Zeelan O Hulp voor Walchers panorama Examenjournaal Vraag over boulevard Examen Spaans was niet was een makkie echt hoog niveau Op onze website vind je onder meer: Landschapsfoto op streekbus Wachttijd Delta is 18 seconden CARAVANFEESTWEKEN! uit voorraad MECHIELSEN 9eope". iNilcÜW! Randstad of dorpskern? Zeeland verandert voor u, mij en iedereen! www.nieuwzeeland.nu Zaterdag 30 mei 2009 3 7 Het aantal klachten lag met 4000 ver onder het gemiddelde van 10.000 per dag, dat tot dusver werd gescoord. Dat heeft ook ongetwijfeld te ma ken met de vakken die gisteren aan de beurt waren. Het waren de keuzevakken waar over het algemeen beperkt animo voor is. Talen vooral: Fries, Rus sisch, Arabisch, Spaans en Turks. En op het vwo en vmbo muziek. „Geen echte inhoudelijke klachten gehad", aldus Marja Soekarjo van het LAKS. Wel een apart voorval in het Frie se Bolsward eerder deze week. Vwo'ers die op hun Engels zaten te zwoegen, hoorden opeens een vreemd getik in de examenzaal. Het bleek lekkage te zijn, die door personeel met emmers en hand doeken te lijf werd gegaan. Anderen gingen het dak op, dat echter droog bleek, zodat, de oor zaak van het lek nog steeds niet be kend is. Tip! Nee kunnen zeggen is heel belangrijk. Vooral tijdens de examenweek. Nee, ik kan niet mee stappen, want ik ben nog niet klaar met leren. Nee, ik begrijp het niet, kun je het nog een keer uitleggen? Nee, even geen bier, morgen heb ik een tentamen. Nee, je mag niet van me afkijken, anders hebben we straks allebei een onvoldoende. Farnoush Taghavi foto Lex de Meester Naam: Farnoush Taghavi (17) Woonplaats: Middelburg School: Nehalennia, Middelburg Opleiding: Vmbo-b (beroepsgericht) Examenvak: Aardrijkskunde Vervolgopleiding: eerst één jaar ROC Middelburg, daarna stewardopleiding in Eindhoven Er waren gisteren op Nehalennia maar zes vmbo- b-ers die examen aardrijkskunde deden. Ze waren al lemaal binnen 45 minuten al klaar, vertelt Farnoush. Aardrijkskunde was het laatste vak waarin ze examen moest doen. Dat ging via de computer, zoals ook de andere examens van Farnoush en haar klasgenoten. Dat heeft z'n voor- en nadelen, zegt ze. „Een nadeel is dat je als je iets intypt sneller msn-taal gebruikt." Een leuke en vooral ook makkelijke vraag was die over de boulevard in Vlissingen. De leerlingen moes ten bT een foto van de boulevard met daarnaast een blinde kaart de juiste plaats kiezen uit Goes, Middel burg en Vlissingen. Voor een Zeeuwse een makkie. Naam: Maartje Buitelaar Maartje Buise Woonplaats: Kapelle Heinkenszand School: Ostrea Lyceum, Goes Opleiding: VWO Examenvak: Spaans Vervolgopleiding: Geneeskunde/Algemene Cultuur wetenschappen in Rotterdam. Maartje Buitelaar en Maartje Buise vonden de exa mens tot nu toe best tegenvallen, maar gelukkig was Spaans gisteren een makkie. De vijftien VWO'ers die op het Ostrea Lyceum Spaans als eindexamenvak heb ben, moesten meerkeuze- en open vragen beant woorden over een aantal leesteksten. „Het Spaans was niet echt van hoog niveau. En dat van ons is eigenlijk best slecht, dus dat zegt wel iets. Ik heb er ook bijna niks voor gedaan", zegt Maartje Buitelaar. Zij moet nog een weekendje blokken voor wiskunde B op dinsdag. Haar vriendin Maartje Buise is helemaal klaar met haar examens, en gaat dit week end lekker naar Pinkpop. De examentweets van Luc Adriaanse uit Middelburg. Links naar relevante sites voor examenkandidaten, met uitslagen, klachten, werk, kamers. Het videodagboek van Daniëlle de Reiger uit Kwadendamme, over de vmbo-examens op het Ostrea Lyceum. Meer examentips Het laatste examennieuws. Foto's. www.pzc.nl/eindexamen Vijfentwintig mensen meldden zich om mee te doen. middelburg - Het schilderen van het Panorama van Walcheren schiet al flink op. De Haarlemse kunstenaar Këes van Citters heeft hulp gekregen bij het schilderij, waarop de hele Walcherse kust af gebeeld wordt. „Het is ongeloof lijk: 25 mensen hebben aangebo den om mee te schilderen. We zijn nu met het vijfde doek bezig", zegt Van Citters. Drie mensen hel pen nu al mee. „Het zijn amateur schilders. Ik leg ze een paar trucs uit en zij kijken hoe ik het doe." Kunstenares Jacobina Trump - van oorsprong Zeeuwse - gaat een on derwaterschildering maken. Het initiatief voor het Panorama van Walcheren komt van de Mid delburgse ondernemer Dick Huls hof Hij wil uiteindelijk een mu seum realiseren met twee panora ma's: één van de Walchersè kust, waar je omheen loopt én een pa norama a la Mesdag, waar je mid denin staat. Mensen die mee willen doen kunnen zich melden bij Kees van Citters via keesvancitters@yahoo.com. middelburg - Het Zeeuws Land schap houdt tot 30 augustus een fotowedstrijd. Deelnemers wordt gevraagd om de natuurgebieden te bezoeken en daarvan (digitale) landschapsfoto's te maken. De hoofdprijs is speciaal. De win naar komt met zijn of haar foto op de streekbussen te staan die door heel Zeeland rijden. Daarbij mag de winnaar een weekje weg in ho tel in of bij een natuurgebied. Verdere informatie is te vinden op www.de12landschappen.nl middelburg - Klanten die bellen met Delta moeten gemiddeld ruim achttien seconden wachten. Het energiebedrijf krijgt een 7,9 voor de telefonische bereikbaar heid, in een onderzoek van stich ting ITO, het Instituut voor Tele com Organisatie. Delta staat daarmee op de 27e plaats in een lijst van 71 instellin gen. Connexxion scoort met een 5,9 beduidend slechter. Het ver voersbedrijf staat op de 62e plaats in het onderzoek. Internetprovi- der Scarlet komt als beste uit de bus in het ITO-onderzoek. HfiMFGTAD B'iaanko°P "¥i..lc'J.y.".l\ nieuwe caravan GRATIS* VOORTENT UITGESTELD BETALEN KAWHttHütNIHUM Tweede Pmksterd 9 EERCENTRUM MEClUhfcWfcll „e w GASVUL-& TANKSTATION van 10. Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl Maartje Buitelaar en Maartje Buise (R). foto Willem Mieras ZEELAND Er wonen straks minder jongeren en meer ouderen in Zeeland. En dat gaan we merken! Daarom nodigt de Provincie u uit om mee te praten over de toekomst van NIEUW! ZEELAND. Kom op 3 juni, om 19.00 uur naar Theater de Mythe, Bleekveld 1 te Goes. Meer informatie en aanmelding op: MIJN! ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39