Leo Leynse bouwt Oost-Indisch Huis 1940 TUIN TE NAT? Middelburg 'Van de Putte was een topmuzikant' WIJ DRAINEREN ZONDER SCHADE AAN UW TUIN! d.m.v. VERTICALE DRAINAGE MaatBestek groenadvies Zaterdag 30 mei 2009 29 Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld verwoest. Via de website www.pzc.nl/ middelburg 1940 wil de PZC in samenwerking met het Zeeuws Archief de vooroorlogse stad laten herleven. door Theo Giele Het is niet zomaar een ge bouwtje waar Leo Leynse zich aan gaat wagen. Hij wil in Google Sketchup het Oost-Indisch Huis (Entrepot) en het huizenblok daaromheen gaan bouwen voor Middelburgi94o. Leynse speelde al lang met de ge dachte iets te doen met de verza meling ansichtkaarten die zijn va der hem had nagelaten. Leynse sr. had de kaarten gebundeld in de boekjes. „Toen ik las van het plan van Lukas de Jong om het wijkje onder de Lange Jan digitaal te her bouwen en de PZC dat wilde uit breiden tot heel Middelburg, was ik meteen geïnteresseerd." Met zijn keuze voor het Oost-In disch Huis gaat Leo meteen voor een van de beeldbepalende gebou wen die op 17 mei 1940 in vlam men opgingen. De afgelopen jaren heeft hij al veel verzameld over het vooroorlogse Middelburg, maar om het hele complex van ge bouwen te doen herrijzen zoekt hij nog fotomateriaal, met name van de binnenplaatsen van het Oost-Indisch Huis. Uiteindelijk wil Leynse het hele blok begrensd door de Rotterdamsekaai, Neder- straat, Breestraat en Brakstraat in het project Middelburg 1940 plaat- 1 middelburg1940@pzc.nl Enorm populair én geliefd, hij was een topmuzikant, schrijft W. Willeboordse uit Middelburg over de straatmuzi kant H. van de Putte. Zijn naam werd vorige week op deze plaats genoemd als een voorbeeld van de Middelburgers die in het Adres boek 1940 op de website www. pzc.nl/middelburg 1940 te vinden is. Willeboordse vertelt dat Van de Putte, die aan de Korte Geere woonde, tussen 1934 en 1941 met een draaiorgel door de stad trok. In 1942 werd de muzikant door de Duitsers op transport gesteld naar Berlijn. „Slechts twee weken was hij daar, toen hij tijdens een bom bardement op die stad met velen om het leven kwam. Hij rust nu op de erebegraafplaats te Middel burg." Willeboordse zou graag een foto van de muzikant met zijn 'fraaie Vermeulen-orgel' in de krant zien staan. Helaas konden we in het archief geen foto van Van de Putte vinden. We houden ons aanbevolen voor een foto van deze muzikant, net als voor alle an dere foto's en verhalen over het Middelburg van rond 1940. In de rubriek Lezers Schrijven was deze week al de reactie van F. Doeleman te lezen over de hoofd redacteur Sybrandy van de Middel- burgsche Courant. Jelle Sybren Sy brandy volgde in september 1939 dr. S. Smeding op. „Sybrandy bleef maar ongeveer acht maanden hoofdredacteur, daar hij weigerde mee te werken met de Duitse be zetter." Enkele lezers wezen ons op fouten in het adresboek. Hier en daar blijkt een huisnummer niet te kloppen. Mocht u een fout tegen komen, aarzel niet die te melden, dan kunnen we die corrigeren. Het Oost-Indisch Huis, ofwel het Entrepot, zoals dat voor het bombardement van 17 mei 1940 aan de Rotterdam sekaai stond. Deze kleurendia is in de herfst van 1939 gemaakt. foto H.B.E. Warnaars/Zeeuws Archief O» ïep Middelburg kun ie dansen, sporten, eten en winkelen. Ook vind le er Leukste belevenissen van Zeeland. Geen rooi of graafwerk, d.m.v. een vrijblijvende proefboring wordt de oorzaak vastgesteld. Bel of mail voor inlichtingen: Tel. 0111-463260 maatbestek@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31