Mentsjov behoudt roze trui PZC 41 Elia springt over lat van bondscoach Johan Boskamp 42 en 43 44 Zaterdag 30 mei 2009 Atlete Laurien Hoos zet in Hulst volgende stap richting herstel Van Ouwerkerk is in een jaar tijd 53 kilo kwijtgeraakt Tip? sport@pzc.nl Danilo di Luca houdt Denis Mentsjov achter zich en komt daardoor in het algemeen klassement weer een paar seconden dichter bij de klassementsleider. foto Alessandro Trovati/AP Leider in Giro levert op de Vesuvius wel weer paar tellen in. door Edward Swier DEN HAAC/VESUVIUS - Elke dag komt Rome een stukje dichterbij, elke dag ook wordt de voorsprong van Denis Mentsjov op zijn naaste belager Danilo di Luca een beetje kleiner. De Ronde van Italië is, twee dagen voor het einde, zo doende nog steeds niet beslist. De 33-jarige Di Luca, ogenschijn lijk onvermoeibaar, probeerde de twee jaar jongere Rabo-kopman op de Vesuvius enkele malen tever geefs te lossen. Dankzij een sterker spurtje sprokkelde Di Luca op de eindstreep nog wel acht bonifica tieseconden. Het tweetal begint het slotweek- einde van de Giro met een onder linge marge van slechts achttien tellen. Mentsjov mag zich dan ook nog niet zeker van het roze wa nen. „Eén lekke band en het is een heel ander verhaal", beseft ook Ra- bo-ploegleider Adri van Houwelin- gen. Carlos Sastre deed gisteren een ul tieme poging ook nog het podium te beklimmen. De Spanjaard, de laatste Tourwinnaar, boekte op de zeer recent opnieuw geasfalteerde weg op de vulkaan weliswaar zijn tweede etappezege van deze Ron de van Italië, maar wist nauwelijks tijd terug te winnen op Fra'nco Pel- lizotti. De huidige nummer drie van het klassement kon met hulp van ploegmaat Ivan Basso de scha de tot 2i tellen beperken. Terwijl het gevecht om de derde plaats de meeste aandacht opeiste, was reikhalzend uitgekeken naar de strijd om de hoofdprijs. Di Lu ca had de klim op de Vesuvius, vijf tig jaar na een overwinning van Charly Gaul aldaar, bedacht om Mentsjov aan het wankelen te brengen. „Het zal waarschijnlijk mijn laatste kans zijn en ik denk dat de klim me beter ligt dan Mentsjov", sprak de Girowinnaar van 2007 zichzelf moed in. Tot vijf keer toe trachtte de LPR- kopman, tot hij letterlijk scheel keek, de Rus te lossen. Mentsjov gaf ook nu echter tot op de streep geen krimp. Omdat Di Luca nu eenmaal explosiever is, won hij ook dit keer nog wel het sprintje om de resterende bonificatiesecon den. Mentsjov heeft nog achttien tellen voorsprong. Omdat er ook van daag en morgen op de streep nog bonificatieseconden zijn te win nen, is de ronde nog geenszins be slist. Mentsjov mag weliswaar ver wachten dat hij morgen in de stra ten van het klassieke Rome de bes te tijdrit in de benen heeft, de laat ste kilometers van de rit van Napo- li naar Anagni zijn vandaag nog knap verraderlijk. Van Marwijk bewaakt zorgvuldig infuus van eredivisie naar Oranje. HOENDERLOO - Waar zijn voorgan ger zomaar een verdwaalde links buiten uit het rechterrijtje in Oran je kon droppen, legt Bert van Mar wijk de lat vele malen hoger. Op weg naar het WK 2010 kiest de bondscoach zijn selectie zo zorg vuldig dat aanstormend talent langdurig op hoog niveau moet presteren om aan te haken bij Oranje. Eljero Elia deed het bij FC Twente een heel seizoen en kreeg gisteren zijn beloning: een invita tie voor de kwalificatieduels tegen IJsland (6 juni) en Noorwegen (10 juni). Van Marwijk mag graag nieuw bloed aan zijn ploegen toevoegen, maar het infuus van de eredivisie naar het Nederlands elftal wordt nauwlettend bewaakt. Ben je een maal doorgestroomd dan moet er veel gebeuren wil je de status van international weer kwijtraken. Zo selecteerde de Oranje-chef op nieuw veelbelovende spelers als Marcellis en Van der Wiel. In hun kielzog krijgt ook Elia zijn kans en dat in een gezelschap dat bulkt van het aanvalstalent. „Dit is een signaal dat we hem heel erg serieus nemen. Deze keu ze is nooit alleen gebaseerd op die paar trainingsdagen die we nu ach ter de rug hebben. Hij zit al langer dicht tegen Oranje aan." Tegenvaller voor de technische staf is het wegvallen van Wesley Sneijder. Hij is niet op tijd hersteld van zijn hamstringblessure. De selectie. Doel: Stekelenburg (Ajax), Timmer (Feyenoord). Verdediging: Braafheid (FC Twente), Van Bronck- horst (Feyenoord), Heitinga (Atlético Madrid), Marcellis (PSV), Mathijsen (HSV), Ooijer (Blackburn), Boulahrouz (Stuttgart), Van der Wiel (Ajax). Mid denveld: Van Bommel (Bayern), De Jong (Manchester City), Van der Vaart (Real Madrid), Schaars, Mendes da Sil- va, De Zeeuw (allen AZ). Aanval: Babel (Liverpool), Elia (FC Twente), Huntelaar (Real Madrid), Kuyt (Liverpool), Van Per- sie (Arsenal) en Robben (Real Madrid). Bij KSK Beveren hebben ze de afge lopen seizoenen niet zo heel vaak kunnen lachen. Sinds gisteravond is de sfeer bij de weggezakte voetbalclub echter omgeslagen. Johan Boskamp werd gepresenteerd als nieuwe trainer en aan zijn hand moet Beveren terugkeren op het hoogste niveau. Dat wordt gezellig! Anderhalfjaar geleden had ik een af spraak met Boskamp bij zijn dub FCV Dender. „Kom maar naar de training", had hij drie dagen eerder gezegd. „Daarna heb ik wel tijd." Zo gezegd, zo gedaan. Maar na afloop keek hij me aan, vond geen punt van herkenning en liep rich ting zijn auto. Pardon, wij hadden toch een afspraak? „Shit, vergeten", bekende Boskamp. „Ik moet snel even naar mijn accountant in Gent. Stap maar in, dan praten we onderweg wel." Hij perste zijn lichaam in de te kleine Mercedes, zijn imposante buik raakte net niet het stuur. Op weg naar Gent praatte hij honderduit over zijn leven, Dender, zijn liefde voor het Argentijnse voetbal en het 'kassie' dat hij thuis had laten in stalleren. „Daarmee kan ik iedere minuut van de dag voetbal kijken. Van de compe titie in Chili tot de beker in Oman. Ik ben verslaafd aan het spelletje." Hij kroop uit de auto, gaf snel wat papie ren af bij zijn accountant en duwde zich zelf weer achter het stuur. Terug bij het stadion schoven we aan bij de selectie. Hij nam wat frites en prevelde dat hij maar eens wat af moest vallen. Het was er nog niet van gekomen. Tijdens de daaropvolgende zomer bestel de ik tijdens het EK in het perscentrum in Innsbruck spaghetti. Ik keek naar links en zag een man frites opscheppen. „Hé, ben je verdwaald!", riep Johan Boskamp. Even later zette hij zijn dienblad op onze tafel en vertelde het ene na het andere vermakelijke verhaal. Steeds meer journa listen schoven aan en hingen aan de lip pen van de oud-international. Vorige week was hij te gast bij Studio Voetbal. Flink wat kilo's lichter, omdat zijn nieuwe knie het anders niet houdt. Bij Dender werd hij het slachtoffer van een sterke familie. Maar een trainer als Jo han Boskamp vindt altijd wel weer een nieuwe club. Zijn vakmanschap staat bui ten kijf, de ogen van de Rotterdammer dwingen, zijn charme en goede humeur doen de rest. In Beveren moet Boskamp voor nieuwe successen gaan zorgen en de lach terugbrengen. Toevallig zei een vriend een week geleden op een feestje dat we weer eens naar een wedstrijd in België moesten. Dat wordt dus nu zeker een keer een avondje Beveren. Barry van der Hooft L.-&I jBSfcjfefe &.-** I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43