Zeeland 'Ik redde het niet met Beller dreigt bom te plaatsen in kantoor Delta in Middelburg Voetbal mmmwië mam PZC Volksvertegenwoordigers van de SP moeten zich belangeloos inzetten De krant 5 weken voor 15 euro! 2 I Zaterdag 30 mei 2009 MAIKEL HARTE Zondag hoorde ik op het strand vertellen: „Hij gaat naar een andere club, omdat hij vindt dat hij te weinig krijgt. Maar ze hebben nog wel een gesprek met hem." Ik spitste mijn oren om te weten over wie het ging: Huntelaar van Real Madrid? Suarez van Ajax? Messi van Barcelona? Niets bleek minder waar, ze hadden het over een voetballer van de plaatselijke dorpsclub, zijn naam ben jk weer al vergeten. Krijgt te weinig? Daar heb je weer zo'n omhoog gevallen voet baller, dacht ik. Ik hoor regelmatig kerels vertellen dat ze op hoog niveau voet ballen. De opwinding dat ik met een eventuele prof van doen heb, heb ik echter al jaren niet meer. Met hoog wordt dan meestal bedoeld het eerste elftal van de plaatselijke voetbalclub. Vaak is het hebben van schoe nen met noppen voldoende om een plekje binnen de lijnen te bemachtigen. Laatst las ik dat een trainer van een vierdeklas ser (het op een na laagste niveau voor standaardelftallen in Ne derland) een speler complimenteerde omdat hij met een injec tie in de enkel toch een 'belangrijke' wedstrijd had gevoetbald. En zo'n jongen wordt de andere dag weer op zijn werk ver wacht. Dat is toch veel belangrijker dan een potje kunnen voet ballen, zou je denken. Misschien heb ik last van onbewuste frustratie, omdat ik zelf nooit verder gekomen dan het derde van Terneuzen 4, maar wordt het amateurvoetbal dat vaak voor twee man en een paardenkop aan publiek plaatsvindt niet een beetje te belang rijk gemaakt? Ook in deze krant. Ter illustratie: Er zijn ieder weekend tientallen optredens van bandjes in de provincie, maar daarover valt vaak niets te lezen. En met wat minder aan dacht voetballen ze misschien weer gewoon voor een pint en een frikadel in plaats van dat ze vinden dat te weinig krijgen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Vaak is het hebben van schoenen met noppen voldoende COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed t T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets-3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Statenlid Cert-Jan Bouterse stapt uit de SP-fractie omdat hij zijn vergoeding niet langer wil afdragen aan de partij. Hij is niet de eerste. door Nadia Berkelder en Ben Jansen Statenlid Gert-Jan Bouterse. foto Lex de Meester Hij heeft nooit veel opge had met de strakke ma nier waarop binnen de Socialistische Partij de zaken worden geregeld. De kada verdiscipline, de bijna-verafgoding van Jan Marijnissen, de vanzelf sprekende eensgezindheid in de partijraad. Het komt op Gertjan Bouterse - tot gisteren Statenlid voor de SP - allemaal nogal Noord-Koreaans over. Nadat eerder deze week al duide lijk was geworden dat Bouterse is geroyeerd als SP-lid, maakte hij gis teren aan het begin van de Staten vergadering bekend dat hij als on- De zoveelste SP-politicus stapt op vanwege het onge noegen over de afdrachtre geling van de partij. Vijfjaar gele den stapte T\veede-Kamerlid Ali Lazrak uit de SP-fractie, het Mid delburgse raadslid Wim Steketee deed vier jaar geleden hetzelfde. En ook elders in het land gingen Staten- en gemeenteraadsleden om die reden weg bij de SP. „Wij vinden het belangrijk dat volksvertegenwoordiger zich belan geloos inzetten voor de samenle ving", zegt Rosita van Gijlswijk, penningmeester van de landelijke partij. „Dat ze niet beter worden van hun politieke functie; dat ze niet hun zakken vullen." Elke politicus van de SP staat de vergoeding die hij van het Rijk, de Oe Socialistische Partij De SP was de grote winnaar van de Statenverkiezingen in 2007. De partij won vier zetels en zit nu met vijf mensen in Provinciale Staten. In Zeeland is de partij in drie gemeenteraden vertegenwoor digd: in Hulst (één zetel), Mid delburg (drie zetels) en in Vlis- singen (drie zetels). In de Tweede Kamer is de SP na de verkiezingen van 2006 vertegenwoordigd met 25 per sonen. Daarmee is de partij lan delijk de op twee na grootste, na het CDA (41 zetels) en de PvdA (33 zetels). provincie of de gemeente af Daar van krijgen ze de helft weer terug. „Voor mensen die in de proble men komen met hun inkomen, bij voorbeeld omdat ze gekort wor den op hun bijstandsuitkering, re gelen we compensatie op maat. le der ander die meer kosten maakt, moet dat kunnen aantonen. Me neer Bouterse heeft altijd gezegd dat hij tekort kwam aan de vergoe ding, maar dat heeft hij nooit kun nen aantonen, hoewel we daar her haaldelijk om gevraagd hebben." De SP zegt het geld nodig te heb ben voor de eigen organisatie. Van Gijlswijk: „We leiden er volksverte genwoordigers van op, we voeren er campagne mee en we investe ren het in allerlei activiteiten van de partij. We hebben inderdaad een flinke financiële reserve, maar het doel is niet om het geld op te potten. Er wordt wel eens gezegd dat we de rijkste partij zijn, maar we hebben ook vanaf het begin elk dubbeltje omgedraaid. Hoeveel reserve we hebben? Daar wil ik geen uitspraken over doen. Hou het er maar op dat we gewoon vet op de botten hebben." Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken kondigde ander- halfjaar geleden aan een eind te willen maken aan de afdrachtrege ling. Ze vindt dat de onafhanke lijkheid van volksvertegenwoor digers in het geding komt als ze betaald worden vanuit de partijkas. Het voorstel van Ter Horst is nog niet behandeld door de Tweede Kamer. afhankelijk Statenlid verder gaat. Onder de naam Sociaal Zeeland. Hij kreeg meteen achttien minu ten spreektijd van commissaris van de koningin Karla Peijs. Bouterse verzekerde dat de breuk met de SP niet is ontstaan door in houdelijke politieke verschillen, maar over de zogenaamde af drachtregeling. Die verplicht poli tieke vertegenwoordigers van de SP de vergoeding die ze als ge- meenteraads-, Staten- of Kamerlid ontvangen, in de partijkas te laten storten. Een lid van de Staten van Zeeland ontvangt ruim duizend euro bruto per maand en een onkostenvergoeding. SP-statenleden krijgen daarvan de helft weer terug van de partij, waarvan wordt ver ondersteld dat ze er hun kosten mee kunnen dekken. De persoonlijke omstan dighe den van Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per' kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) -*nur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellens 0ok: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zorgvuldig om mei peisoonsgegevens. in hel colofon treft u nadere informatie door Marcel Modde MIDDELBURG - Een beller heeft ge dreigd een bom te plaatsen in het hoofdkantoor van energiebedrijf Delta aan de Poelendaelesingel in Middelburg. Het telefoontje kwam gisterochtend rond tien uur bin nen bij de meldkamer van de poli tie. Hoewel de melding serieus wordt genomen, zag de politie geen aan leiding direct over te gaan tot een ontruiming van het kantoor. Vol gens Delta-woordvoerder Peter Couwenberg volstaat extra alert heid en heeft het bedrijf in dat ver band een aantal maatregelen geno men. Zo ging bij de vestiging in Kamperland het hek van de par keerplaats op slot. Het personeel is volgens Couwenberg niet officieel ingelicht over de bommelding over een mogelijk gevaar en acties daarop. Politiewoordvoerder Al- win Don geeft in verband met het onderzoek naar de herkomst van het dreigtelefoontje geen details prijs over de aard en achtergrond van het dreigement. Volgens hem is er kort contact geweest met de beller en heeft de dader ook vra gen beantwoord. De extra alertheid blijft van kracht, totdat de politie de dader heeft weten te achterhalen, aldus Don.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2