een goe- erentrein en een personentrein isterochtend op het station Zwol- heeft het treinverkeer in de wij- e omgeving urenlang ontregeld, én passagier raakte lichtgewond >en zij na de aanrijding een raam m de trein insloeg, ie treinen zijn op een wissel met e zijkanten tegen elkaar aangeko- ïen. Van beide treinen ontspoor- en wagons en sneuvelden ruiten. NS-Reizigers ving de 39 passagiers op die in de personentrein zaten. „We reden net het station uit, hoorden opeens gerammel en voel den schokken. Er was geen pa niek", zegt een passagier. ProRail heeft direct na de botsing alle stroom van de bovenleidingen ge haald. Daardoor werd het treinver keer in en om Zwolle lamgelegd. De overlast duurt waarschijnlijk tot en met morgen. PETER AN STRAATEN Bureau zou ernstig tekort schieten bij aanpak drankrijders. den haag - Verkeersminister Ca- miel Eurlings plaatst het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) onder verscherpt toezicht. Eén van de drie directieleden, R.A. van Walree, treedt daarom met on middellijke ingang terug. Eurlings accepteert niet dat het CBR in 250 gevallen heeft ver zuimd om door de politie betrapte automobilisten naar een alcohol cursus te sturen. Bovendien is het CBR slordig om gegaan met 262 dossiers van auto mobilisten van wie moest worden vastgesteld of hun rijbewijs we gens drank- of druggebruik voor goed moest worden ingenomen. In twaalf van die gevallen is het onderzoek ten onrechte stopgezet. Dat blijkt uit een gisteren open baar gemaakt onderzoek in op dracht van de minister. Aanleiding was een brandbrief van de ondernemingsraad van het CBR, in februari. Die stelde onder meer dat het een chaos is bij het CBR, dat vijfdui zend medische dossiers zouden zijn zoekgeraakt en dat meer dan duizend onderzoeken naar het in vorderen van rijbewijzen van 'alco- mobilisten' niet zouden zijn uitge voerd. De minister van Verkeer en Water staat constateert nu dat die be schuldigingen overtrokken zijn ge weest. Eurlings vindt niet dat er sprake is van een chaos. De bewindsman wijst erop dat vo rig jaar maatregelen zijn genomen naar aanleiding van eerdere proble men met lange afhandelingstermij nen. Volgens de raad van toezicht van het CBR zijn de prestaties verbe terd, maar moet het nog beter. De directie is woedend op de on dernemingsraad en liet dat giste ren in een brief aan het personeel doorklinken. H&BBBN VVlNIET OOIF SEAty lerrrtEftAt^ Of P/TT" An DEi^S Voor 'n advies op maat genève - Het Nederlandse leger be schikt nog altijd over 26 miljoen stuks munitie die onderdeel zijn van clusterbommen, hoewel ons land een verdrag heeft onderte kend voor het uitbannen van deze omstreden explosieven. Dat zeg gen de organisaties Human Rights Watch en Landmine Action. Een clusterbom bevat honderden kleine bommetjes die exploderen zodra zij de grond raken'. Begin de cember tekende minister Maxime Verhagen namens Nederland een verdrag dat zo'n honderd landen verplicht hun voorraad clustermu nitie te vernietigen. De poging van Mark Rutte om de vrijheid van meningsuiting te verruimen valt slecht, ook binnen zijn eigen partij. Ontkenning van de Holocaust moet strafbaar blijven, vindt hij nu zelf ook. door Joep Trommelen VVD-verkiezingspos- ters voor de Europese verkiezingen zijn woensdagnacht in Utrecht beklad met hakenkruisen. Het is een reactie op het voorstel van WD-leider Mark Rutte om ontkenning van de Holocaust niet in ale gevallen meer strafbaar te laten zijn, meent Wouter Kolff, bestuursvoorzitter van de WD in Utrecht. „Het is een schandalige en onac ceptabele actie", aldus Kolff Een li berale plakploeg is gisteren onmid dellijk op stap gegaan om nieuwe posters over het bekladde exem plaar te plakken. Rutte kwam. e.e; Jet de/e week mëteen plan om de vrijheid van meningsuiting uit te breiden. Het ontkennen'van de Holocaust zou daardoor in sommige gevallen niet meer strafbaar kunnen zijn. De liberalen willen mensen die het vrije woord bedreigen daaren tegen zwaarder straffen. De WD-leider zit inmiddels flink in zijn maag met de felle reacties uit zijn achterban. Prominente par tijleden als Hans Wiegel en Hans van Baaien keerden zich gisteren openlijk tegen hem. Ook buiten de eigen gelederen klinkt felle kritiek. Premier Jan Peter Balkenende noemde Ruttes voorstel gisteren 'onbegrijpelijk' en 'beneden peil'. „Alleen al het denken hierover is echt onverstan dig. Het ontkennen van de Holo caust is een vreselijk iets. Dat moe ten we gewoon niet doen. Het is niet voor niets strafbaar gesteld", zei hij tijdens zijn wekelijkse pers conferentie. Hij wees erop hoe ge voelig misdaden uit de Tweede Wereldoorlog liggen in de samen leving. De WD-lijsttrekker voor de Europese verkiezingen van 4 juni, Van Baaien, is het met zijn partijleider eens dat de vrijheid van meningsuiting verruimd moet worden. „Maar ik zal er in mijn partij alles aan doen om ontken ning van de Holocaust strafbaar te laten blijven", zegt hij. Rutte noemt de ophef'vervelend' en stelt dat zijn voorstel om de vrij heid van meningsuiting te verrui men verkeerd wordt uitgelegd. Rutte zegt nu ontkenning van de Holocaust niet uitjret Wetboek van Strafrecht te willen schrap pen. Hij stelt vooral op te willen komen voor cartoonisten en co lumnisten die zich bedreigd weten door radicale moslims. Een gevolg daarvan is dat ontkenning van de Holocaust voortaan mag, rede neert hij, zolang een persoon daar mee niet aanzet tot haat. „Het is aan de rechter om dit te be oordelen", zei hij gisteren voor Ra dio 1. Overheid trekt zelf geen geld uit voor hogere salarissen leraren. den haag - Onderwijsinstellingen en politiekorpsen moeten zelf ruimte vinden om de nieuwe ho gere salarissen van de agenten en leraren te betalen. Het kabinet heeft besloten om de afgesloten dure ambtenaren-cao's ongemoeid te laten, maar er geen extra geld voor uit te trekken. Dat staat in de Voorjaarsnota die het kabinet gisteren naar de Twee de Kamer heeft gestuurd. Volgens minister Wouter Bos (Fi nanciën) kunnen het onderwijs en de politie de hogere salarissen prima betalen, zonder dat de kwa liteit van de diensten wordt aange tast. Zo hebben politiekorpsen voldoen de eigen vermogen om de loons verhogingen van agenten te beta len, aldus minister Bos. Het kabinet bekijkt of ook de on derwijsinstellingen grote reserves achter de hand hebben. Die kunnen volgens de minister van Financiën ingezet worden om de lonen van de leraren te betalen. Daarnaast onderzoekt het kabinet of het mogelijk is dat scholen die de salarisstijging nu niet kunnen betalen, goedkoop geld kunnen le nen bij de overheid. Het kabinet heeft de geplande ov-jaarkaart voor zestienjarige en zeventienjarige mbo'ers geschrapt. Dat geld van gratis reizen is nodig voor onderwijs. Het aantal leerlingen en studenten in ons land stijgt veel harder dan was geraamd, omdat jongeren door de belabberde arbeidsmarkt langer op school blijven zitten, zo komt naar voren in de Voorjaars nota.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4